Joan Crawford és Bette Davis a filmvásznon és a magánéletben egyaránt ádáz riválisok voltak. Mit gondolsz, kettejük közül ki volt a tehetségesebb színésznő? 👁

Cesare Gonzago kérdése, 2010. október 8.-2010. november 30.

•   41% (44) Nem ismerem sem Joan Crawford, sem Bette Davis filmjeit.
  •   19% (20) Egyikük sem volt kimagasló tehetség.
  •   17% (18) Bette Davis
  •   14% (15) Joan Crawford
  •   9% (10) Mindketten kimagasló, és többé-kevésbé hasonló tehetségek voltak.

2016-08-10 09:48:34 Fonghi #13

Nem, egyáltalán nem baj. Jól esik látni, hogy voltak ilyenek. És akár most is elférne egy-kettő, de perpillanat úgy látszik, hogy még a szuperhősös, akciófilmes és diznis kérdések is elfogytak...

2016-08-09 21:57:16 csabaga #12

A nosztalgiára gondoltam és arra,a kérdés feltevője már nem aktív tag.Szerintem sok régi közkérdés megérdemel még egy kis disputát és sok neves régi művész azóta talán ismertebb lett itt.

előzmény: Fonghi (#11)

2016-08-09 20:26:46 Fonghi #11

Nem egészen értem, hogy mire vonatkozik a nem baj és a tagságváltozás. "Nem érdemes ilyen közkérdéseket föltenni, mert a tagság nagy része eleve nem tudja, kikről van szó, és amúgy sem valószínű, hogy érdemi diskurzus alakulna ki" értelemben írtad?
Amúgy Garbo valószínűleg máig az egyik legismertebb név a korszakból, annak ellenére, hogy a ktn legnépszerűbb filmje mindössze 93 szavazatot nyert, a többi pedig még annál is jóval kevesebbet.

2016-08-08 00:17:20 csabaga #10

Szerintem nem baj,változott a KT tagsága.Davis 27 évesen más Oscar díjas volt,míg Crawford szinte csak egy név volt a sok MGM színésznő közül.A legnagyobb név Garbo volt.Később mikor ő is a Warnerhez ment,azonnal Oscart nyert.

előzmény: Fonghi (#8)

2016-08-07 22:28:30 useless #9

Készülőben van egy sorozat, amely kettejük viszályáról fog szólni. Joan Crawfordot Jessica Lang, Bette Davist Susan Sarandon fogja alakítani.

2016-08-07 22:06:51 Fonghi #8

Egész hihetetlen, hogy ennyien tartották mindkettejüket sehonnai kakimarinak. Szerintem én Davist sem láttam fiatalon, ami persze nem jelenti, hogy ne szerepelhetett volna egész sor nagy filmben. A legjobb női szerepek viszont rendre nem is fiatalokat kívánnak, ahogy észrevettem. No nem mintha ez jelentősen másként volna férfiak esetében, csak ott kevésbé tűnik föl az embernek.
csabaga: Egy kis nosztalgia? Ha már nincsenek jó aktuális közkérdések, néhányat feltámasztasz főnixmód?

2016-08-07 20:20:27 csabaga #7

Nehéz összehasonlítani,Crawford sokáig,40 éves koráig,nem kapott igazi főszerepet ismert filmben.Sajnos.

2010-10-18 14:39:12 Lillubillu #6

Kapcsolatukat tökéletesen ábrázolja az, amikor Crawford 1977-ben meghalt, Davis a következőket mondta: "Halottról sose mondj rosszat, csak jót. Joan Crawford halott. Jó." :)

2010-10-10 14:16:45 Cesare Gonzago #5

Abban, hogy a színfalak mögött, és a magánéletben is kölcsönösen utálták és fúrták egymást, továbbá mindig egymáshoz mérték saját teljesítményüket. A nyilvánosság előtt persze mindig tagadták a kettejük között dúló háború tényét. Régebben vetítettek a Filmmúzeumon egy jó kis sorozatot Hollywood-i riválisok címmel, és az egyik részt A Crawford-Davis "páros" viselt dolgainak szentelték.

2010-10-10 11:01:09 oscarmániás #4

Cesare,miben nyilvánult meg a rivalizálásuk?Erről nem olvastam még,így érdekelne a történet.
(a negyedik pontot bejelölők biztosan csak vicceltek :))

2010-10-09 23:50:14 Cesare Gonzago #3

A kérdés csak úgy jött, nem feltétlenül a Baby Jane apropóján. Bette Davist minden idők tán legtehetségesebb színésznőjének tartom, mégis vallom, hogy Joan Crawforddal egyetemben csaknem hasonló tehetségek voltak. Nehezen tudnék dönteni: mindketten a maximumot adták minden szerepükbe.

2010-10-09 10:50:23 mchn #2

Joan Crawford filmet nem lattam tul sokat, de Bette Davis mindig annyira uralja a vasznat a tehetsegevel, h az nehezen felulmulhato.

2010-10-08 13:36:06 BonnyJohnny #1

Ez a kérdés a What Ever Happened to Baby Jane? című film apropóján jött létre gondolom.
Szerintem mindketten kimagasló tehetségek voltak, de nálam Bette Davis holtversenyben a legnagyobb Kathryn Hepburne-nel. Úgyhogy Bette Davisre megy a voksom.

Ui: Az 5. választási lehetőséget még elfogadom, de a 4.-et? Kíváncsi vagyok hány szavazat jön ezekre.