Június harmadikán volt 30 éves Mario Götze. Melyik bukott/feltámadt futballsztár életét filmesítenéd...? 👁

coles kérdése, 2022. június 7.

• [1] Mario Götze kálváriája vászonra kívánkozik, természetesen a NIKE támogatásával
  • [2] A számos Maradona-film ellenére akad még muníció az argentin fenegyerekben (pl. Egy nápolyi ostya és a maffia: gengszterfilm)
  • [5] A brazil fenomén, az "igazi Ronaldo" sérülésekkel terhelt pályafutása érdekelne
  • [4] CR11, pardon… CR7 minden mozdulatát márványba önteném
  • [1] Messi max. cameózhatna egy Di Maríáról szóló mini-sorozatban
  • [1] A zseniális Alfredo Di Stéfano barcelonai(!) próbálkozásait vetíteném a nagyérdeműenk
  • [2] A mi Panchónk edzői pályafutása ragadná meg fantáziámat
  • [5] Puskás 1956 - 1958
  • [1] A mezőgazdasági gépként elkönyvelt Johan Cruyff üldöztetéseiből faragnék sorozatot
  • [1] A három válogatottban is szereplő Kubalát ajánlanám cinefileknek
  • [2] Zidane fejeseivel kilincselnék a fejeseknél
  • [1] Martín Palermo tizenegyeseiből remek paródia kerekedne
  • [2] A tragikus sorsú Andrés Escobar lehetne a „csatatér hőse“
  • [1] Roderick David „Rod“ Stewart alternatív életére húznék fel egy biopic-et
  • [1] Egy hálóőrt, egy igazi kívülállót, egy bizonyos Albert Camus-t idéznék a filmszínházakba
  • [1] René Higuita állatkertjében keresném a skorpiórúgás titkait (természetfilm)
  • [3] Dzsudzsák Balázs főzőshowjába invesztálnék (jelige: keleti konyha)
  • [4] Paul Gascoigne kocsmatúrájára pazarolnám a celluloidot
  • [1] Gigi Lentini antik tragédiáját énekelném meg
  • [2] Állítsuk meg Brüsszelt! (Főszerepben Jean-Marc Bosman)
  • [1] A tini Platini (coming-of-age...)
  • [1] Just in Fashanu (Coming Out Movie)
  • [1] Fügét Figónak, avagy: Félelem és reszketés a La Ligában
  • [1] Valóságshowra lenne szükség! Villalakók: Terry, Giggs, Icardi, Maxi López…
  • [1] Suárez életútja lenne fogaskérdés (Csak pár harapás)
  • [1] Egy Rettenthetetlen remake-kel tarolnék (A hűséges Adebayorról és seregéről: Ibra, Anelka, Sebastián Abreu…)
  • [1] Adriano szambaművészetét ötvözném a latin-amerikai musicalek hagyományaival
  • [1] Ki az a Neymar?
  • [1] Inkább egy divatbemutatót néznék a bundákról
  • [1] Játékvezetőkről néznék játékfilmet
  • [1] Menedzserek menazsériája izgatna leginkább
  • [2] Gyűlölöm a focit. Éljen az amerikai futball!
  • [7] Nem nézek (focis) filmeket
  • [1] NO SPORT
  • [3] A kérdést sem értem, amúgy is „magyartalan“...

2022-06-23 19:26:09 bumbayo #16

Koplárovics Béla nagy napja / Vinnie Jones és Paul Gascoigne véletlen találkozása a zöld gyepen / Eduard Sztrelcov tragikus élete

2022-06-09 18:39:02 Hulla88 #15

A már említett Bácsi Sanyi mellett, kisfröccs nagy cselek jeligével Váczi Zoliról bármikor megnéznék egy filmet.

Raduly Józsi bácsi és történelmi viszontagságairól is ugyanígy járnék el, ahogy lényegében bármilyen Vasassal kapcsolatos film amit megtekintenék teltházas mozi lenne, mert az összes jegyet megvenném, ha kell, ha nem.

Remek kérdés, a csomagoláson pedig rég nevettem ilyen jót. :-)

2022-06-09 18:26:41 csabaga #14

A spanyolok és a görögök kedvelik leginkább

Érthető, Real focista lett, majd a Panathinaikosz edzőjeként is szép eredményeket ért le.

előzmény: fempolip (#11)

2022-06-09 17:05:11 fempolip #13

Szuper, köszönöm. :) Keresem is hol lehet megvásárolni!

előzmény: sllrrrply (#12)

2022-06-09 17:01:21 sllrrrply #12

Puskás Hungary c.film, utolsó két mondat

előzmény: fempolip (#11)

2022-06-09 12:27:06 fempolip #11

Nem szeretem a footballt, nem is tudok róla sokat. De Maradona, Pelé, Beckenbauer mellett (tudomásom szerint ők -jóval- később footballoztak, mint a jelöltem. Puskás. Az ő neve mindig felmerül.
Az ő bajnoki szerepléséről szívesen megnéznék egy filmet. Mitől volt jobb mint akkor bárki? Több országban is szeretik. Miért? Nem az ő játékosuk volt.Ráadásul footballban ez ritka, hiszen szinte minden ország kitermelte a legendáit. (Még ha nem is követem, biztos vagyok benne, hiszen a világ legnagyobb, szinte mindenki által játszható játéka/sportja.)
Olyan érzés róla hallani, mint a Formula 1-ből Fangio, a zenének Beethoven vagy Galilei a csillagászoknak.
Nem szeretem az életrajzi filmeket különösebben, mert elrontják. Ha még él az illető akkor nem lehet rosszat mondani róla. (Queen tagjai pl. Freddy bulizott rosszalkodott, meghalt. Többiek ha a filmből indulunk ki akkor este 8 órakor már aludtak...na persze...) Vagy felhasználja valaki az érdekeinek, politikai nyomás, erkölcsi stb. stb.
Amiért mégis megnézem, az az hogy ha tényleg legenda valaki és -rossz film ellenére is- érdeklődést vált ki felőlem akkor utána keresek.

Szóval ezért is szavazok Puskásra.

2022-06-09 11:25:56 ChrisAdam #10

Pedig ilyen Escobar-féle sorozatot simán el tudnék képzelni... majd 20 év múlva.

előzmény: oscarmániás (#9)

2022-06-09 11:01:32 oscarmániás #9

Szegény Dzsoni és Árnika című film keletkezési története egy futballcsapat szemszögéből, a hazai kádárista korszak sportmozgalmait (DSK pl.) érintve, jajj nem ez volt a kérdés.
Esterházy Péter és focis rajongása meg a testvére Márton legyen inkább 18-as karikával!

2022-06-09 08:20:21 Raul #8

Maradona, Puskás 56-58, Gascoigne
+1: Bácsi Sanyi

2022-06-09 02:51:10 Fatupi #7

Egyértelműen a volt magyar válogatott Vadócz Krisztián utazásait a világ körül. Pályafutása során megfordult már Spanyolországban, Hollandiában, Svájcban, Franciaországban, Dániában, Skóciában, Indiában, Ausztráliában, Hongkongban, jelenleg Uruguayban keresi a kenyerét. Egy észak-amerikai és afrikai kaland hiányzik még ahhoz, hogy minden kontinens pipa legyen mozgalmas karrierjében.

2022-06-09 00:13:04 critixx #6

David Icke, a "világhírű" angol focista, akit annyira fejbe rúgtak párszor, hogy elkezdett gyíkembereket látni.

2022-06-08 20:22:50 Mizi #5

Magaslati levegő, elviselhetetlen hőség, mákos tészta... avagy 1986 tragédiája - ha már foci, én erről néznék meg egy filmet.

2022-06-08 20:21:27 Ugor #4

Tulajdonképpen nem vagyok fociellenes, de talán különösebben fan sem lennék... soha nem volt semmiféle klubos sapkám, trikóm, sálam, annyira azért nem érdekelt a dolog. Nem drukkolok senkinek, de néha szívesen nézek focimeccset. Nem nagyon tudnék elképzelni olyan focistát, akinek az életét két órán keresztül nézném. Kusturica Maradonája is itt van 10-20 éve a polcon, évek óta nem bírom rávenni magam, hogy megnézzem.

2022-06-08 20:17:23 csabaga #3

Eléggé ismerem a focit, de néhány ember fejből nem rémlik...

Most talán az olaszok kétszeres vb. távolmaradása a friss hír, csak nem tudom kihez kapcsolni.

Vagy olyan focistákról, akik tudnak, csak a csapatuk rendre lemarad.

2022-06-08 20:10:13 Mikkey #2

George Best, Cantona, kis Unitedes háttér töri jöhetne

2022-06-08 19:48:10 indiana83 #1

Gyűlölöm a focit. Éljen az amerikai futball! - Minden szavával egyetértek. :) Ezek közül a focisták közül kb. 7-8-ról hallottam egyáltalán bármit is. A többi még névről se menne... :)