Az alábbi videójátékok közül melyikből tudnál elképzelni egy jó kis mozifilmet? 👁

limupei kérdése, 2010. június 27.-2010. augusztus 26.

•   13% (28) Szerintem egyikből sem.
  •   12% (25) Grand Theft Auto
  •   11% (23) Half-Life
  •   10% (21) World of Warcraft
  •   8% (17) Mafia
  •   8% (16) Elég sok alkalmas lenne.
  •   8% (16) StarCraft
  •   1% (3) Unreal Tournament
  •   0% (1) Quake
  •   Sonic the Hedgehog

2010-08-22 15:20:38 Gondor #25

Legend of Zelda..mondjuk asszem anno már próbálták de nem lett belőle semmi.

2010-08-02 19:58:44 puttancsospeti #24

Hasonlóképpen. Nekem ez kínai.

2010-08-01 04:26:19 tarax #23

ööö, fogalmam sincs, mivel nem játszom videójátékokkal

2010-07-18 00:05:00 Soltyk #22

Mivel F.E.A.R. és Deus Ex nincs, ezért MGS.

2010-07-16 18:54:56 bubu_ #21

Monkey Island.

2010-07-08 12:38:51 BonnyJohnny #20

Mafia. A játék storyját egy az egyben átvéve.

2010-06-30 18:20:17 DrSzolon #19

Deus Ex.

2010-06-29 16:57:11 ronin07 #18

Egyikből se.

2010-06-29 11:23:04 limupei #17

Szóval itt:)

2010-06-29 11:22:53 limupei #16

Itt van kismillió toplista, ezekből válogattam + wiki bestseller listái.

2010-06-29 10:38:27 JeszKar #15

limu: Egyébként mi alapján választottad ki a címeket, listáról, hasra ütés alapján, vagy te ezeket tudnád filmként elképzelni?

2010-06-29 10:00:16 Olórin #14

Mafia - igazából bármilyen '30-as években játszódó fasza gengszterfilmért odaadnám a fél karom.
És igen, KOTOR: jó volna, ha Lucasék elszakadnának végre attól a kurva klónháborútól, meg a két trilógiától, és filmben/sorozatban is kezdenének valamit, a régebbi korokkal. Bőven van miből meríteni.

2010-06-29 09:54:54 simijohnny #13

Epikus Starcraft! Persze van más is, de ezt látnám legszívesebben.

2010-06-29 08:41:34 Order #12

Dragon Age

2010-06-28 19:36:23 bali001 #11

Star Wars: KOTOR

2010-06-28 15:47:06 osi #10

Egyértelműen StarCraft!

2010-06-27 23:59:30 Hannibal Lecter #9

GTA: Vice City & Uncharted. Egyértelmű.

2010-06-27 23:31:52 Tibcsaninja #8

Egyértelmű : Metal Gear Solid. És nem pusztán azért, mert ezt szeretem a legjobban. Mert hát a Civilizationt is.
Ja, a Civilization 4-ből szerintetek is jobb filmet lehetne csinálni, mint a Civ 1-ből? Hö-hö-hö

2010-06-27 15:45:23 w.e.g.a. #7

Egyértelmű: Mafia. Máig a legjobb sztorival rendelkező játék amivel dolgom volt, vagy 5ször végigjátszottam, csak azért hogy lássam az átvezető animációkat és újra átéljem a sztorit.

2010-06-27 13:46:22 mchn #6

Baldur's Gate: tulsagosan komplex, nagyon nagy lenne a hibazasi lehetoseg, leven a vilag meg Kozepfoldenek is a sokszorosa, rengeteg legendas hossel. Drizzeket elovenni meg eleg lame projekt sztem.

Call of Duty: az osszes kiemelkedo jelenete filmekbol van, de a Modern Warfare reszekbol tenyleg nagyon utos akciofilm lehetne egy jo rendezovel

Civilization: semmi ertelmet nem latom, kb. lehetetlen projekt sztem.

Diablo: hack'n slash az nem az a mufaj, lathattuk mi lett Dungeon's Siegebol is (oke, tudom Uwe Boll, de annak meg igy is 5x annyi storyja volt)

Grand Theft Auto: az elso kettobol nyilvan nem, a harmadik foszereploje egy idiota komacso, a Vice City 50%ban Scareface, a San Andreasrol meg a 4-rol viszont nem tudok nyilatkozni.

Half-life: van benne potencial, de ez sem lenne egy egyszeru vallalkozas

Legend of Zelda: nagyon ki kene boviteni, mert a legtobbnek a storyja egyszeru mint egy facsipesz.

Mafia: majdnem minden gengszterfilmekbol van osszeollozva, nem hiszem, h erdemes lenne filmet csinalni belole.

MGS: ez talan meg palyazhatna egy rendes film alapanyaganak a cimere

Quake: eselytelen, storyja sincs, azonkivul, h random helyeken megjelensz, aztan agyon kell lonod ami ssembe jon.

Sonic: hat rajzfilm az van belole, de egesz estes filmhez sztem alkalmatlan, ha el is keszitik kb. tuti bukas

Splinter Cell: talan ez nevezheto leginkabb favoritnak. Jo story, izgalmas foszereplo, lehetne belole rendes filmet csinalni.

Starcraft: lehetoseg itt is van.

The Sims: ennek az exploitation valtozatat hetente nezheti akit erdekel, Gyozike-show cimen fut

UT: ertelmetlen

WoW: talan. Oriasi kerdojel, h ezzel mit lehet kezdeni. Nagy dilemma lenne, h mire tamaszkodjanak a forgatokonyv megirasakor. Ha csak a regenyekre, ostortenetre, akkor a jelenlegi jatekosbazisnak csak egy kis szeletet lehetne megszolitani, ha a Warcraft 3 tortenetere es annak utohatasaira, akkor meg leragott csontta valhat konnyen.

Szo mi szo, nem vagyok hive a jatekadaptalasnak, eddig sok jo nem sult ki belole.

2010-06-27 12:33:38 lizardking #5

A GTA-San Andreasból szerintem nagyon ütős feka gangster-vígjátékot lehetne forgatni.A Metal Gear Solidból pedig a megfelelő kezek kibaszott komoly akció/sci-fit tudnának varázsolni.De ami nincs a listán és szerintem nagyon jó storyja van és őrületesen látványos film lenne,az a God of war.Persze mindezt úgy kéne,h hűek legyenek a játékhoz,ami a Resident evil,Prince os Persia és társaik esetében nem jött össze...

2010-06-27 12:08:46 JeszKar #4

Az az igazság, hogy nem is nagyon ismerem az Unral Tournament-et, csak valami szimpla múlti cucc nem? Vagy valami több (én anno inkább Quake III-as voltam)

2010-06-27 11:44:54 limupei #3

Szerintem az Unreal Tournamentből ki lehetne hozni valamit. Elvégre ott van a reality alapanyag (emberek küzdenek, hogy másokat szórakoztassanak), aztán az elgépesített ember, ráadásul a harmadik részből ki lehetne venni a testvérpárt. Arról nem is beszélve, hogy piszok látványos tudna lenni, főleg ha az érdekesebb küldetéseket szednék ki belőle. Mondjuk az tény, hogy több munka lenne vele, mint egy Halo vagy Baldur's Gate háttérrel, ami már önmagában is használható, minőségi cucc.

2010-06-27 11:16:57 JeszKar #2

Baldurs Gate’s: Már a Forgotten realms világában rengeteg lehetőség van, Salvatore könyveiből remek filmet lehetne csinálni.
Call of Duty: Inkább a játékok nyúltak filmekből, főleg az Enemy at the Gates-ből.
Civilization: Érdekes fiktív epikus film keveredhetne ki belőle, de nagyon nehéz lenne megoldani.
Diablo: Maga az alapanyag egyszerű, mint a pont, de nem bánnom, ha film készül belőle.
GTA: Humorosabb gengszter film már készült (GTA III, Vice City, San Andreas), és komolyabb is (GTA IV), nem hiszem, hogy sok újat tudna mutatni.
Half-Life: Ó igen, remek kis sci-fi készülhetne belőle.
Halo: Ez lehetne az újévtized Star Wars-sa/Stra Trek-je vagy akármilyen űroperája.
Legend of Zelda: Általában a Zelda játékoknak is egyszerű a sztorija, de elég kellemes kis mese kerekedhetne ki belőle.
Mafia: Ugyanaz, mint a GTA IV esetében.
Medal of Honor: Ugyanaz, mint a COD esetében.
MGS: Nagyon jó film lehetne belőle.
Quake: Agyatlan lövöldözés az idegenekre, semmi több, jó film nem készülhetne belőle, még ha a játék szórakoztató is.
Sonic: Jó vicc lenne:)
Splinter Cell: Jó kis kémfilm készülhetne belőle, ha tudnának újat mutatni a műfajban a 24 a Casino Royale, a M:I és a Bourne filmek után.
Starcraft: Lásd Halo.
The Sims: Visszek a vállamon egy kamerát és mindent lefilmezek, amit csinálok egy nap, és kész is a film.
ÚT: Semmi különös nincs benne.
World of Warcraft: A Warcraft világában is sok lehetőség van egy Gyűrűk ura szintű projekthez.

2010-06-27 02:32:33 matykocska #1

A Mafiából simán, de a Call of Duty-ból is egy nagyon jó, pörgős háborús filmet lehetne készíteni. Pedig nem vagyok híve a játékok megfilmesítésének.