Melyik a kedvenc Wong Kar-Wai filmed? 👁

Jereváni Rádió kérdése, 2009. június 28.-2009. augusztus 18.

•   61% (68) Nem ismerem Wong Kar-Wai filmjeit.
  •   14% (16) Szerelemre hangolva
  •   6% (7) 2046
  •   5% (6) Csungking expressz
  •   4% (4) Nem szeretem Wong Kar-Wai filmjeit.
  •   4% (4) Vadító szép napok
  •   3% (3) My Blueberry Nights - A távolság íze
  •   2% (2) Bukott angyalkák
  •   1% (1) The Hire: The Follow
  •   As Tears Go By
  •   Ashes of Time
  •   Édeskettes
  •   The Hand (az Eros című szkeccsfilm Wong Kar Wai rendezte része)
  •   Travelled 9000 km To Give It To You (a To Each His Cinema című szkeccsfilm Wong Kar Wai rendezte része)

2009-08-08 15:14:09 yuriko #13

The Hire: The Follow 6/10
2046 8/10
A távolság íze 5/10
Six Days (videoklip) 9/10

A szerelemre hangolvábam minden remekül működött, ami a többi filmjében annyira nem. és remélem, hogy ezt nem csak azért gondolom így mert a többség így gondolja. úgy érzem megérte megismerkednem a rendezővel.

2009-08-06 17:02:01 opposition #12

Azért a szavazás eddigi eredménye ([64] Nem ismerem Wong Kar-Wai filmjeit.) elég sokatmondó...;)

2009-07-31 13:55:43 Chen #11

Nehéz a választás a Vadító szép napok és a Szerelemre hangolva között, de az előbbire szavaztam, az volt az első Kar-Wai amit láttam, és nem felejtem el a hatását. A Csungking-hez viszont még nem jutottam hozzá, de nagyon kíváncsi vagyok rá.

2009-07-02 17:48:22 Jereváni Rádió #10

A Bukott angyalkák nálam mindent visz, de nagyon szeretem a Szerelemre hangolvát, és a Vadító szép napokat is. A The Hire-sorozat Wong Kar-Wai rendezte részéről nem is beszélve.

2009-06-29 13:39:49 deviant #9

ha nem csinált volna mást, csak a szerelemre hangolvát akkor is a legnagyobbak között lenne.

2009-06-29 10:59:08 yuriko #8

eddig csak a Blueberry Nights-ot láttam tőle, ami a képi világon kívül nem hagyott bennem semmi maradandót. de tervben vannak a filmjei, lehet hogy még a szavazás lezárta előtt sort kerítek rájuk.

2009-06-29 08:09:39 Olórin #7

Szerelemre hangolva. Nincs párja.

2009-06-28 22:11:14 ronin07 #6

Ismerem a filmjeit, de nem láttam őket, viszont bizakodom, ezért jó szándékúan az utolsó válaszlehetőségre kattintottam.

2009-06-28 21:09:11 a6notes #5

Nem láttam mind, de a Chunking és a Mood között mindig is a lehetetlennel volt határos sorrendet állapítanom meg. Talán mégis az In the mood for love, mert a Chunking-nek az első fele kevésbé fogott meg - míg a második fele totál elvarázsol, és szinte elfedi az elsőt is.

2009-06-28 20:49:39 k3pl3r #4

Ezek szerint Brumi a másik aki a nem szeretemre szavazott.:) Természetesen egyetértek a hozzászólásával. David Cronenberg-el kapcsolatban szintúgy. Aki mondjuk nem lenne rossz, de valahogy képes teljesen érdektelenűl bemutatni a történeteit. Johnnie To-t nem ismerem, de ezek szerint nem valószínű, hogy kedvelném.:-)

2009-06-28 20:06:35 Brumi #3

Hát igen, az óceán túloldalán ez fele ennyit sem érne. :)

2009-06-28 18:33:42 MDM #2

Ejnye Brumi, mi lenne ha nem is szeretnéd az ázsiai filmeket?:)

Amúgy a szoros mezőnyből nekem a Vadító Szép Napok a legnagyobb kedvencem, de a Csungking Expressz és a Bukott Angyalkák is mesterművek.

2009-06-28 15:29:39 Brumi #1

Hogy én mennyire ki nem állhatom Wong Kar-Wai filmjeit. :)

Johnnie To és David Cronenberg is előkelő helyet foglalnak el a túlértékelt (és számomra semmi különöset nem nyújtó) rendezők listáján, de ők legalább készítettek jó filmeket, míg Wong Kar-Wai-ról ez nem mondható el. Mindenhol áradoznak egyéni vizuális látásmódjáról, engem viszont szörnyen irritálnak a képi megjelenítésben alkalmazott rendezői stílusjegyei. Hiába dolgozik a világ egyik legjobb operatőrével és alkalmaz szájtátós beállításokat, az egészet tönkrevágja a PC-s játékok hőskorát idéző beszaggatásokkal. Az nem cool, ha valaki 2 perc alatt szív egy slukkot a cigiből és a 90 perces játékidőből csak 70 a tényleges történés, hanem egy kétségbeesett rendezői húzás az írói hanyagság palástolására. Nem elég, hogy az előzőleg ecsetelt ostoba rendezői húzás miatt fizikai fájdalmat okoz a Wong Kar-Wai-filmek nézése, ráadásként forgatókönyvíróként még erőteljesen megkérdőjelezhető rendezői kvalitásait (a színészeivel azért jól bánik) is sikerül alulmúlni, szörnyen érdektelenek a történetei és csak ritkán képes normálisan kidolgozott karaktereket és korrekt párbeszédeket papírra vinni. Imádom az erőteljes vizualitással operáló rendezők munkáit, de Wong Kar-Wai filmjeinek láttán nekem csak az üres blöff jut eszembe, ennyire nem lehet feláldozni a történetmesélést a vizualitás oltárán, ha mégis így dönt, akkor meg legalább jó legyen a filmet nézni.

És akkor pontokban:
As Tears Go By - 5/10