Szoktál mobilon filmet nézni? 👁

kaamir kérdése, 2021. február 26.-2021. szeptember 17.

•   68% (63) Nem
  •   18% (17) Csak nagyon ritkán
  •   13% (12) Igen

2021-03-25 22:51:29 kajaktej #26

A kivetítő képes a sötét tónusú filmek normális visszaadására? Eddig amikor valakinél projektoron filmeztünk, mindig fakónak éreztem a színeket.

2021-03-20 19:42:50 sajoferenc #25

Abszurd ötlet. Csak óriáskivetítőn szabadna mindenkinek mozizni :-)

2021-03-15 14:40:28 Pete #24

Ez az, jól megmondtad!

előzmény: Mario Brothers (#23)

2021-03-14 18:02:11 Mario Brothers #23

Szoktam. Az okoskodó sznobokat meg leszarom.

2021-03-14 17:09:28 The Cortez #22

Meg is magyaráztad miért igénytelenség.

előzmény: Pete (#21)

2021-03-14 13:54:29 Pete #21

Nem mondanám igénytelenségnek. Én rendszeresen nézek filmeket, sorozatokat okostelòn, egyszerűen a praktikum miatt. Amúgy pl. az Hbo Go anno a règi laptomon homályosan jött csak be, a desktopomon meg szaggatott ( és a helpdeskjük nem tudott segíteni), emiatt a Mad Men kb 80 % át okostelón néztem meg. Meg egyszerűen néha lusta vagyok felkelni, a laptop előtt ülni, fekve mellkasra téve meg túl nehéz -kényelmetlen egy laptop. Egy minőségi okosteló, esetleg egy bluetooth hangfallal kb 80% ban megadja azt az élményt, amit a nagyképernyő. Szerintem.

2021-03-03 17:18:44 Kempesbaba #20

Én például azokkal az emberekkel nem tudok mit kezdeni, akik azzal dicsekszenek hogy otthon nincs tévéjük,azután meg minden szart a laptopjukon lesnek meg. A projektor pedig egy isteni dolog,csak a jóminőségű képet adók iszonyat drágák.

2021-03-03 16:25:21 The Cortez #19

Igen vannak, de ha nem lenne tartós a bizonyos helyzet, akkor én hanyagolnám a filmnézést.

előzmény: Lady Ópium (#17)

2021-03-03 15:55:46 mimóza #18

Kivetítő! :))

Az én kedvencem - a mozivászon után - a kivetítő. Annyira szeretem, amikor előkészülünk este, mindenki összekuporodik kényelmesen, és kivetítjük egy üres falra a filmet. :))

Csak a hangulat oldására egy kis sztori: vagy 22 évvel ezelőtt vendégek jöttek hozzánk, és valahogy szóba került a tévézés. Az alig három éves kislányom beszólt: "Nekünk nincs tévénk, nekünk "falunk" van!" :D

--- Mobilon filmezni... A szemetek egészsége érdekében se tegyétek...! Könyvmoly voltam egész életemben, és figyelmeztettek sokan-sokszor, hogy a látásom fontosabb, mint, hogy minden napszakban és mindenhol olvassak. Erre elnézően mosolyogtam, mondván, éles a látásom, semmitől sem romlott az évtizedek során. Ez azonban sajnos csak idő kérdése...

2021-03-03 15:47:14 Lady Ópium #17

Speciel arra utaltam, h mikor kórházban voltam pl mobilon tudtam nézni valamit, nyílván nem vittem be a nagy colos Tv-t!
Vannak olyan helyzetek amikor rá van utalva az ember ilyesmire, erre gondoltam.
Persze, nyilván való ha tehetem nem mobilon nézem a filmeket.

előzmény: The Cortez (#15)

2021-03-03 15:42:14 Ugor #16

Tulajdonképpen a TV-t is zavaróan kicsinek éreztem filmnézéshez a mozivászonhoz képest. Junosztyon megnézni egy filmet, maga a büntetés... pedig sokáig egy fekete-fehér, miniatűr Junoszt volt az egyetlen felület, amin pl. a nyaralóban filmet lehetett nézni. Az egyszobás lakásomban meg évekig egy Beijing nevű apró, de legalább már színes TV világított. De hát ez volt, ezen kellett nézni, ha akartam. Ma, hogy azért már meglehetősen nagy méretűvé vált az itthoni TV-nk, el nem tudtam sokáig képzelni, hogy számítógépes monitoron néznék filmet... közben megnőtt, egyre jobb minőségűvé vált a monitorom is, de mindeközben a látásom romlott már olyan mértékben, hogy egy kis izén már nem tudnék nézni, élvezni semmit. Lehet, hogy valakinek öröm, hogy műkörömbe épített kétmilliméteres kristályon mikroszkóppal néz filmeket, nekem már csak egy út lenne... vissza moziba! Ha nem a COVID lenne a pénztáros és a jegyszedő...

2021-03-03 15:36:09 The Cortez #15

Persze, szaros alsó gatyát is simán lehet viselni.
Annak számít, de az igaz, hogy inkább a rajongás tárgya határozza meg az igénytelenséget.

előzmény: Lady Ópium (#12)

2021-03-03 15:04:21 MicaHiro #14

Lincselni persze nem kell, de szerintem finomkodni is felesleges ebben.

Aki mobilon néz filmet, nem rossz ember, és persze nem kell emiatt megvetni.
De ezzel együtt el kell ismerni, hogy mobilon nézni egy filmet igénytelenség. Egészen egyszerűen messze nem ugyanolyan élmény, mint nagyobb képernyőn nézni. Ettől még aki épp nem tud jobbat, vagy valami egyéni szeszély miatt így nézi hát nézze így. De kár tagadni az igénytelenség tényét.

Telefonon egyébként nem szoktam filmet nézni, max valami youtube-videot. De mindenkinek minden fogyasztási terméknél máshol van az a szint, ami neki már megfelel. Például én szoktam enni hotdogot az igénytelen városi büféből is, és ilyenkor hajlandó vagyok elismerni hogy gasztronómiai szempontból épp teljesen igénytelen voltam. Van ilyen, emberek vagyunk. Elítélni nem kell egymást, de a dolgokat nevezzük a nevükön.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2021-03-03 13:48:02 Xuja #13

Egyetértek. Nyilván nem az Aranypolgárt nézik mobilon, hanem valami Netflixes tucatfilmet, amibe otthon lehet bele se kezdenének.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2021-03-03 13:37:48 Lady Ópium #12

Simán lehet nézni mobilon filmet, csak egy jó szemüveg kell hozzá!
Az igénytelenség nem itt kezdődik, hogy ki hol filmezik...

2021-03-03 11:38:55 Kempesbaba #11

Azért ne rendezzünk már virtuális lincselést!
A döntő többség kényszermegoldásból néz filmet, sorozatot, bármit a telefonján.
Ez kb ugyan az a marhaság mint hogy hol élvezhetőbb egy film, a moziban, vagy az otthonod kényelmében

2021-03-03 11:05:35 whiteman 01 #10

Ráadásul duplán igénytelen, mert az illető valószínűleg azért szorítkozik a mobilra, mert éppen valamit csinál (mondjuk utazik a villamoson), és a figyelme is megoszlik... aki fél szemmel, telefonról néz meg egy filmet, az valójában nem is látta.

2021-03-03 10:29:14 kaamir #9

Sokáig én is csak sorozatot néztem telón, azok közül is azokat, amiket csak unaloműzőnek gondoltam.

Sajnos az utóbbi időben ilyen-olyan okok miatt egyre többet nézek filmeket is mobilon. Nem mondom, hogy hú, de nagy élmény, és persze jobb lenne a TV-n nézni mindent. A pozitív oldala az, hogy sokkal több filmet tudok így megnézni, mint korábban.

2021-03-02 16:14:17 Xuja #8

Azért mondjuk egy sitcom vagy más kevésbé látványos sorozat simán mehet rajta (vagy egy ilyesmi kaliberű film is akár). Mondjuk az az alkotás, amit nem tisztelnék meg egy minimum laptopon nézéssel, az annyit is ér általában..

2021-03-02 16:10:46 critixx #7

Alapból nem rajongok a mobiltelefonokért (az első okostelefonomat 2016-ban vettem, amikor már mindenkinek volt...) és eszembe sem jutna filmet vagy sorozatot nézni rajta. Mint az előző hozzászóló írja, az igénytelenség legmagasabb foka.

2021-03-02 15:28:23 The Cortez #6

Sorozatepizódot. A mobilon való filmnézés az igénytelenség legmagasabb foka.

2021-03-02 11:01:11 Raul #5

Nem. Még youtube videókat sem szívesen nézek mobilon (mondjuk a látásom is kezd lepusztulni, de nemcsak ezért).

2021-02-26 20:14:35 franci #4

Rendszeresen kizárólag sorozatepizódokat, mondjuk vonatozás közben, legutóbb a Barry-t.
Ill. ha láttam már adott filmet, akkor egyéb tevékenységek mellett benyomom mobilon. Persze ilyenkor inkább hallgatom, mint nézem, de amikor figyelek is, mert 1-1 kedvenc jelenet következik, akkor nem zavar, hogy mobilon nézem.

2021-02-26 19:19:01 BonnyJohnny #3

Okostelefonok óta nincs laptopom. Amit laptopon néztem volna, azt mobilon néztem. Főleg utazás közben fordulhatott elő... de szerintem legutóbb 2018-ban.
Filmrészleteket viszont máig. De gondolom a kérdés direkt filmnézésre kérdezett rá.

2021-02-26 19:11:29 Xuja #2

Tableten már néztem, mobilon nem vetemednék ilyesmire (persze ez filmtől is függ, meg pl sorozatepizódokat néztem már így).

2021-02-26 19:01:46 Ágó #1

Eddig egyszer történt meg, azóta egyszer se. :D