A New York Times szerint (eddig) ők a XXI. század legnagyobb színészei. Ki lenne rajta a Te listádon is? 👁

Ágó kérdése, 2020. december 1.

• [8] Denzel Washington
  • [5] Mahershala Ali
  • [2] Sonia Braga
  • [9] Gael Garcia Bernal

2020-12-03 17:19:10 Bubu #15

Ha olyan színészt kéne választani, aki nagy franchise-okban szerepel, úgymond benne volt a köztudatban, inkább olyat választanék, aki színészileg is egyenletesebben teljesített. Mint mondjuk Robert Downey Jr.: szerepelt kisebb drámában, nagy-nagy franchise-ban, thrillerben és sokkal inkább lehet számítani az alakítására, jelenlétére, mint J-Law esetében, aki azért bukott is rendesen...
De az egész attól függ, mit értünk "nagy színész" alatt, illetve mitől számít valaki a 21. század nagy színészének...

előzmény: MicaHiro (#10)

2020-12-03 15:33:14 oscarmániás #14

Daniel Day-Lewis
Nem gondoltam volna, ekkora kedvenc. :O

2020-12-03 14:47:38 MicaHiro #13

"Miután Jennifer Lawrence sorozatban vállalt el gyenge filmeket, az utóbbi 3 évben csak egyet forgatott,..."
Ez persze igaz, de itt azért az egész eddigi 21. századot kellene értékelni szerintem.

"A franchise-ok nem tükrözik a színészi kvalitást, lásd Orlando Bloom."
Szerintem sem, viszont speciel ebbe a listába minden bizonnyal beleszóltak, lásd például Keanu Reeves szereplését, (többek között) ezért lep meg, hogy Lawrence meg nincs.

"A 60 alatti európai színészek hiánya talán annak is betudható, hogy Európában nem menedzselik..."
Igen, akár ebben is lehet valami. Azt hiszem, ez tulajdonképpen annak a háttere, amit én is írtam. (Hogy egyszerűen kell egy hosszú életmű ahhoz, hogy felfigyeljenek valakire)

"Egyébként nekem ez egy szándékosan sokszínűre formált listának tűnik."
Jaja, ezt én is így érzem, és ahogy a kommenteket olvasgattam sokan mások is.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#12)

2020-12-03 13:45:24 Interracial Facial Creampie #12

Miután Jennifer Lawrence sorozatban vállalt el gyenge filmeket, az utóbbi 3 évben csak egyet forgatott, aminek még címe sincs (Untitled Lila Neugebauer Project). Nem tett jót a presztízsének a sok 6/10-es bóvli. Több év szünet után egy nagy nevekkel telezsúfolt Netflix-filmmel (Don't Look Up) tér majd vissza, ami akár jól is sikerülhet, de ott megint inkább sztárként fog felbukkanni, valószínűleg nem az alakítására fognak emlékezni. A másik két várakozó projektje sem túl ígéretes.
A franchise-ok nem tükrözik a színészi kvalitást, lásd Orlando Bloom.
A 60 alatti európai színészek hiánya talán annak is betudható, hogy Európában nem menedzselik úgy a színészeket, nincsenek "üstökösök", és nem is készül túl sok emlékezetes film. Nehéz nevet szerezni. (Ja, még Stellan Skarsgård simán elférne, persze ő is idős.)
Egyébként nekem ez egy szándékosan sokszínűre formált listának tűnik.

előzmény: MicaHiro (#10)

2020-12-03 12:49:05 csabaga #11

Még egy ötlet:

Cate Blanchett

2020-12-03 08:25:27 MicaHiro #10

"Érdekes, hogy a kevés európai közt nincs 60 alatti, ezt is lehetne boncolgatni."
Vitaindítás céljából: lehet, hogy egy nem Hollywood-központú színészt csak hosszú életmű után hajlandóak feltenni egy ilyen toplistára? Vagy mi más ok lehet?

Amúgy leginkább az lep meg, hogy Jennifer Lawrence még senkinek nem jutott az eszébe. Népszerű is, díjazták is, nagy franchisek-ok is kötődnek hozzá...

előzmény: Interracial Facial Creampie (#5)

2020-12-02 17:19:25 Mizi #9

Keanu!

2020-12-02 16:22:12 Raul #8

Jobban beleolvasva a cikkbe, igazad van, ezt kicsit benéztem, lehet az zavart meg, hogy a filmcímeket idézőjelbe írták, mint az imdb-n a sorozatokat.

előzmény: Xuja (#4)

2020-12-02 15:56:28 Interracial Facial Creampie #7

...a listáról Huppert, Isaac.

2020-12-02 15:47:11 csabaga #6

A listáról: Saoirse Ronan.
+Amy Adams, Emma Stone.

A 80 felé járó, (ezzel nem a régi érdemeit akarom vitatni), Deneuve biztosan nem.

2020-12-02 15:40:34 Interracial Facial Creampie #5

Hardy hiányát többen emlegetik. Tényleg szerethető, jó színész, de nem eléggé sokoldalú, megrekedt a közepes filmek szintjén. Fassbender tűnt még néhány évvel ezelőtt nagy reménységnek, de mára szinte elkallódott (a rossz szerepválasztások plusz a metoo miatt elővett régebbi bántalmazási ügy tehetett be neki). Aki okkal szerepelhetne a listán, az szerintem Adam Driver.
Érdekes, hogy a kevés európai közt nincs 60 alatti, ezt is lehetne boncolgatni.

2020-12-02 14:06:55 Xuja #4

Az indoklásnál nem említenek meg sorozatokat, szóval elvileg azok nem (nagyon) játszhattak szerepet a kiválasztásban. A listáról Day-Lewis és Phoenix neve mellé tudtam csak jó érzéssel behúzni az x-et.

Amúgy a felsoroltak feléről azt se tudom eszik vagy isszák (ez mondjuk az én szegénységi bizonyítványom is), de Philip Seymour Hoffmann bántóan hiányzik innen (és többek között Pearce, Hardy, Watts, Adams, Gylenhaal is).

előzmény: Raul (#3)

2020-12-02 13:32:29 Raul #3

Talán ez jelentette a belépőt a NYT listájára...?? :)

A listát nem minősíteném, mivel nem nézek sorozatokat és úgy látom, sorozatszínészek is vannak rajta jócskán. Bejelöltem 5 nevet, nem is biztos, hogy a listámon rajta lennének, csak aki egyáltalán szóba kerülhet, még Bernal-on gondolkodom :)

2020-12-02 09:38:58 BonnyJohnny #2

Kell-e emlékeztetnem a Kritikus Tömeg népét, hogy az első férfi Ezüst Vapitit Gael Garcia Bernal nyerte? ;)

2020-12-02 09:27:06 Ágó #1

Fura lista, az biztos. De vannak rajta nagy nevek.