A Pókember: Nincs hazaút kapcsán: szerinted helye van a hasonló filmeknek az Oscaron? 👁

kaamir kérdése, 2022. január 6.

• [25] Igen
  • [17] Nem

2022-01-15 10:39:38 lizardking #13

A főbb kategóriákban nem. Értem ezt úgy, hogy simán szerepelhetne, ha mondjuk lenne benne olyan színészi alakítás (mint anno A Sötét Lovagban), vagy annyira jó és eredeti lenne a forgatókönyv. Tehát a "hasonló filmek" alatt én azt értem, hogy hasonló minőségű filmek. Nem tudom, erre irányult-e a kérdés. Minden esetre a Pókember - Nincs hazaút szerintem egyik (fő kategóriás) fronton sem képvisel olyan minőséget, hogy érdemes legyen az Oscarra, így tehát a válaszom nem.

2022-01-08 12:47:23 Joeker81 #12

Az igenre szavaztam, mert régen rossz lenne, ha a nemek száma győzne bármilyen művészetet kirekesztő kérdésben...

2022-01-08 12:06:47 hollyaudreyanne #11

Igenre szavaztam. Egyestől ötösig mindenféle szavazatot adtam szuperhősös filmekre. De egyáltalán miért kell kategorizálni mindent? A film az film, legyen az horror, musical, fantasy, stb... Szerintem nincs olyan, hogy Oscarra jelölhető meg Oscarra nem jelölhető műfaj.

2022-01-08 11:55:01 ifj. Ó. Posszum #10

Őszintén. Ha egy Gyűrűk ura végigzsebelhette az Oscart, akkor egy Marvel film miért ne?
Mi az oly nagy filmművészeti különbség A király visszatér és mondjuk az Infinity War között?

2022-01-08 11:44:29 Ágó #9

Uh... tényleg! Én a Fekete Párducot el is felejtettem... (nem hagyott túl mély nyomot.)
Azt kár volt jelölni szerintem.

előzmény: Korben (#8)

2022-01-08 11:38:53 Korben #8

Persze!
Pár éve jelölték a Fekete párducot, akkor ezt simán!
Ahhoz a filmhez képest sokkal szórakoztatóbb látványosabb!! Persze ezis csak popcorn film! De legalább abból a jobbik fajta

2022-01-08 11:30:46 Ágó #7

A szépség és a szörnyetegtől, a Fel!-től és a Toy Story 3-tól a legkevésbé sem sajnálom a jelölést.
Nem tudom, hogy lesz-e olyan képregényfilm, ami olyan kiváló lesz, hogy eljut a legjobb film jelölésig. Nem sok reményt látok rá, de talán...

2022-01-08 11:14:17 csabaga #6

"Legjobb filmnek" nem.
Bár, ha animációs filmek eljutottak jelölésig...

2022-01-08 08:36:42 BonnyJohnny #5

Elég szomorú lenne, ha bármilyen filmre is azt mondanánk, hogy az olyan féléknek nincsen helye.
Az amúgy a rasszizmus filmekre használatos formája lenne.
Az más kérdés, hogy bizonyos filmek nagytöbbsége elég kevés eséllyel indul, sőt, a filmek többségét elev nem is szánják oda.
Én még pornót is el tudnék képzelni (Érzékek birodalma mintájára), vagy slashert (Halloween), vagy katasztrófa filmet (Gravity), vagy képregény filmet (Sin City), vagy konkrétan szuperhős filmet (The Dark Knight), de azon belül akár MCU filmet is (Avengers).

Technikai díjak esetében meg még jó filmnek sem kell lennie (Avatar).

2022-01-08 01:08:40 dittike #4

[8] Nem

2022-01-08 01:00:01 Rorschach #3

Ha a Shape of Water jöhet, bármi jöhet.

2022-01-08 00:39:43 Atréyu #2

Igen

2022-01-07 21:11:02 Ágó #1

Szerintem persze, hogy van. Legjobb képi effektusok, technikai kategóriák... stb.