Gyengébb rendezők jobb filmjei, melyik a legjobb? 👁

JeszKar kérdése, 2010. augusztus 8.-2010. október 11.

•   21% (38) A szikla - Michael Bay
  •   7% (12) A múmia - Stephen Sommers
  •   5% (10) A vörös sárkány - Brett Ratner
  •   3% (6) Más

2010-08-11 13:53:46 simijohnny #34

A Halálhajó nagyon rétegfilm, nem is csodálkozom rajta hogy nem tetszett...

2010-08-11 12:55:12 BonnyJohnny #33

Kövezzetek meg, de a Casino Royalt én nagyon jónak tartom, és szerintem kiemelkedik a többi James Bond film közül... beleértve a folytatását is... különösen a folytatását. Én arra szavazok. 8/10
A Féktelenül és a Szikla olyan filmek, amiket szeretek nézni, de igazából tisztában vagyok vele, hogy minőségileg nem képviselik az élvonalat. A Vörös Sárkány egy érdekes előzmény film, ami egyértelműen nem ér nyomába az elsőnek, de szerintem ugyan olyan egyértelműen kiemelkedik a sorozat másik két eleme közül. (Vagy egy eleme közül... a Hannibal születését nem feltétlenül vagyok hajlandó ide számítani) 7/10
A múmia könnyed kis darab. Igazából az is Jó... csak azt nem tudom, hogy 7/10, vagy 6/10. Valahol a kettő között, de a heteshez közelebb.
A Csillagkapu szerintem is Roland Emmerich legjobb filmje. Bár ez még nem nagy érdem. 6/10
Újabb kőzáporra számítok, de elmondom, hogy szerintem a Die Hard 2 a sorozat leggyengébb darabja, és nem kifejezetten tetszik. Gyakorlatilag unalmas film, gyenge színészi alakításokkal, köztük Willis papájéval is. Azon nagyon látszik, hogy nem John McTiernan rendezte. 6/10 (Jóindulattal a sorozat többi darabjára való tekintettel)
Jöhet az újabb kövezés, de nekem a Halálhajó egyáltalán nem tetszett. Lehet, hogy Paul W. S. Anderson legjobb filmje, de nálam így is max 5/10. Egyszer láttam, nem jött be, azóta sem néztem meg, lehet, hogy csak rosszol kapott el, de nem tűnt annak a filmnek, aminek adnék még egy esélyt. Nekem nem tetszett.

2010-08-10 17:23:04 Jean-Luc Godard #32

Szerintem mindegyik nézhetetlen., úgyhogy tartózkodom a szavazástól.

2010-08-09 13:33:57 Olórin #31

Igen, ez a másik, hogy úgy általában olyan otrombább, erőltetettebb humora van, mint az elsőnek.

2010-08-09 12:10:03 deathcode #30

A Halálhajó olyan, mint a piros hetes: mindent visz.

2010-08-09 12:04:32 ronin07 #29

... és Lawrence aggságát úgy értettem, hogy félő, nem lesz már meg benne az aggodalmas Murtaugh-szerű komikus báj.

2010-08-09 11:47:15 ronin07 #28

Lawrence: Naná. Hiszen ő a páros "I'm too old for this shit!" mentalitású tagja.

2010-08-09 11:46:16 ronin07 #27

Nekem az a Bruckheimer-istállótól simán elment. De, ha már a negatívumoknál tartunk, lehet, hogy a tenyerembe kéne temetnem az arcomat a hullaházi jelenetért, mert azt mai szemmel roppant ízléstelennek vélem.

2010-08-09 11:44:55 Olórin #26

öhh, szóval...
Lawrence nekem már a második részhez is öregnek tűnt:)

2010-08-09 11:44:00 Olórin #25

Van az a jelenet a filmben, amikor Smith-ék eldöntik, hogy irány Kuba. És a következő öt perc azzal telik, hogy ők, meg a kommandósok jelentőségteljes pillantásokat váltanak lassítva, aztán jelentőségteljesen menetlenek a folyosón elszánt arckifejezéssel - naná, hogy lassítva. Na, az ott nekem betette a kaput, az egy vízválasztó számomra a filmben.
Persze az Armageddonban is volt hasonló, de ott nem arról szól az összes karakter, hogy "izmos-tökös-dühös-csúnyán néző-kőkemény faszagyerek vagyok", ezért ott teljesen másképp jött le. Lawrence

2010-08-09 11:28:37 ronin07 #24

Ízlések és pofonok, én a kérdéses jelenetnél azt mondtam a cimborámnak: "Te, ezek a fickók még rosszabbak!", annyira élveztem, hogy Bay mindent (csók, fejlövés, robbanások, káromkodás, svungos dumák, "Hogyan jutunk be a drogcézár rezidenciájára?"-dilemma) becsomagolt. Valamiért jól sült el ott a nagyzolása és gyorsan elszállt az a 147 perc. Tényleg nem a legoptimiálisabb játékidő egy buddy cop movie-nak, de ha egyszer én meg épp itt éreztem azt, amit te az Armageddonnál, nem tudok panaszkodni. 2014, 2015 tájékára van ígérve a harmadik rész, és Bay nem is tagadja, hogy az ő és Will Smith összbére miatt húzós projekt lesz. És emiatt is, meg a fószer nagybani látásmódja miatt még jobban ott kísérthet a megalománia réme. Ja, és Lawrence meg Smith addigra durván kiöregszenek a kockahasú, tökös drogkopók szerepéből.

2010-08-09 11:09:31 Olórin #23

Igen, az az utolsó 20 perc nem kéne már. De amúgyis, ezen a filmen már nagyon érződik az a tipikusan bayes megalománia, amit nehezen viselek. Számomra az Armageddon az a filmje, amiben "tökélyre" viszi a stílusjegyeit és a hülyeségeit, úgy, hogy még nem esik át a ló túloldalára.

2010-08-09 10:51:50 ronin07 #22

A Bad Boys 2. a kubai finálé tűzijátékstratégiájától gyengült meg?

2010-08-09 10:42:08 Olórin #21

Tény, hogy a Pearl Harborral elindult a lejtőn (mit elindult, majdnem rögtön az aljára zuhant - és csak azért majdnem, mert később még azt is alulmúlta), nálam már a Bad Boys 2 is ennek a része. Az első három filmje jó - sőt, abból kettőre nem szégyellem megadni az ötöst sem.

2010-08-09 10:32:54 ronin07 #20

Bay-t sosem kedveltem, össz-vissz egy jó filmre emlékszem tőle, és legyen akármilyen állat leejtő, de az a Bad Boys ultrapörgős, ultrakönnyed, ultraadrenalindús, ultravicces és ultrabrutális második része, méghozza a szinkron miatt: fuldokoltam, miközben 7 éve először láttam. De nem ez a lényeg, hanem az, hogy attól függetlenül, hogy egy jellegtelen videoklip-esztétikát soha meg nem haladó átlagmunkásnak tartom, a Bad Boys 1-2. és A Szikla demolícióit mintha nem ugyanaz a Bay rendezte volna, mint a Transformers-éit. És az autórobotokból egy percet se láttam, elég volt már az alapötlet infantilizmusa, hogy a büdös életben ne legyek rájuk kíváncsi. A Pearl Harbor, amit viszont nem tudtam elkerülni.... az megagiccs, és innentől hagyom is.

2010-08-09 10:20:09 limupei #19

Hát jól van, sosem fogom megtudni:)

2010-08-09 10:16:49 Olórin #18

Nem. Mert úgyis az lesz, hogy írsz rá egy cinikus félmondatot, 'oszt jóvan.
Hogy ki a tököm beszélt legfelsőbb körökről, azt sem tudom...

2010-08-09 10:09:35 limupei #17

De mi, elárulnád? Minden felrobban, aztán bambulnak a naplementébe.
Azért meg külön elnézést, hogy nem sorolom őt a látványfilmrendezők legfelsőbb köreibe.

2010-08-09 10:05:44 Olórin #16

Attól, hogy szar rendezőnek tartod, még el lehetne ismerni, hogy van egy felismerhető stílusa (még manapság is), mert azt a vak is látja. Na mindegy.

2010-08-09 10:01:16 limupei #15

Hát nem tudom, hogy te miből tudtad? Szerintem akármelyik hasonló kaliberű rendezőt odaültették volna, ugyanúgy megcsinálta volna. Bár ha arra gondolsz, hogy ugyanazt a 6 beállítást használja, amit ismer, akkor igazad van, abból tényleg rá lehet jönni:-)

2010-08-09 09:58:05 Olórin #14

Nem azt mondtam, hogy egy zseni, és hogy a seggét nyalta szakma. De megbízhatóan jó közönségfilmeket csinált anno - és igen, a stúdiók ültették oda, de megnéztél egy jelenetet valamelyik filmjéből, és abból tudtad, hogy az Bay.

2010-08-09 09:52:28 limupei #13

A Bad Boys egy stúdiófilm, Bay-t odaültették, megcsinálta. Akiket felsoroltam, azokat viszont nem odaültették... és pláne nem az MTV-ből érkeztek. És Bay soha nem is fog eljutni arra a szintre. Legalábbis én nem vettem észre, hogy szakmailag nagyon elismernék a filmkészítés bármely más területén, ami nem effektus és ami nem hangrobbanás-vágás. Gondolok itt olyasmire, hogy vágás, operatőr, esetleg forgatókönyv vagy egy-egy színész.

2010-08-09 09:49:18 Olórin #12

Igen, a Bad Boys audiókommentárjának a fele a szűkös költségvetésről szól, és arról, hogy hoztak ki abból ilyen látványos filmet. Szórakoztató közönségmozikat csinált, amiknek volt saját stílusuk. Különben de, a kreativitása okán figyeltek fel rá - csak épp a reklám-, nem a filmszakmában:)
A Wynorski párhuzamok meg baromi unalmasak már - és nem is igazak. De erről már beszéltünk párszor.

2010-08-09 09:38:49 JeszKar #11

Az egész elméleted ott bukik, hogy azért ő se egy nagy költségvetésű filmekkel kezdte a pályáját. A Bad Boys-nak kifejezetten alacsony volt, de a Sziklának se volt több száz milliós költségvetése.
Egyébként pedig a legdrágább filmje a leggyengébbek (Pearl Harbor, Transformers 1-2)

2010-08-09 09:30:37 limupei #10

Szerintem Wynorskinak is van, de ebbe ne menjünk bele. Csak azt akartam mondani, hogy egy jó rendezőnek vannak rétegei. Bay-nek nincsenek. Ő nem a saját erejéből került oda, ahova. Nem alulról kezdte, nem a kreativitása okán figyeltek fel rá, mint mondjuk sok, ma már százmilliós filmeket rendező rendezőkre (Spielberg, Nolan, Cameron, Jackson stb.), hanem rögtön beállt iparosnak és szállította a pénzt. Viszont a filmjeiben csak az értékelhető, amihez sok pénz kell, minden más nagyon rossz.

2010-08-09 09:24:44 JeszKar #9

Bay valóban egy kicsit kakukktojás, de tényleg nem valami jó rendező (ilyen szempontból talán Emmerich is jobb), de ő azért a 90-es évekbe le tett egy-két szórakoztató filmet az asztalra. És azt azért tegyük, hozzá hogy ellentétben Wynorskival, neki van jó filmje.

2010-08-09 09:19:59 limupei #8

Még akkor sem. Annak talán jó, ami (szerintem még annak sem, vannak nála százszor jobbak), de ő sok-sok pénz nélkül még a sokat szapult Wynorskinál is rosszabb lenne, mert se öniróniája, se humora nincsen.

2010-08-09 08:50:16 Olórin #7

Csak volt:) Még a '90-es években.

2010-08-09 01:09:34 k3pl3r #6

die hard 2 8/10
féktelenül 7/10
halálhajó 4/10

2010-08-08 11:22:36 critixx #4

A Csillagkapu szerintem korrekt sci-fi és bőven kilóg Emmerich bűnrossz filmjei közül.

2010-08-08 10:27:15 simijohnny #3

Itt se láttam mindet, de Paul W.S. Anderson soha nem fog még egy olyat rendezni, mint a Halálhajó.

2010-08-08 10:14:33 ronin07 #2

Innen magasan a Casino Royale. Ahogy Campbell a sok átlagmunka közül kidugja a fejét, úgy Bond is még közelebb jut a szívemhez a gyarló ábrázolattól.

2010-08-08 10:13:13 Jereváni Rádió #1

A Féktelenült választottam, tinédzserkorom egyik kedvenc akciófilmje volt. Bay-től én inkább a Bad Boys első részét választottam volna (tinédzserkorom másik kedvenc akciófilmje), de hát ízlések és pofonok.