2026-ban új kategóriát vezetnek be az Oscar-gálán, Best Casting (legjobb szereposztás) néven. Mit szólsz hozzá? 👁

Ágó kérdése, 2024. február 9.

• [11] Most komolyan, nem totál mindegy?
  • [9] Teljesen jogos. A szereposztásért felelős filmes szakemberek is megérdemlik az elismerést.
  • [1] Jó, de akkor most már jöhetne a kaszkadőrök díjazása, és/vagy a legjobb blockbuster Oscar-díja.
  • [5] Pont, hogy csökkenteni kéne a kategóriák számát, nem tovább növelni.
  • [0] Kommentben kifejtem a véleményem.

2024-02-11 17:11:31 zéel #8

Filmnél baromi fontos a casting. Gyakorlatilag ott eldőlhet a film minősége.

2024-02-11 13:34:57 Ágó #7

Ezek is jó kérdések. Az Akadémiának már 2013 óta létezik casting directorokat tömörítő ágazata, amelynek 160 tagja van, a britek (BAFTA) pedig már több éve elismerik őket. Jó lenne szerintem megtudni (valami leírás csak van valahol), hogy mi alapján osztogatnak elismeréseket. Mi számít náluk, mi nem?

előzmény: Danesz99 (#6)

2024-02-10 12:48:36 Danesz99 #6

Engem az érdekel, hogy kik és mi alapján döntik el, hogy egy filmnek milyen jó a castingja? Mi alapján fognak szavazni? Hirtelen majd ehhez is mindenki érteni fog és szakértő lesz? Szerintem ez (is) egy felesleges újítás, de hát csak szórjanak szét még több oszkárt, ha nekik így jó...

2024-02-10 12:21:27 Ágó #5

Teljesen jogos kérdés. Én azt gyanítom, hogy ezt szabályozni fogják. Ha egy casting directornak kvázi semmi beleszólása abba, hogy kik kerüljenek a főbb szerepekbe, akkor el sem indulhat majd az Oscarért. Aztán lehet, hogy rosszul ítélem meg a helyzetet.

2024-02-10 12:16:31 BonnyJohnny #4

De sok esetben rendező és vagy producer dönt egy-egy szerepről (pláne, ha a színész fentebbi valamelyike is).
Ha ez a legjobb szereplőgárda díj megfelelője lesz, akkor értem (bár akkor fura egy embernek adni).
Nem tudom, egy castingosnak mekkora szerepe / művészi teljesítménye van egy film esetében. A rendezőaszisztensnél, second unit directornál különb?

2024-02-10 12:12:17 Ugor #3

Részemről nem. Az Oscar érdekel, tényleg, és nem is szoktam fikázni meg temetni, de az, hogy hány kategória van, vagy növekszik vagy csökken a számuk, az nem annyira köt le.

előzmény: Atréyu (#2)

2024-02-10 11:03:46 Atréyu #2

Úgy veszem észre, az Oscar körüli érdektelenség átragadt erre a közkérdésre is...

2024-02-09 10:31:18 Ágó #1

Pár évtizede már küzdöttek érte...