Kinek adtad volna a Vapiti-díjat fél évszázaddal ezelőtt? 👁

Filozofus kérdése, 2020. december 25.

• [1] Brzezina / Nyírfaliget – Andrzej Wajda
  • [0] Büntetőexpedíció – Magyar Dezső
  • [2] Do desu ka den / Dodeskaden – Akira Kurosawa
  • [0] Domicile conjugal / Családi fészek – François Truffaut
  • [1] El Topo / A vakond – Alejandro Jodorowsky
  • [1] Gimme Shelter – Albert Maysles / Charlotte Zwerin / David Maysles
  • [1] Husbands / Férjek – John Cassavetes
  • [1] Il conformista / A megalkuvó – Bernardo Bertolucci
  • [8] Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto / Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében – Elio Petri
  • [11] Kelly's Heroes / Kelly hősei – Brian G. Hutton
  • [7] Ucho / A fül – Karel Kachyna
  • [4] Zabriskie Point – Michelangelo Antonioni
  • [3] Megírom kommentben

2020-12-28 15:20:46 dikalosz #18

A fül, A vörös kör, és a Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében között nem tudnék dönteni.

2020-12-28 15:12:11 Raul #17

A vörös kör-nek. További két jelöltem a Gimme Shelter és a Szerelmesfilm lett volna.

2020-12-25 19:33:16 BonnyJohnny #16

Nem tudtam dönteni a két vietnami háborúra reflektáló, de annál korábban (II. VH, Korea) játszódó háborús vígjáték közül.

2020-12-25 19:13:49 offerus #15

Nekem még ide tartozna az Öt könnyű darab is.

2020-12-25 18:50:18 budaik #14

A Kis nagy ember nem volt a listán, mondjuk az is zseniális :)

előzmény: hollyaudreyanne (#13)

2020-12-25 18:36:22 hollyaudreyanne #13

Kelly hősei. Nem telik el úgy hét, hogy ne kerülne szóba, amikor a férjemmel beszélgetünk.
Fonghi említette a Kis nagy embert, egyetértek azzal is.

2020-12-25 17:52:17 budaik #12

Megmondom őszintén én többet is láttam, sőt a Kelly hősei, ami kifejezetten kommersz film ebben a listában még tetszett is. De , mindamellett, hogy kultikus filmek is vannak benne én lehet, hogy egyiket sem emelném ki magamban, ahogyan a Vapitikat nyerő filmekkel teszem, mert például az Eredet egy nézhető és gondolatébresztő és csipetnyi drámával ügyeskedő film. Lehet érteni, érezni és élvezni is. S , hogy most mást ne mondjak a Wajda film jó volt , de azért kellett hozzá egy sajátos érdeklődés is :)

előzmény: Xuja (#11)

2020-12-25 17:43:13 Xuja #11

Egy filmet láttam a listáról, arra sem emlékszem.. :D Szóval passz.

2020-12-25 17:39:38 budaik #10

Fogalmam sincs :D

2020-12-25 17:03:33 zéel #9

Áááh és oooh! Lehetetlen választani ennyi sok jó közül.
De van egy film, ami nekem mégis...hát persze, dokumentumfilm. A Rolling Stones első amerikai turnéja. A híres-hírhedt altamonti fesztivállal. Ahol a Pokol Angyalai őrző-védő motorosbanda tagjai agyonvertek egy fekete srácot, aki állítólag pisztolyt szegezett a nézőtérről Jaggerékre.
A Gimme Shelter c. dokut először egy Titanic fesztivál keretében láttam.

2020-12-25 15:51:59 Filozofus #8

Sziasztok!

Rövid felvezetővel is készültem a közkérdéshez:

Idén is megkérdezem tőletek, hogy 50 esztendővel ezelőtt melyik filmnek adtátok volna a Vapiti-díjat? (A tavalyi közkérdés itt érhető el: https://kritikustomeg.org/kozkerdes/1825/kinek-adtad-volna-a-vapiti-dijat-fel-evszazaddal-ezelott)

Játékról van szó, az 1970-ben megjelent, Magyarországon nem feltétlenül még abban az évben bemutatott filmeket soroltam fel. Több filmet is megjelölhettek, kommentekben szabadon bővíthetitek a listát – hátha más is kedvet kap az ajánlatokhoz.

2020-12-25 15:42:18 Ugor #7

Nagyon nagy belső harcot kellett volna vívnom magammal, hogy ezek közül melyikre szavazzak... legalább 5 van, ami egészen rendkívüli, meg még jó néhány jó is. Altman verhetetlen filmje Pasolinivel, Truffaut-val, Buñuel-el egy mérlegen? Hát akkor a sivatagban felrobban ház, Daria lelkének bosszúja a világ ellen! Arra szavaztam.

2020-12-25 15:22:58 Fonghi #6

Ugyan fogalmam sincs, hogy mikor mutatták be nálunk, de az 1970-nél jegyzett filmek közül a Little Big Man. Imádom. Viszont megnézem A fület is, ha így ajánljátok.

2020-12-25 15:08:50 oscarmániás #5

2020-12-25 14:54:53 tomside #4

Amit ebből láttam, abból ötnek is odaadnám. De most A fülre szavaztam, hátha hoz e kis figyelem akár csak egy megtekintést is a filmnek.

Mellesleg minden évben kiadhatnánk egy száz és egy ötven év előtti filmnek is a posztumusz-vapitit. 50 év múlva minden évnek lenne vapitis filmje a mostantól számított elmúlt száz évből. :)

2020-12-25 14:30:48 csabaga #3

Vizsgálat egy minden gyanú felett álló polgár ügyében

Esélyes lenne még a Love Story is.

2020-12-25 14:26:15 Ivan/ #2

Futó zápor (René Clément)

2020-12-25 13:33:59 Ágó #1

... és hamarosan a sötétség (Robert Fuest)