Kit tartasz a legjobb brit férfi színésznek? 👁

swarm kérdése, 2010. július 25.-2010. szeptember 21.

•   19% (86) Daniel Day-Lewis
  •   5% (22) Sean Connery
  •   2% (11) Cary Grant
  •   2% (9) Ben Kingsley

2010-09-02 12:26:54 jorgecosta #78

peter o'toole-t amiben láttam, nagyon tetszett. day-lewist meg egy elviselhetetlen filmben láttam, sajnos a hányinger közeli élmény eleddig megakadályozott, hogy máshol is megnézzem. majd talán később meggyőz.

2010-08-26 19:57:44 puttancsospeti #77

Edward Fox is nagyon jó-ha nem is a legnagyobb.

2010-08-17 18:26:51 HejjaX #76

az tuti, hogy clive owen a legrosszabb. egyetlen arckifejezése van mindenre. kb ugyanúgy ijed meg, mint ahogy örül vagy éppen keményen néz. de lehet, hogy ilyenkor éppen sír, töpreng vagy netán szerelmes arcot vág.

2010-08-17 13:35:49 critixx #75

Godardnak igenis vannak jó filmjei (a koraiak), de sajnos '65 tájékán teljesen meghülyült és azóta tényleg szinte értékelhetetlen. Cesare, te meg ne vedd ezt zokon, hiszen ez a Godard nevével pózoló felhasználó csak egy vicc - divatos szóval élve "troll" -, aki ezzel szórakoztatja magát. Egyébként meg Bogartnak volt pár remek alakítása, és rendkívül karizmatikus színész volt, de azért hol van mondjuk egy Olivierhez képest.

2010-08-17 00:08:07 Cesare Gonzago #74

Jean-Luc Godard pedig egy értéktelen és érthetetlen, ál-intelletuális divatoknak hódoló nímand. Ez az igazság. (Téged felírtalak egy listára. Olyanra, amilyet Richard Nixon vezetett. Igaz, az övén Paul Newman állt az élen, az enyémen te állsz.)

2010-08-13 21:37:55 puttancsospeti #73

Igen, ő is nagyon jó példa. Amit a Nyomorultakban nyújtott számomra feledhetetlen.

2010-08-13 17:32:05 tamas.1 #72

Peti, találtam egy jobb példát Bronson helyett: Jean Gabin. Legtöbbször ugyanúgy játszott és nagyon hasonló szerepeket vállalt el, de mégis volt az alakításainak mélysége. Számomra ő ennek a típusnak az etalonja. :) De Clint Eastwood sem rossz. Igaz, hogy csak 3 arckifejezése van, de mégis képes mélységet vinni a karaktereibe.

2010-08-13 17:10:20 Jean-Luc Godard #71

Ebban egyetértünk, hogy két szempont alapján kell egy színészt értékelni: sokoldalúság és az alakítások minősége.
Bronson (vagy akár Bogart) jó példa azokra, akik esetében csak az utóbbi teljesül.
A másik csoport pedig a Johnny Depp és társai, akik sokoldalúak, de egyik alakítások sem különösen kiemelkedő.
Ők olyanok, mint egy madár, akinek csak 1 szárnya van. Brando, Olivier és Guinness esetében viszont mindkét feltétel maximálisan teljesül.

2010-08-13 16:50:36 puttancsospeti #70

"Onnan, hogy Olivier a legsokoldalúbb angol színész, erre hozta fel Peti, hogy Neeson és a többiek számára egy szinten vannak vele."

Oké, nem egy szinten de némely alakításában megközelítette azt a szinted de ezt már írtam, amikor korrigáltam magam.
És attól, mert nem olyan sokoldalú, mint Olivier-még játszhat valaki zseniálisan. Nemcsak vízszintes, széles terjeszkedése van a tehetségnek, hanem "függőleges", mélysége is.
Pl. Charles Bronson sem volt egy nagyon sokoldalú színész ugye. Mégis jó néhány nagyon mély és drámai erejű alakítása volt bizonyos szerepekben, amelyekre csak a legnagyobbak képesek.

Roland: Bogart és Connery számomra a karizmájuk miatt lehengerlőek elsősorban. És voltak szerepek, amelyekben nagyszerűek voltak. És volt bennük valami kifinomult szellemiség, amely az alakításaikt beragyogta. Illetve Connery-nél jelen időben kell beszélnünk. :-)
Számomra Wayne kevésbé kifinomult minőség. Szóval ezekben a kategóriákban is megfigyelhetők különbségek.

gotrián: A Mesterlövészben nekem is nagyon tetszett, amit művelt, sőt amennyire emlékszem a Cowboyokban is. De a többi általam látott filmjében papírmasé western karaktereket figyeltem meg tőle.

2010-08-13 16:27:37 gotrián #69

Puttancsospeti mi bajod van John Waynnel? Minden idők egyik legnagyobb férfi színésze. Mondjak címeket? Mesterlövész, Félszemű seriff, Rio Bravo, A nyugodt férfi, Rio Lobo. Aki pedig azt mondja, hogy ő csak egy westernhős, az nem láthatott túl sok Wayne filmet.
Csak persze mindenki a politikai hovatartozását nézi nem pedig a színészi kvalitását. Igen, rasszista volt (emberileg nekem sem szimpatikus), de hatalmas színész. Mint a 12 dühös ember egyik karaktere aki az előítéletei miatt nem képes tisztán látni a dolgokat. Fel kell ébredni emberek!

2010-08-13 13:53:39 Surfandór Roland #68

JeszKar:
Pacino szerint Gary Cooper az egyik legnagyobb színész.
Brando viszont azt mondja, hogy annyit se ért a színészethez, mint egy törött fogpiszkáló.
És az, hogy két mondhatni szakértőnek is ennyire eltérő véleménye lehet ugyanarról a színészről, bizonyítja, hogy ez szubjektív. Én inkább Brando-val értek egyet. Habár jobbnak tartom Coopert mint Waynet, de számomra ugyanaz a kategória: jellegzetes és karizmatikus figura, de nem valami nagy színész.

Puttancsospeti, most kicsit ellent mondasz magadnak, nem? Először azt mondod, hogy Bogart olyan, mint Bruce Willis, karizmatikus, de nem különösebben tehetséges színész. Most meg azt, hogy nem Wayne-kategória. Márpedig a Wayne kategória pontosan ezt jelenti.

2010-08-13 13:22:58 Jean-Luc Godard #67

Nem, attól még alakíthatna jól, de mégsem teszi.
És azt ne felejtsd el, hogy honnan indult ki ez az egész vita. Onnan, hogy Olivier a legsokoldalúbb angol színész, erre hozta fel Peti, hogy Neeson és a többiek számára egy szinten vannak vele. Szóval nem lehúzni akarom Neesont, de az durva, hogy ha valaki egy kalap alá veszi őt -egy blockbuster iparost- és a legjobb Shakespeare-i színészt.

2010-08-13 12:53:22 JeszKar #66

Milyen könyedén jelentünk ki egyetemes igazságokat.
Liam Neeson, amit írsz konkrétan nem igaz, de még ha az is lenne, akkor mi van? Ha blockbusterekbe szerepel, az eleve az jelenti, hogy nem lehet jó az alakítása?

2010-08-13 11:58:44 Jean-Luc Godard #65

Nem tudom mi fájó volt ebben, ez az igazság...

Liam Neeson valamikor még viszonylag ígéretes színésznek bizonyult, de az utóbbi 10-15 évben már csak blockbusterekben vállalt szerepeket, melyekben kivétel nélkül igénytelen szerepformálásokat láttunk tőle. Tipikusan egy olyan színész, aki pályafutása elején még törekedett arra, hogy jó legyen, de amint befutott, már csak rutin alakításokat vállalt horribilis összegekért. Ezt az utat választotta, eladta magát és egy iparos lett belőle.
Ami pedig Christopher Lee-t illeti, rendszerint egyszerre 5-10 produkcióban vállal szerepet, a mennyiség pedig mindig a minőség rovására megy. Lee alakításain ez látszik, sosem láttam még, hogy túlságosan elmélyült volna egyetlen szerepében is. Nem veszi komolyan a szakmáját, mindent elvállal a pénzért.

2010-08-12 23:14:01 puttancsospeti #64

Azért Bogart sem Wayne kategória- szerintem...

2010-08-12 22:55:40 JeszKar #63

Gary Cooper egy listában Wayne-nel? Mi van ma itt?

2010-08-12 22:54:26 puttancsospeti #62

Ez nekem is fájt. Paul Scofield pedig ha CSAK azt a bizonyos Brook féle Lear királyt alakítja egész életében-az is elég, hogy beírja a nevét a színjátszás és a filmtörténet aranykönyvébe.

2010-08-12 22:52:30 JeszKar #61

Christopher Lee, Liam Neeson, Richard Harris, mint iparosok? Uh, ez fájt.

2010-08-12 17:59:14 Surfandór Roland #60

Így már egyetértek veled! :-) Habár az Afrikában szerintem remekül játszott, de összességében Bogart számomra is csak egy középszerű színész, akit a karizmája tett sztárrá. Connery-val is egyetértek, ő is ilyen. És Gary Cooper, Cary Grant, Alfredo Pacino, Clark Gable, John Wayne meg még elég sok nagy név.

2010-08-12 16:56:39 puttancsospeti #59

Hopp és tényleg! :D
Mostmár emlékszem. Akkor felfigyeltem rá, mert szó volt róla-és tényleg láttam a sztorijára ráismertem. De a címe alapján most sem ugrott be elsőre.
Én az ilyen régi Bogart, Hitchcock, stb. filmek címeiben nem igazán vagyok otthon. pl. A Marnie is tetszett de Cesare azonosította be nekem annak is a címét a sztori alapján.

Hát oké, módosítom valamelyest a brúszvilliszezést (bár szerintem ő sem antitalentum-egyszerűen egy sima középszerű karakterszínész-na most mindjárt leharapja a fejem egy rajongó:-))
akkor mondjuk inkább olyasmi figura ő számomr amint Connery. Borzasztó karizmatikus és bizonyos szerepekben nagyon is mély de alapvetően a karizmája és a kiállása az, ami az ő tevékenységének és tündöklésének a gyújtópontja és hajtóereje.

2010-08-12 15:22:37 Surfandór Roland #58

Most nézem, hogy te négyesre értékelted az Afrika királynőjét, akkor most láttad vagy sem? :D

2010-08-12 14:48:31 puttancsospeti #57

Jó, elismerem ez tényleg kissé erős párhuzam volt. Az Afrika királynőjét nem láttam. majd megnézem.

2010-08-12 13:40:41 Surfandór Roland #56

Hát, ha valaki lebrúszviliszezel, akkor ne csodálkozz, hogy egyesek így értelmezik a szavaidat. Elvégre Bruce Willis egy két lábon járó antitalentum, egy vicc.
Nézd meg puttancsospeti az Afrika királynőjét, abban Bogart megmutatja, hogy nem csak egy film noir karakterszínész.

2010-08-12 12:43:17 puttancsospeti #55

Azért ne túlozz! :-)
Az, hogy néhányan nem tartják zseninek, vagy egy ezerarcú átváltozó művésznek az nem jelenti azt, hogy pocsék színésznek gondolják. A nem-konzseniálisnak tartás és az alázás között azért egy jó zsíros paraszthajszálnyi különbséget fel lehet fedezni.

2010-08-12 12:41:18 Jean-Luc Godard #54

Érthető, Bogart nem valami tehetséges színész, ahogyan John Wayne sem. Ők film ikonok voltak, egy-egy karaktertípusban jók voltak - Wayne mint westernhős, Bogart mint a film noir-ok cinikus főhőse -, de ennyi, színésznek nevezni őket túlzás.

2010-08-11 22:36:04 Cesare Gonzago #53

Amint olvasom, itt már nem csupán John Wayne-t szokás alázni, hanem a jó öreg Bogartot is. Remek.

2010-08-10 20:03:16 puttancsospeti #52

Ízlések és pofonok! :-)

David Thewlis engem a Mezítelenül c. filmben nagyon lenyűgözött. Chris Leee-t is nagyon kedvelem. elfogadom, hogy nem akkorák mint Olivier de ha nem is a ők a csúcs, de ott vannak arr
Oliver Reedet is nagyon kedvelem, valamint Richard Burtont (igaz nem mindenben), michael Caine sohasem volt a kedvencem, de elismerem, hogy kiváló színész ő is, akárcsak Hopkins, s
Peter O'Tooles stb. Stewart is nagyszerű színész, szívesen megnézném színpadon Shakespeare színészként is. Az más kérdés, hogy nincs akkora sztárstátuszban.
És persze Jeremy Irons vagy Brett.
Vessetek meg. Ez van.

"Én nagyon bírom a rossz vicceket"
hogy a bizottságot idézzem. (Őket nem is kedvelem olyannyira. ;-))

2010-08-10 19:49:10 konyakk #51

puttancsospeti, ez még viccnek is durva.

2010-08-10 19:44:07 Jean-Luc Godard #50

Valóban... David Thewlis, Chris Lee, Liam Neeson, Richard Harris, Simon Ward... Már ne haragudj, de elég nagy sértés Olivier emlékére nézve, hogy egy kalap alá veszed őt ezekkel az iparosokkal.

2010-08-10 19:10:25 puttancsospeti #49

Szerintem is hatalmas színész de van még egy jónéhány ugyanilyen vagy hasonló kaliberű brit színész.
Már felsoroltam őket alant.

2010-08-10 19:06:44 Jean-Luc Godard #48

Az a baj, hogy Olivier-t hazánkban alig ismerik. A legtöbb ember max látta a Spartacust és a Maraton életre-halálra filmeket, de az igazán kiemelkedő alakításait (pl Shakespeare-i szerepei a '40-'50-es években) nem. Ő a legsokoldalúbb angol színész, és igen, ez tény. De ha tudsz, mondj egy olyan színészt, aki olyan sok különböző szerepben olyan zseniálisan elboldogul, mint ahogy Larry tette.

2010-08-10 18:55:35 puttancsospeti #47

Ez valami univerzális igazság? Ezt megmondta valaki, aki egy orákulum?
Semmiféle szubjektív nézőpont nem érvényes? Ha az illető ennyire tudja, akkor miért nem megy el Istennek? :-)

2010-08-10 17:21:22 Jean-Luc Godard #46

Természetesen Olivier a legjobb angol színész, nem tudom mi értelme egy ilyen evidens szavazásnak.

2010-08-10 15:01:26 puttancsospeti #45

Jeremy Irons

2010-08-08 22:06:14 Rudolf #44

Robert Stephens
(Én is nagyon sokra tartom Jeremy Brettet. Bár lenne tévéfelvétel arról, ahogy a színpadon Drakulát alakítja!)

2010-08-02 16:02:23 critixx #43

Bocsánat: Hopkins és Finney természetesen még mindig azok. ;))

2010-08-02 16:01:53 critixx #42

A fentebb felsoroltak közül Olivier a legjobb, de Hopkins, Guinness, Finney és Burton is remek színészek voltak. Továbbá Charles Laughton is zseniális volt, és Oliver Reed-et is kedvelem.

2010-08-01 21:04:45 maguska #41

Ralph Fiennes

2010-07-30 17:02:17 Pete #40

Ez egy rendkívül nehéz választás. Nehéz kérdés, jó kérdés... gratula. Tartózkodom, mert nem tudok választani legalább 3-ból... De gratula a kérdéshez!

2010-07-29 17:10:09 puttancsospeti #39

Bogart számomra karizmatikus színész- de egy karakter. Egy nem túl bonyolult szerepben. Korának Bruce Willis-e vagy valami hasonló.

2010-07-29 17:07:05 lzking #38

Az utolsó bekezdésed persze teljesen jogos, de számomra akkor is furcsa. Én legalábbis képtelen vagyok egy színészt zseniálisnak titulálni egyetlen szerep miatt.
És számomra a sokoldalúság is fontos szempont - ezért nem tartom zseninek a Bogart-hoz hasonló színművészeket.

2010-07-29 16:56:10 puttancsospeti #37

Nyilván, hogy nem ismerek tőle sokkal több szerepet. De pl. a My Fair Lady-ben is nagyon tetszett.
Ha már Olivier... "Jeremy Brett 1973-ban egy televíziós adaptációban Bassaniót alakította William Shakespeare A velencei kalmárjában, amelyben Laurence Olivier játszotta Shylockot és Joan Plowright Portiát" ezt sajnos nem láttam.

Hát nézd. szerintem ha Jeremy Brett csak Holmes-t alakítja és csak ez az egy szerepe lett volna egész életében, már az is nagyszerű. És igen, igazad van-valóban elég elfogult vagyok.
Valószínűleg értékeléseim intézményes szinten nem állnák meg a helyüket. :-)
De ennek a topiknak a címe: "Kit tartasz a legjobb brit férfi színésznek?" és nem az, hogy "Ki az aki a leginkább "objektívebben" pályázhat erre a címre szerinted?"

2010-07-29 16:22:31 lzking #36

Puttancsospeti, szerintem túl könnyelműen ülteted le a színészeket ahhoz a bizonyos asztalhoz. :)
Pl Olivier önmagában egy bolygó volt, shakespeare-i szerepektől kezdve a vérfagyasztó karakterekig mindent zseniálisan eljátszott élete során, de Te Jeremy Brett-et egy kalibernek tartod vele, egyetlen karakter megformálása miatt?

2010-07-29 15:17:14 puttancsospeti #35

Bocsánat! Jeremy Brett-et és Edward Hardwicke-t kifelejtettem. A tökéletes Holmes-Watson párosként ott a helyük a kerekasztalnál. :-)

2010-07-28 11:56:52 puttancsospeti #34

Az ifjabb generációból David Thewlis.

2010-07-28 11:47:42 szucsik #33

Christopher Lee jó színész, a James Bond főellenségen kívül azért vannak nívósabb szerepei is. :) Mondjuk én nem sorolnám a legjobbak közé.

2010-07-28 10:22:54 diglett #32

Az aranypisztolyos férfi? :D

2010-07-28 10:03:39 puttancsospeti #31

Christopher Lee

2010-07-28 09:59:13 diglett #30

Jut eszembe, Charlie Laughton-t még senki sem említette, pedig ő is nagyszerű színész volt.

2010-07-27 22:33:04 puttancsospeti #29

Jogos. Ő is nagyon jó.
Na és persze: Paul Scofield!

2010-07-27 21:48:05 emőke #28

Nahát, senki nem említette Malcolm McDowellt! :)

2010-07-27 20:48:27 Hannibal Lecter #27

1. Anthony Hopkins
2. Laurence Olivier
3. Alec Guinness

2010-07-27 20:36:51 kecske #26

A 3 Hitch filmet láttam, a Charade-t épp a héten néztem meg, a másik kettő eddig kimaradt, viszont láttam még tőle a Pénteki barátnőt. És noha tetszett az elegáns színészi stílusa, azért kissé zavart, hogy mindegyik filmben ugyanúgy játszott.
Cary Grant szerintem nem is színészkedett, csak önmagát adta - mint Bogart és Gary Cooper.

2010-07-27 20:28:07 Cesare Gonzago #25

kecske: hogy csupán néhány nagyszerű Grant-alakításra szorítkozzam: Észak-északnyugat, Forgószél, Gyanakvó szerelem (mindhárom filmet Hitchcock rendezte); továbbá Philadelphiai történet, Arzén és levendula, Charade.

2010-07-27 16:30:19 kecske #24

Cesare: kicsit furcsállom, hogy Cary Grantet egy lapon említed az ezerarcú Olivier-rel és a szintén elég sokoldalú Anthony Hopkins-sal. Mely szereplései miatt tartod velük egy szintűnek Grantet?

puttancsospeti: egyetértek, Connery roppant karizmatikus és bizonyos karakterekben nagyon jó volt (pl James Bond), de kvalitását nézve szerintem sincs a legjobbak között.

2010-07-26 19:55:36 puttancsospeti #23

Nézd meg egy kicsit jobban a listámat. Hol látod Sean Connery nevét??? Szerintem nincs a legjobbak között-nem túl sokoldalú-ámbár nagyon karizmatikus színész.
Azé' van egy kiállása. Nemde? ;-)

2010-07-26 17:27:18 szucsik #22

Puttancsospeti: Sean Connery-ra miért szavaztál? Úgy értem, melyik alakításai miatt? Véleményem szerint ő mindig önmagát alakítja, egyáltalán nem sokoldalú színész.

2010-07-26 15:13:42 BonnyJohnny #21

A már ekhunytak közül Laurence Olivier, a még élők közül Anthony Hopkins.

2010-07-26 14:16:30 puttancsospeti #20

Hát... Liaam Neeson és Richard Harris lehet, hogy nem igazán érzik britnek magukat. De ők is az asztalnál ülnek mindenképpen.

2010-07-26 02:48:48 Bruce94 #19

Nos a Vérző olajat még nem nem láttam, de igyekszem pótolni. :)
Rosszúl fogalmaztam, azok közül alakított ott a legjobban amiben láttam. [5-6 film].
Na de mindegy, én azért az alakításért rá szavaztam.

2010-07-25 20:54:26 diglett #18

Daniel Day-Lewis. Egyszerre mindig csak egy filmben vállal szerepet és 100%-ig arra koncentrál, hónapokig keményen készül a forgatásra. És ennek látszik is az eredménye.
Bárcsak mindegyik színész ilyen komolyan venné a munkáját. :(

2010-07-25 19:50:23 Cesare Gonzago #17

Laurence Olivier, Anthony Hopkins, Cary Grant.

2010-07-25 19:02:52 geronimooo #16

Chaplin

2010-07-25 16:27:22 hopdinZ #15

Bruce, tényleg úgy gondolod, hogy DD-L jobb volt az Apám nevében című filmben, mint a Vérző olajban? :O

2010-07-25 15:50:02 Bruce94 #14

Daniel Day-Lewisra szavaztam. Szerintem az Apám nevében című filmben alakított a legjobban. Igazi profi színművész, aki beleéli magát a szerepeibe.

2010-07-25 14:36:48 tamas.1 #13

Lewis szerintem sokkal jobb, mint a "rendben van" kategória... :D Pl Vérző olaj és Bal lábam... mekkora alakítások!

2010-07-25 14:20:00 puttancsospeti #12

Daniel Day-Lewis is rendben van. És akiket én még nagyon szeretek az Frank Finlay és Michale York
és Simon Ward.

2010-07-25 14:16:22 tamas.1 #11

Cary Grant-et pedig dobjuk ki a listáról!

2010-07-25 14:13:34 puttancsospeti #10

Alec Guinness, Anthony Hopkins, Ben Kingsley, Laurence Olivier, Michael Caine, Richard Burton
mellé még mindenképpen odatenném Patrick Stewart-ot, Peter O' Toole-t és Oliver Reed-et is.

2010-07-25 12:31:07 Rorschach #9

Limupei-jel értek egyet... Egyrészt szűkös a lista, másrészt ha nem lenne az, akkor is nehéz lenne dönteni...

Simon Pegg! :D

2010-07-25 11:40:35 ronin07 #8

Innen Day-Lewis meg Caine, de tuti, ha most jobban agyalni kezdenék a dolgon, kb. 5 nevet is írnék még.

2010-07-25 10:33:05 kecske #7

Nem tudom, hogy Connery és Cary Grant mit keresnek a listán. Szerintem ők inkább "sztárok", "filmcsillagok" mintsem színészgéniuszok. Általában önmagukat játsszák el minden filmben. :)

Akikre szavaztam:
Alec Guinness és Daniel Day-Lewis

2010-07-25 10:27:01 mchn #6

Sir Charles Spencer Chaplin. Nem is kerdes szamomra.

2010-07-25 09:46:44 uccse #5

Bizony, elég hiányos a lista.

2010-07-25 09:26:34 Surfandór Roland #4

Elég nehéz összehasonlítani őket, így nem tudtam egyetlen egyet kiválasztani. Akikre szavaztam:

1. Sir Laurence Olivier
2. Daniel Day-Lewis
3. Másvalaki (Peter O'Toole)

2010-07-25 09:09:16 JeszKar #3

Daniel Day-Lewis, de ennyi nagy szinész egy listán, nehéz döntés.

2010-07-25 09:02:04 tamas.1 #2

Chaplin, O'Toole és Gielgud akiket hiányolok a listáról. Viszont a szavazatomat Laurence Olivier és Daniel DAy-Lewis kapják.

2010-07-25 08:41:32 limupei #1

Hát erre nem tudok mit mondani. Egy harmincas listának kéne itt állnia, hogy az angolok krémje közül lehessen válogatni. Mondjuk Charlie Chaplin, Ian McKellen, Jim Broadbent, Liam Neeson, John Hurt, Ian Holm, Kenneth Branagh, Jeremy Irons, Jude Law, Ralph Fiennes, Peter Sellers, Peter O'Toole, John Gielgud, Gary Oldman, de nem sorolom. A listán lévők közül mindenesetre Olivier és Day-Lewis.