Ki az a rendező, akit mindenki dicsér, de neked egyáltalán nem jön be a stílusa és idegesít a körülötte keltett szerinted alaptalan felhajtás? 👁

slozi kérdése, 2006. október 5.-2006. december 6.

•   19% (6) Oliver Stone
  •   Martin Scorsese

2006-10-28 19:59:04 [: Azuroo andrew :] #14

Roberto Benigni kicsit túlértékelt szvsz

2006-10-25 20:24:35 Timon #13

Rodriguez készít egy Kémkölykök c. mocskot (ráadásul több részt is)..erre még azt mondtam jólvan hibázott, remélhetőleg mégegyszer nem követi el. Erre tessék, előrukkol a Cápasrác és Lávalány kalandjaival, aminek már a címétől is kiráz a hideg. Ilyen "szenzációs" filmek után nálam teljesen eltemette magát.

2006-10-19 09:21:30 Norubi #12

Igen-igen LOVELY Bones! Ezt mindig keverem. Remélem is, hogy más lesz!
Amúgy igazad lehet.

2006-10-19 07:11:12 Olórin #11

Hát a LOTR-t és a Kongot nem lehet nem monumentálisan filmre vinni. Szerintem egyáltalán nem "szállt el". A Lovely Bones nyilván nem ilyen lesz, az egészen másfajta történet.

2006-10-19 01:20:18 Norubi #10

Jackson kicsit elszállt. Remélem a Sweet Bones nem lesz olyan "monumentális". A kicsi néha jobb.

2006-10-18 08:10:01 Olórin #9

Hhhhát Lucas az utóbbi években kap mindent, csak dicséretet nem:P
Jacksont viszont valóban mindenki dicséri, és nem is véletlenül:)

2006-10-17 14:56:26 Norubi #8

Tarantino mellett Lucas is ilyen. És Peter Jackson!

2006-10-08 21:06:56 deviant #7

"Szerintem a kritika eléggé ujjongva állt hozzá a filmjeihez mindig"

járj csak utána, még jobb esetben is csak megosztotta a kritikát is. kubrick nem érinthetetlen, vannak hívei, mint mindenkinek. ennyi.

2006-10-08 13:23:02 Olórin #6

Szerintem a kritika eléggé ujjongva állt hozzá a filmjeihez mindig, manapság meg főleg érinthetetlen, ha valakinek rossz szava van rá, azt egyből lehurrogják mindenhol - az meg, hogy rossz volt a természete, nem jelent semmit, a filmjeit nem ezért szeretik/ nem szeretik, pl. Cameron és Peckinpah elviselhetetlenségéről is legendák szóltak/ szólnak, attól a jó filmjeik jók maradnak, a rosszak meg rosszak.

2006-10-08 12:32:27 deviant #5

azért tartom provokációnak, mert kubrick soha nem tartották érinthetetlennek. legendák szóltak a rossz természetéről, s ezért gyakran megpecsételték mint rendezőt is. pedig soha nem volt egy olyan faszi, akinem minden filmjét méltatta a kritika. kevés közönségsikert könyvelhet és még a kritikusokat is megosztotta. annakidején nem halmozták el díjakkal sem, nem értem hát az egészet. ritkán forgatott, de azt a pár filmjét nem felejtették el soha az életben. neki egyáltalán nincs itt a helye, semmilyen szempontból.

2006-10-08 01:24:35 Olórin #4

"az ünnepelt rendezőket egyben utálják is"
Így van, és a kérdésből adódik, hogy bárki szerepelhet itt, akit a TÖBBSÉG szeret, direkt a kisebbség véleményére kérdez, tehát nem kell fennakadni semmin.

Én pl. nem bírom, ha valakit érinthetetlennek kiáltanak ki, és aki nem követi birkaként a többséget, azt lesajnálják, vagy éppen provokátornak mondják:P Mondjuk Kubrickot nem én írtam, de csak azért nem, mert van három briliáns filmje, ez pedig már több, mint amit jópáran elmondhatnak magukról - de ezeket leszámítva engem hidegen hagy a körülötte csapott felhajtás.

Singer sztem az egyik legtehetségesebb fiatal rendező, ifjú zseni, bár a Supermannel tényleg mellényúlt. Tarantino valóban írónak igazán ász, de rendezőnek is szuper, Rodriguez is remek, ha épp nem a kölykeinek készít filmeket, Scorsese zseni, még ha meg is kopott kicsit a fénye az utóbbi időben, és ugyanez áll Stone-ra, és (nálam) kicsit Mendesre is.

2006-10-08 00:46:53 deviant #3

nem is tudom, ez egy butus kérdés, mert nagy igazság, hogy az ünnepelt rendezőket egyben utálják is. ez ezzel jár.

2006-10-07 19:08:42 Umberto #2

Elgondolkodtató, hogy ők itt vannak, de hiányzik (még) például David Fincher, Frank Darabont, Kim Ki-Duk, Alejandro Inarritu, Lars von Trier. Sztetek miért van ez?

2006-10-07 14:57:36 deviant #1

singer: tehetséges középszer, de a superman nagyon rossz.
lynch: top 3 legjobb.
godard: provokátor.
jeunet: nem is dícséri mindenki!
scorsese: zseni, de nem úgy mint a több jöttment rendező, ő tényleg lángész.
stone: még a gyengébb filmjei is profik és kellően jópofák.
QT: inkább jó író, mint rendező. divat majmolni, aminek ugyan van alapja, de nem szabad átesni a ló...
rodriguez: desperado, kémkölkök 3D, sin city, cápafiú és lávalány etc.
benigni: semmilyen szempontból nincs helye ebben a felsorolásban. persze azt meg tudom érteni, hogy valakinek ellenszenves.
mendes: na, ő az, akire nagyon jellemző a mindenki imádja, de nem értem miért...
kubrick: a legnagyobb, jogosan. provokációnak érzem, hogy itt kell felfedeznem. :(
spielberg: megértem, hogy sokan utálják, még ha ezzel kicsit be is csapják magukat. ő a harmadik rendezőm.
tarr béla: mindenki dícséri, de senki sem ismeri. sajnos. mindenki szídja, de senki sem ismeri. sajnos.