Kinek adtad volna a Vapiti-díjat fél évszázaddal ezelőtt? (1973) 👁

Filozofus kérdése, 2023. december 21.-2024. április 8.

•   19% (14) William Friedkin: Az ördögűző
  •   12% (9) Federico Fellini: Amarcord
  •   11% (8) Fred Zinnemann: A sakál napja
  •   8% (6) Alejandro Jodorowsky: A szent hegy
  •   7% (5) Franklin J. Schaffner: Pillangó
  •   7% (5) Norman Jewison: Jézus Krisztus Szupersztár
  •   4% (3) Nicolas Roeg: Ne nézz vissza!
  •   4% (3) Peter Bogdanovich: Papírhold
  •   Fehér György: III. Richárd
  •   Martin Scorsese: Aljas utcák
  •   Sam Peckinpah:Pat Garrett és Billy, a kölyök

2023-12-21 18:48:03 Jereváni Rádió #11

Fellini Amarcodjára esett a választásom.

De az Ördögűző, a Sakál napja, az Aljas utcák, a Pillangó, vagy a Nagy balhé győzelme esetén sem morogtam volna.

2023-12-21 16:19:04 csabaga #10

Van itt néhány film, amelyet nem csak nem láttam, hanem a címét sem hallottam még soha.
Ez az egyik.

előzmény: manuva (#9)

2023-12-21 16:10:16 manuva #9

Nehezen hiszem, hogy A szent hegyről megjelenése évében tíznél több Magyarországon élő ember akár csak hallott, nem hogy látta volna.

előzmény: oscarmániás (#2)

2023-12-21 15:17:55 Raul #8

Nekem most könnyű volt a választás, mivel csak egy alkotásra adtam 10 pontot a felsoroltak közül, így A sakál napja is behúzta első szavazatát.

2023-12-21 14:28:16 BonnyJohnny #7

fúú... ez még az előzőnél is erősebb csokor...
Ezt meg kell futtatnom magamban. :D
A tíz jelöltem (rangsor nelkül, csak a fentebbi felsorolás sorrendjében végignézve):
Papírhold, Fennsíkok csavargója, Ördögűző, Veszőből font ember, Nagy balhé, Serpico, Sivár vidék, Pat Garrett, Pillangó, Sakál napja.

2023-12-21 13:53:38 Hulla88 #6

Amarcord, Plusz-mínusz egy nap, Sakál napja és A vesszőből font ember. Nem tudnék dönteni, 50 év távlatából tán megengedhető a 4 Vapiti jelölt. Rögtön a nyomukban A Ne nézz vissza!, A szent hegy, A fotográfia, a Sivár vidék és a Papírhold.

Minden elmond az évről, hogy Peckinpah akkor aktuális filmje nincs a "kis" jelöltjeim között, pedig azt is szeretem, ahogy az Aljas utcák vagy az Amerikai éjszaka és A nagy balhé is nagy kedvenc nálam.

Elképesztő lista, pedig Eustache vagy Laloux filmje még csak a megnézendők között van.

Mégis, ha A KT tagságom forogna kockán, hogy döntsek, akkor az Amarcord.

2023-12-21 13:11:54 indiana83 #5

Ezen az előzővel ellentétben gondolkodnom kellett, de itt se sokat: Sidney Lumet: Serpico.

2023-12-21 12:58:31 csabaga #4

Sok jó film közül a Papírholdat választom...

2023-12-21 10:10:51 Ágó #3

Ez is döbbenet erős lista.
Nálam egyértelműen a Pillangóra esik a választás, hiszen egyik személyes kedvenc, de bőven van mire voksolni.

2023-12-21 10:05:35 oscarmániás #2

Általánosban a Pillangót, tinédzserként Nagy Zabálás, végzősként csakis az Amarcord.
Amúgy meg nagyon-nagyon bennfentesnek és pestinek kellett volna lenni, hogy valamennyi jelölt filmet megnézhesse az elvtárs fél évszázaddal ezelőtt.

2023-12-21 10:00:16 Ugor #1

Ebből messze az Amarcord, de ott liheg a nyakán La grande bouffe is...