Szerinted melyik filmben volt a legjobb a CGI az elmúlt 10 évben? 👁

kaamir kérdése, 2021. május 14.-2021. október 20.

•   28% (20) Szárnyas fejvadász 2049 (Blade Runner 2049)
  •   18% (13) Gravitáció (Gravity)
  •   15% (11) Csillagok között (Interstellar)
  •   11% (8) A majmok bolygója: Lázadás (Rise of the Planet of the Apes)
  •   10% (7) Pi élete (Life of Pi)
  •   6% (4) Bosszúállók: Végjáték (Avengers: Endgame)
  •   3% (2) Jurassic World
  •   3% (2) Kong: Koponya-sziget (Kong: Skull Island)
  •   1% (1) Az oroszlánkirály (The Lion King, 2019)
  •   1% (1) Ex Machina
  •   1% (1) Más, megírom kommentben
  •   1% (1) Mentőexpedíció (The Martian)
  •   A dzsungel könyve (The Jungle Book, 2016)
  •   Amerika Kapitány: Az első bosszúálló (Captain America: The First Avenger)
  •   Az ír (The Irishman)
  •   Maugli: A dzsungel legendája (Mowgli: Legend of the Jungle)

2021-05-17 10:24:07 kaamir #10

Mentségemre szóljon, hogy az Irishmant több listán is emlegették, amit anyaggyűjtésnél átnéztem. Amúgy is szerintem is pocsék benne a CGI, de gondoltam, hátha másoknak meg bejött.

Én amúgy nem is értem ezt a dolgot: egy jó maszkmester ezerszer különb módon megoldotta volna, és akkor nem nézett volna ki úgy, mint egy filléres számítógépes játék. Ld. még Avatar.

2021-05-17 09:48:39 MicaHiro #9

Talán ha a látványt akarjuk vizsgálni, kicsit több figyelmet igényeltek volna a kevésbé jól fogadott filmek is. Az általam most látott Mortal Engines például szerintem simán elférne itt, vagy akár az Alita vagy a Ghost in the shell, sőt akár a Valerian is.

Persze nem elsősorban a fenti listán névszerint említett filmeket akarom kifogásolni, nyilván egy ilyen kérdésben nem lehet mindent feltüntetni, ami "játszhat", ezért vannak a kommentek...Csak fel akartam hívni arra a figyelmet, hogy néha vizuálisan nagyon figyelemreméltó, akár ezen a területen élvonalbeli filmek is eltűnnek a süllyesztőben. (Sokszor megérdemelten)

2021-05-16 15:33:17 Ágó #8

Legrosszabb CGI kérdés esetén valószínűleg élre törne az Irishman.

2021-05-15 07:38:43 Dió #7

Sejtettem, hogy valamit benéztem, ha nincs itt. :) Szerintem annyira rá akartam rakni, hogy szándékosan nem vettem észre ezt a mondatrészt. :)

Szerk.: így viszont a Jurassic worldtől is el kellett vennem a szavazatot (mert elsőre azt hittem, a Jurassic parkra raktam, úgyhogy duplán benéztem:).

Amúgy az Irishmant tényleg nem értem. Lassan kétfilléres deepfake technikával megoldható az, amire ott ők isten tudja mennyit költöttek. DeNiro szemszínének komputeres megerőszakolásáról nem is beszélve (kék kontaklencséről feltételezem, még nem hallottak). Ment volna inkább arra a pénz, hogy DeNiro nagypapás mozgásával csináljanak valamit, mert így ennek ilyen formában szerintem semmilyen listán nincs helye. (És még maga a film sem volt jó).

2021-05-15 07:31:53 BonnyJohnny #6

Elmúlt tíz évre kérdez rá a kérdés. ;)
Az Irishman negatív szavazatával viszont egyet értrk. :)

2021-05-15 07:19:04 Dió #5

Még 20+ év után is a Mátrix, toronymagasan. :) (bár nem tudom, ott minden CGI-nak számít -e).

A másik, amit magam részéről sürgősen hozzáadnék a listához, az a Mélység titka. Lehet, hogy technikailag nem képvisel magasabb szintet, mint a Marvel filmek, de alacsonyabbat sem, és amikor egy olyan sztorival párosul és olyan sztorit szolgál a CGI, mint ott, akkor azzal összességében nálam fényévekkel föléjük nő.

Nem utolsó sorban: Gyűrűk ura, Avatar, Inception, Terminátor 2 (illetve mondanám, hogy Transformers, de az a filmsorozat egyszerűen egy akkora vödörnyi szar, hogy semmilyen listára nem tudom ép ésszel rárakni:).

A listáról a szavazat a Jurassic parkra ment (az Irishmenre pedig egy negatív szavazatot dobnék, ha lehetne).

2021-05-14 23:15:11 Ninety-Four #4

Többet is jelöltem a fenti listából, de +1-ként ideírnám a Flora & Ulyssest, mert a mókus megvalósításától egyszerűen leesett az állam.

A filmnek volt egy tök jól eltalált giccesmázos stílusa, ami nagyobb mozgásteret adott az alkotóknak Ulysses kapcsán, de még így is meglepett, hogy mennyire jól működött a karakter full CGI főszereplőként egy live-action filmben. Bár benne lehetett azért a pakliban, hogy egy klasszikus értelemben vett olcsóbb megjelenésű tévéfilmes szintet vártam, ez viszont Disney+.

2021-05-14 22:27:25 Rorschach #3

A Blade Runner valóban olyan minőséget képvisel trükktekintetben, hogy a hajamat leteszem.

De ugyanúgy toltam egy szavazatot az Interstellarra - főleg, de nem kizárólag a féreglyuk miatt -, a Gravityre, plusz a Kongra is, az Infinity wart pedig picit hiányolom innen (tudom, van Endgame, de engem az annyira nem győzött meg).

Néhány lehetőséget viszont simán lespóroltam volna innen, pl.: az Irishmant, Jurassic Worldöt és a Mowglit is.

2021-05-14 22:12:09 BalaKovesi #2

A Szárnyas fejvadászra voksoltam, de a Majmok bolygója-trilógia is példaértékű egyébként (a harmadik részben emlékeim szerint több a közeli beállítás a majmok tekintetéről, mint a csatajelenet).

2021-05-14 21:58:59 Ágó #1

A Szárnyas fejvadász 2049-ben volt olyan jelenet, amit nem hittem el.