Hamarosan ismét itt az Oscar-gála: melyik filmnek adnád idén a legjobb filmnek járó aranyszobrot? 👁

Ágó kérdése, 2022. március 17.-2022. június 15.

•   38% (24) Meg se tudtam nézni őket, hogy válasszak?
  •   13% (8) CODA
  •   2% (1) Nem tudok választani, mind kiváló
  •   2% (1) Rémálmok sikátora
  •   Richard király

2022-04-29 21:59:35 TheDriver #18

Kicsit elkestel ezzel a kommenttel... :))

előzmény: sajoferenc (#17)

2022-04-29 20:19:32 sajoferenc #17

Ne nézz fel! - nem esélyes, de nálam nagyon tanulságos és gondolatébresztő volt!

2022-03-27 22:04:56 Raul #16

Most végeztem az utolsó jelölttel, úgyhogy akkor én is beírom:

melyik film nyer: The Power of the Dog vagy CODA
melyik filmnek kéne: Drive My Car vagy West Side Story
melyik filmnek örülnék: CODA

2022-03-24 17:13:59 hollyaudreyanne #15

A 10-ből 6 filmet láttam (CODA, Ne nézz fel, Dűne, Richard király, Licorice Pizza és A kutya karmai között). A CODA kedvessége, humora és érzékenysége nagyon megragadott, nagyon örülnék, ha nyerne, de rémesnek csak a Richard királyt tartom. Szóval szerintem nem olyan rossz ez az év.

2022-03-20 20:25:53 macready #14

Az én tippjeim a legjobb film kategóriában:

melyik film nyer: The Power of the Dog
melyik filmnek kéne: Drive My Car
melyik filmnek örülnék: Drive My Car

a csak pü-ben kommunikáló kőrisfa koporsó kérte, hogy küldjem be az ő tippjeit is :D

legjobb film

melyik film nyer: king richard
melyik filmnek kéne: coda
melyik filmnek örülnék: coda

2022-03-20 18:31:17 Ágó #13

Teljesen jogos, ezzel most megfogtál. A Borat jelöléseire nincs mentség. Mert az egy dolog, hogy az Öngyilkos osztag és a Bölcsek kövére Oscar-díjas filmek, de legalább elkerülték a főkategóriákat.

2022-03-20 12:44:45 Dió #12

Ez valóban egy jó érv. Mindazonáltal, ahogy Te is írtad, többször kerül szóba, hogy a mostani mezőnyök közül sok kifejezetten gyenge, úgyhogy az idei sajnos nem szélsőséges eset, és így azért valami mégis csak lehet benne. Lásd még a 2018-as évet, meg tudnék még írni mást is, de most nem megyek bele statisztikákba, mert ízlésen felesleges lenne vitázni. Mindemellett azt megkérdezném, hogy a tavaly történtekre is van -e ellenpéldád (Borat 2 jelölése), mert abban sztem még Te is egyetértesz, hogy Horgonyt fel ide vagy oda, az már tényleg vmi nyugtalanító trendnek volt az előszele. :)

előzmény: Ágó (#8)

2022-03-20 10:04:35 Ágó #11

Az egyetlen főesélyesre vonatkozó megjegyzésemet vissza kell vonnom az előző éjszaka után, a CODA elvitte a PGA-t a The Power of the Dog elől. Ez így mostantól nyílt verseny.

2022-03-18 12:33:11 dittike #10

[5] Vezess helyettem

2022-03-18 10:03:13 TheDriver #9

A West Side Storyt, illetve a Vezess helyettem című alkotást nem láttam még a jelöltek közül,de a többi megvolt. Nos egyik sem emelkedett ki annyira a mezőnyből, hogy szorítsak érte, vagy azt kell mondjam megérdemli. A Coda nagyon tetszett tény, de az is csak egy remake. A Dűne és a Licorice Pizza nekem csalódás volt, a Richard király semmi extra, nincs benne olyan amit korábban ne láttunk volna hasonló filmekben. A Belfastról ugyanez elmondható. Még a Ne nézz fel, vagy A kutya karmai közt amiben volt talán némi eredetiség.

2022-03-17 21:46:06 Ágó #8

Az ördög ügyvédje leszek, de akkor már csak leírom...
Ne nézz fel, Dűne, A kutya karmai közt. Ilyen filmek egy olyan kategóriában, ahol anno olyan alkotások indultak, mint a Peyton Place, a Horgonyt fel!, A köntös, vagy A szerelem nagyon ragyogó dolog. :)
Nem akarom elbagatellizálni és értem, hogy te nem esélyest, hanem főesélyest írtál. (Mondjuk idén olyan szerintem egyetlen van.) Azt viszont fontosnak tartom, hogy nagyon-nagyon ritka az olyan év (és 90+ éve ritka), amikor tényleg a legjobbak kerülnek oda a végelszámolásnál az aranyszobor közelébe. És régen sem volt jobb a helyzet.
Akadnak kifejezetten gyenge esztendők, a mostani szerintem is az. A kutya karmai közt nálam olyan filmekkel van egy szinten, mint az Argo-akció vagy a 12 év rabszolgaság. KT-találkozón is szóba került, hogy mostanában mennyire gyenge Oscar-mezőnyök vannak. Nem tudom... én a tavalyival marha jól elvoltam. (The Father, Sound of Metal, The Trial of the Chicago 7, nekem a Minari is iszonyúan bejött)
A 2018-as viszont tényleg elképesztően gyenge volt fekete párducostul, bohém rapszódiástul.
Úgyhogy változó.

2022-03-17 20:39:13 McCl@ne #7

Drive My Car szorongathatja meg a Licorice Pizzát esetleg, bár a CODA-t és a Richard királyt sem láttam még. De Paul Thomas Andersonnál teljesen jó helyen lenne a díj, rendezés és legjobb film is.

2022-03-17 20:15:13 Joeker81 #6

Egyetértek Dióval, az előző évi filmtermés sajnos elég gyengére sikerült, és nem vagyok benne biztos, hogy ez a járványhelyzetnek köszönhető csak. Szerintem ez inkább az évek óta tartó ötlettelenség és rombolás eredménye legfőképpen. A középszert fogják idén jutalmazni, egy középszerűvé zsugorodott gálán díjátadón.

2022-03-17 20:03:47 Ubul #5

ugyanez az érzés, röviden. És jogos a CODA is ,de jobb híján én is max azt tudom mondani ezek közül :D

2022-03-17 18:27:31 Dió #4

Ne nézz fel, Dűne, Rémálmok sikátora, A kutya karmai közt. Ilyen filmek, mint fő esélyes egy olyan kategóriára, ahol anno Citizen Kane és Keresztapák indultak. Azt hittem tavaly a Borat jelölése után, hogy nincs lejjebb, de úgy néz ki, van.

Ha a Coda nem lenne a listán, konkrétan semmire sem tudtam volna szavazni. (Ráadásul hiába adtam rá ötöst, még az sem értem, mit keres itt:)

2022-03-17 14:38:38 MicaHiro #3

Egyelőre nem szavazok, de nagyon remélem hogy amiket eddig nem láttam jobbak, mint amiket igen...

2022-03-17 14:35:55 Raul #2

Folyamatban van a pótlás projekt, eddig 6 filmből az épp tegnap megtekintett CODA vezet, a Rémálmok sikátora is jó volt, a többi inkább közepes.
Azért kíváncsi leszek, vajon az utolsó előtti opcióra hányan szavaznak majd? :)

2022-03-17 14:09:15 Atréyu #1

Még nem tudtam mindet bepótolni. A Ne nézz fel! kivételével eddig egész jók.