Az Oscar-díjátadó gálát érintő újítások kapcsán: Szívesen hallgatod/nézed-e végig a betétdalok előadását? 👁

Brumi kérdése, 2009. december 9.-2010. január 29.

•   69% (100) Nem
  •   31% (44) Igen

2010-01-27 20:52:56 Brumi #9

Dehogy. :)
Tudom, hogy nem egy díjátadón szerepeltek, csupán az utóbbi pár év zenei csúcspontját (Once) és mélypontját (Dreamgirls) vetettem össze. Beyoncé jöhet bármilyen dózisban, gyönyörű és még énekelni is tud, Jennifer Hudson performansza viszont egy falusi hip hop-díjátadón is ciki lett volna.

2010-01-26 22:31:35 limupei #8

Brumi, szerintem te összekeversz valamit:) A Once csodálatos párosa a Műbáj három betétdalával versengett.

Az pedig még istenes lenne, ha Jennifer Hudson énekelne, de általában Beyoncé szokott...aki dekoratívabb, de hangja egy kicsit kevesebb.

2010-01-23 18:50:05 Brumi #7

Szerintem nem érdemelnek kiemelt figyelmet a betétdalok, bőven elegendő lenne egy montázs a jelöltekről, mint a többi kategóriában. Messze ez a legunalmasabb része a gálának, ráadásul közel húsz percig kínozzák vele a nézőt, ha rajtam múlna, akkor elég hamar a kukában kötne ki a nagy dalolászás (az egyéb énekes-táncos show-elemekre ez természetesen nem vonatkozik). Egy kezemen meg tudom számolni, hogy az utóbbi években hány elismerésre méltó előadást lehetett látni/hallani, legtöbbször még a filmben remekül működő dalok is csődöt mondtak a színpadon. Jennifer Hudson "álomlányos" ordibálását még a Once csodálatos párosa sem tudja ellensúlyozni.

2010-01-14 14:45:38 BonnyJohnny #6

Persze.

2009-12-17 13:58:29 manson84 #5

Igen. Persze, ezt nagyban meghatározza, hogy az aktuális évben ezeknek milyen a színvonala. Az idén pl. a musical best of szeintem telitalálat volt.

2009-12-13 18:10:28 tarax #4

Én is igenre nyomtam, mert kellenek ezek a momentumok. Kb. annyira a díjátadó része, mint a köztes, időnként vicces átvezető szövegeké, illetve a bejátszásoké. Ágóval értek egyet, hogy viszont az előadások időnként fájdalmasan rosszak. Sokszor a nagy énekesek is tudnak oltári rosszul szólni. A másik dolog, hogy jó lenne, ha azok énekelnének az Oscaron is, akikkel felvették a dalt. Nem kell háromszor Beyoncé, mert trendi, hanem tessék ha a filmben tudtak, akkor a színészek énekeljenek adott esetben a gálán is.

2009-12-11 23:19:08 vadPINGvin #3

A betétdalos részeken szoktam évről-évre elaludni, hogy aztán vagy felébredjek, amikor végre történik valami, vagy sem. :)

2009-12-10 18:52:58 harsanyi #2

Én MEGGYŐZŐDÉSBŐL nyomtam igenre.Mert mióta nézem a gálákat, bizony érdekel a díjnyertes nóta:)No, meg a többi is... Így aztán megerősítve lehetek a magam tippjében-, vagy nem :P))

2009-12-10 15:34:32 Ágó #1

Sejtettem, hogy közkérdés lesz belőle, és az eredmény is előre borítékolható. :) De hadd szólaljon meg a "másik oldal" is. Kiváló a kérdés, mivel az előadásra kérdez rá. Nekem személy szerint általában semmi bajom azokkal a dalokkal, melyek Oscar-jelölésig viszik, különösen szeretem a '90-es évek Disney-korszakát. Azonban a dalokat néhol olyan előadással tárják a nagyérdemű elé, hogy az tényleg vérlázító. Példa és ellenpélda. Tudom, ezzel sem leszek népszerű, de én sosem kedveltem pl. a Blame Canadát, de amit Robin Williamsék műveltek a színpadon, az szenzációs volt!! A Kóristák, a Bűbáj és néhány más film dalainak előadását viszont tényleg szenvedés volt nézni! Úgyhogy a dalok miatt szeretem, az előadások miatt néha meg nem szeretem... Tehát végső soron nem. De mégis az igenre nyomtam, mert tudom, hogy kevesen fognak arra klikkelni. :)