Melyik a kedvenc Nicolas Winding Refn-filmed? 👁

ronin07 kérdése, 2010. július 19.-2010. szeptember 8.

•   83% (81) Egyik sem
  •   5% (5) Vérveszteség (Bleeder, 1999)
  •   4% (4) Bronson (2009)
  •   3% (3) Elátkozott város II. (With Blood On My Hands: Pusher II., 2004)
  •   2% (2) Elátkozott város (Pusher, 1996)
  •   2% (2) Valhalla Rising (2009)
  •   1% (1) Miss Marple - Nemezis (Marple: Nemezis, 2007)
  •   Elátkozott város III. - A halál angyala (I Am the Angel of the Death: Pusher III., 2005)
  •   Fear X (2003)

2010-08-13 21:37:25 yuriko #21

Én köszönöm a felhívást a rendezőre. A Pusher trilógia kibaszottul jó! Legjobban a második rész tetszett, így a voksom oda ment. Hamarosan megnézem a többi filmjét is.

2010-08-11 10:42:31 Pete #20

DCS, meglesz. ;)

2010-08-10 23:34:33 deathcode #19

Peti, Bleeder!

2010-08-10 16:56:43 ronin07 #18

Dehogy is, van jellemábrázolás a Bronson-ban. Szubjektivizált és gátlástalanul parodikus, de nem hiányzik abból sem. A Mechanikus narancs-analógiát meg azért nem érzem erőltetettnek vagy öncélúnak, mert ahogy Burgess/ Kubrick Alex-e is az erőszak ódáját fújta és testesítette meg, úgy Refn is hasonlót ér el, mikor a balhés Charlie Peterson feketére, szoborszerűvé mázolja magát és úgy végzi el az őt éltető őrörke rontás misszióját, ráadásul csak szól és szól a klasszikus zene. Ugyan nem szabályosan ábrázol, hanem inkább szenzuálisan, de ott a figura. A Bleeder kódájában egyértelműen szimaptikus karakterek felé nyit a rendező, és a Pusher II. Tonny-ja vagy a harmadik rész Milo-ja is empatikusabbak, mint pl. a Herceg. Igaz, nem mindenki váltódik meg, de néha (Valhalla Rising is ilyen) előfordul, nemcsak kötött rosszat, halált, undort és a többit ismeri az összes filmjében.

2010-08-10 10:04:43 Pete #17

Épp mostanában nézem a filmjeit. Eddig a Bronsont láttam, és az első 2 Pushert.
Elég jó rendező. A Bronson nem érintett meg, viszont a Pusher sokkal inkább, az egyszerre dokumentarista és játékfilmes jellegével és ütős jeleneteivel, meg persze Koppenhága utcáival. Zsír.
Amit -eddigiek alapján mondom- nem kedvelek benne: ahogy a karaktereivel bánik.
Rideg és szomorú emberi sorsokat tár fel, semmi esélyt nem adva szimpátia érzetre a főhősök felé, csak "rezignált mélabúra" , sőt néha egyenesen undorra a szereplők életét látva.
A Bronson esetében pedig már jellemábrázolás is alig van, csak hatásvadászat, ráadásul Mechanikus narancs jegyek öncélú elferdítésével.
Szóval vissza a Pusherre: nem mondom hogy ez hiba, vagy hogy levenne a teljesítményéből csak azt, hogy ez az nekem tutira nem tetszik. De még így is jó filmek, megnézem a 3. -at is.

2010-07-27 21:49:55 emőke #16

Természetesen a Pusher.

2010-07-22 07:48:24 deathcode #15

Gyönyörű zenék mindvégig. És amennyire emlékszem, egyik filmjében sem lehetett okom a panaszra a zenét illetően. A Bronson-ban a diliházi teadélutánkor megszólaló It's a sin hatalmas poén! :)

2010-07-21 21:04:32 ronin07 #14

A Bleeder-t még annyian sem ismerik, mint a Pusher-t. Félelmetes film, kegyetlen jelenet, mikor a végén Bodnia figurája rájön, hogy mennyire elcseszte az életét. A nyitójelenet a különböző figurákhoz illesztett különféle dalokkal mesteri.

2010-07-21 19:51:45 deathcode #13

+ Bleeder, most már :)

2010-07-19 22:49:10 ronin07 #12

Bollywood egy remake-fellegvár. De szerintem már kezdünk eltérni Refn-től és a közkérdéstől magától is, de amúgy jó, hogy ma erről is hallottam.

2010-07-19 22:44:55 metal_face #11

Mondjuk ez várható volt, hogy az "Egyik sem"-re fog érkezni a legtöbb voks.
Én is már nagyon várom következő filmjeit, valamint jön a Pusher-remake is...

2010-07-19 21:11:48 ronin07 #10

Mondjuk, azon nem tudok változtatni, hogy az "Egyik sem" fülre toronymagasan nagyobb számmal kattintottak, mint a címekre, de tényleg jó látni, hogy az itt agyon sosem hype-olt rendező mellett kitart egy apróbb tábor. Jelenleg két filmen dolgozik az ipse, az egyik a Drive című autós heist-akciófilm Ryan Gosling-gal, a másik pedig az Only God Forgives című darab, amit Refn kb. bunyós, keleti westernnek hívott, és a története szerint egy rendőr és régi üldözöttje egy thai-box meccsen zárják le a macska-egér játszmájukat. Bevallom, engem az utóbbi jobban érdekel (persze a Drive is), szerintem hagyni fogja, hogy a rabló se, a pandúr se lesznek százasok.

2010-07-19 20:40:37 metal_face #9

Na, ennek örülök, hogy a kedvedre sikerült tennem! :) Én is csak egy idő után figyeltem fel Refn-re, addig nem nagyon érdekeltek a filmjei, de a Pusher után úgy voltam vele, hogy látnom kell az összes filmjét. Ezentúl is mindenképpen figyelemmel fogom kísérni munkásságát.

2010-07-19 19:43:03 ronin07 #8

Örülök, deathcode. :) Én Klág Dávid Filmvilág-cikke miatt pattantam rá a fickóra. Ugyan most leállás van, mert a Bleeder nem jön a processzorhoz, pedig aztán abban lehet spiritusz, mikor olvastam róla vagy láttam a trailer-ét. Mikkelsen egy filmőrültet alakít, aki olyan lazán sorolja a rendezőket, hogy arra nincsenek szavak. A Pusher a kedvenc trilógiám.

2010-07-19 19:26:46 deathcode #7

A Bronson után felfigyeltem Refn-re, a Valhalla Rising után már rápattantam. Mindegyik ezerpontos. Az első Pusher is tökre rendben volt.
Heló ronin, megint egyet értünk valamiben :]

2010-07-19 15:47:32 Brumi #6

Bronson - 5/10
Valhalla Rising - 2/10

Az eddig látottak alapján nem lesz a kedvenc rendezőm, de a Pusher-trilógiát még bepótolom valamikor.

2010-07-19 15:06:34 ronin07 #5

No, metal_face, most kedvemre tettél. :) Sose gondoltam volna, hogy az oldalon bárki deklarálja, szereti a dán dog filmjeit. A Pusher III. jéghideg karaktertanulmányára szavaztam amúgy, elképesztő stílusa van. És a Bleeder-t még nem láttam, mert a fájlcserélők... öö... izé....

2010-07-19 11:35:22 critixx #4

Elátkozott város II. 8/10
Elátkozott város III. 6/10
Bronson 7/10
Valhalla Rising 6/10

Számomra egyértelműen szimpatikus Refn rendezői munkássága. Mondjuk egyik filmje sem ötös, de a Bleeder hajszálhíján.

2010-07-19 11:07:00 JeszKar #2

Névről egy-egy mond valamit, de egyet se láttam.

2010-07-19 10:26:08 carmine #1

Én a 'Nem ismerem Nicolas Winding Refn filmjait'-re szavaznék. Így viszont marad az egyik sem.