Isten nyugosztalja Törőcsik Marit. Melyik a kedvenc filmszereped tőle? 👁

kaamir kérdése, 2021. április 17.-2021. október 12.

•   33% (16) Körhinta
  •   18% (9) Szerelem
  •   16% (8) Édes Anna
  •   8% (4) Vasvirág
  •   6% (3) Szamárköhögés
  •   6% (3) Teketória
  •   4% (2) A Pál utcai fiúk
  •   2% (1) Déryné, hol van?
  •   2% (1) Hosszú alkony
  •   Eszter Hagyatéka
  •   Női kezekben

2021-04-18 16:00:27 Jereváni Rádió #8

Körhinta és a Szerelem.

Harmadikként pedig A turné.

2021-04-18 14:19:11 zéel #7

Major Tamás zseniális színész volt. Hogy Törőcsik Mari nem csak filmen, hanem színpadon is nagy színész lett, abban jelentős része van Majornak. Aki ezért Majorról mindig nagy tisztelettel beszélt. Nekem meg még külön is tetszik, hogy Törőcsiknek volt mersze emlékezni arra is, hogy anno mi volt a hivatalos megszólítás.
Egyébként az általam idézett Törőcsik Mari interjú-részletet azért tettem ide, mert Major és TM azt a fontos megállapítást teszi, miszerint egy filmszínésznek és egy színházi színésznek nem ugyanazt kell tudni.

előzmény: Danesz99 (#6)

2021-04-18 14:09:49 Danesz99 #6

Major Tamás. Halottról jót vagy semmit. Szóval róla inkább semmit, de ez már nagyon nem ide tartozik.

2021-04-18 14:02:06 zéel #5

... filmezni más dolog, mint Shakespeare-t játszani, a színpadon is rögtön a kamerát kerestem... [Major Tamás:] Törőcsik, maga nem tud semmit!
Azt feleltem, tudom, hogy nem tudok semmit, de hát mit csináljak, Major elvtárs?
Semmit, mondta, majd leírják, hogy nem jön át a rivaldán – és ne is jöjjön át! Egészen különleges, hogy maga képtelen használni az általam annyira gyűlölt általános színészetet.
(Törőcsik Mari)

Született filmszínész volt. Ilyen csak nagyon kevés van. (Páger jut még hirtelen az eszembe.)

előzmény: Danesz99 (#4)

2021-04-18 13:36:53 Danesz99 #4

'De általában meghatároz mindent, ahol jelen volt'
Abszolút így van. Amit Törőcsik Mari a kamerák előtt ?művelt?, az nem szimplán színjátszás, az maga a varázslat!

2021-04-18 12:25:15 Danesz99 #3

Édes Anna. Zseniális rendező, zseniális színésznő, zseniális regény. Mi egyéb kell ahhoz, hogy egy remekmű szülessen?

2021-04-17 23:02:07 Ugor #2

Behunyom a szemem, rágondolok, mi jut eszembe leginkább róla? Táncol, forog a Körhintában, aztán az ágy szélén ül a Szerelemben... sétál az Elektrában, más filmben meg kinéz a vonatablakon. De általában meghatároz mindent, ahol jelen volt. Szavazatom az Édes Annáé.

2021-04-17 20:48:41 Ágó #1

Gazdag, csodálatos életmű! Nagyon nehéz választani.

Isten nyugosztalja!