Mit lett volna ha... Te melyik filmet nézted volna meg az alábbiak közül más rendezővel? 👁

JeszKar kérdése, 2009. október 7.-2009. december 17.

•   13% (43) Féktelenül - Quentin Tarantino rendezésében.
  •   13% (42) Legenda vagyok - Guillermo del Toro rendezésében.
  •   10% (32) Star Wars VI. - A jedi visszatér - David Lynch rendezésében.
  •   8% (27) Az ördögűző - Alfred Hitchcock rendezésében.
  •   8% (25) A keresztapa – Sergio Leone rendezésében.
  •   7% (23) 8MM - David Fincher rendezésében.
  •   6% (21) Forrest Gump - Terry Gilliam rendezésében.
  •   5% (17) Batman kezdődik – David Fincher rendezésében.
  •   5% (16) Batman kezdődik – Darren Aronofsky rendezésében.
  •   4% (12) Harry Potter és a bölcsek köve - Steven Spielberg rendezésében.
  •   3% (11) Harry Potter és a bölcsek köve - M. Night Shyamalan rendezésében.
  •   3% (11) Van Helsing - Michael Bay rendezésében.
  •   3% (10) Ezek közül egyiket se.
  •   3% (10) Star Wars VI. - A jedi visszatér - Steven Spielberg rendezésében.
  •   2% (8) Kapj el, ha tudsz - David Fincher rendezésében.
  •   2% (7) Halj meg máskor - Roland Emmerich rendezésében.
  •   2% (6) A végső megoldás: halál - Richard Donner rendezésében.
  •   2% (6) Esőember - Steven Spielberg rendezésében.
  •   2% (5) Reszkessetek betörők - Steven Spielberg rendezésében.

2009-10-23 20:50:19 puttancsospeti #18

A keresztapa – Sergio Leone rendezésében.
Annál is inkább, mert Kazan és még néhány rendező mellett alapvetően ő is esélyes volt rá.

2009-10-14 12:47:12 Chen #17

Hű, egy Fincher-féle 8mm, vagy egy Gilliam-féle Forrest Gump veszélyes lett volna! :-D Viszont a Keresztapa úgy volt tökéletes, ahogy készült, ott nem is fantáziálnék más rendezőről, főleg, hogy Leoné-nak is megvan a maga tökéletes csúcsteljesítménye, konkrétan több is :-)

2009-10-12 17:49:25 Marla Singer #16

Én a Született gyilkosokat néztem volna meg Tarantino rendezésében.

2009-10-10 18:15:37 JeszKar #15

Na, erről a kombinációról meg én nem hallottam, mert akkor betettem volna :)
Amúgy érdekes elmélet a több James Bond, én például Craig Bondját szívem szerint külön kezelem. Moore karaktere viszont például visszautal Lazenby-re, úgyhogy azok például szerintem egyforma Bondok.

2009-10-09 12:38:41 ronin07 #14

Ja, meg Emmerich is, persze.
Elnézést az ömlengésért.

2009-10-09 12:13:36 ronin07 #13

JeszKar: Én észrevettem, hogy a legtöbb valóban felmerült. :) Kevés van csak, amiről nem tudtam, pl. a Reszkessetek, betörők! párositás. A Halj meg máskor! én szerettem volna jobban igy látni, ott amúgy Brett Ratner és Stephen Hopkins voltak jelöltek.

2009-10-09 12:05:03 ronin07 #12

Egy Fincher-féle Batman: Kezdődik!-re vagy egy QT-féle Féktelenül-re tutira befizettem volna, talán még egy del Toro rendezte Matheson-adaptáció is jó lett volna nekem.
Viszont van egy itt nem választható alternativám: a Halj meg máskor! Martin Campbell rendezésében. Bitang szivesen néztem volna, hogy a rendező valóban ropira töri a fogságba esett Bond-ot, és nem hagyja veszni az egészet sem ott, hogy vigan besétál egy ötcsillagos hongkongi szállodába, és viccelődik a portással, majd rendbe teszik, és újra a régi, sem ott, hogy második félidő, Izland, láthatatlan Aston Martin, Ikarosz, hullámszörf, 14 hónap fogság után 100.000 volt elektrosokk után semmi baj stb. Én még azt is szivesen láttam volna, hogy Brosnan 007-ese egy elkeseredett harcban győz ugyan, de végül halálos sebet kap, igy akkor érthető lenne, 4 év múlva miért játssza még mindig Judi Dench M-et és miért avattak új ügynököt. Ugyanis akármilyen butaságokat csinált Tamahori a filmmel, az elmélete, miszerint a James Bond fedőnév, akárcsak a 007 egy kódszám azzal magyarázható, hogy az elődök vagy elhalnak vagy nyugdijba mennek. Persze, a sorozatban akadtak ellenérvek is erre.

2009-10-09 11:07:08 Raul #11

A Chaplin-féle Monsieour Verdoux-t szerintem Orson Welles-nek kellett volna megcsinálnia. Akkora noir lett volna, hogy besz*rsz...

2009-10-08 14:18:44 czeppelin #10

Innen Hitchcock-Ördögűző, Fincher-Batman, Gilliam-Forrest Gump, Lynch-Star Wars. Ha jól tudom, Lucas szerette is volna Lynchet megnyerni, de nem sikerült.
Amit még:
Burtontől vagy Gilliamtől (vagy del Torotól) a Mechanikus narancs, Harry Potter és Gyűrűk ura. Terry Gilliamtől még szívesen látnék mondjuk egy Mester és Margarita vagy valami orosz realista mű adaptációt. Meg mondjuk a jövőre esedékes Engedj be! remaket szívesebben látnám mondjuk Shyamalan rendezésében, ha már muszáj remakelni.

2009-10-08 09:52:30 Alan Smithee #9

Nehéz (mindet megnézném, ami így utólag biztosan hülyén jött volna ki, mondjuk Dűne jellegű Jedi Lynchtől, arra is kíváncsi lennék), és talán a legjobb kérdés amivel találkoztam, gratulálok JeszKarnak. Mivel nem akartam végigbökdösni sokat, noha a rendszer engedi, leginkább a nagy öregekre lennék kíváncsi, vajon Leone überelte volna Coppolát vagy Hitchcock Friedkint. Ezek közül az elsőre böktem.

2009-10-07 22:52:41 JeszKar #8

Lehet, hogy nem derűlt ki, de itt olyan lehetőségek vannak, amelyek a valóságba is felmerültek.

2009-10-07 22:22:22 kulcsar03 #7

Hitchcock ördögűzője és Lynch Star Wars VI-a elég rendesen felkeltette az érdeklődésemet. :) De pl. az Esőembert is megnézném Lynch rendezésben :D

2009-10-07 17:24:24 JeszKar #6

2009-10-07 17:08:14 mchn #5

Egy Lynch-fele SW mokas lett volna.

2009-10-07 15:35:16 robynballantyne #4

Majdnem mindegyik...

2009-10-07 14:05:20 Semprini #3

A gyűrűk ura - Tim Burton rendezésében (na jó, csak viccelek)
Született gyilkosok - Tarantino rendezésében (azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül)

2009-10-07 13:16:50 JeszKar #2

Miért?