Előadók a filmművészetben. Ki(k)nek van/volt helye a vásznon? 👁

elzablues kérdése, 2020. október 28.

• [14] David Bowie (Labirintus)
  • [9] Björk (Táncos a sötétben)
  • [2] Janaelle Monae (A számolás joga)
  • [1] Debbie Harry (Videodrome)
  • [2] Sting (Dűne)
  • [3] Meat Loaf (Harcosok klubja)
  • [0] Erykah Badu (Árvák hercege)
  • [1] Tina Turner (Mad Max)
  • [0] Mariah Carey (A boldogság ára)
  • [1] Eminem (8 mérföld)
  • [1] Madonna (Evita)
  • [7] Justin Timberlake (Llewyn Davis világa)
  • [2] Bing Crosby (A magam útját járom)
  • [0] Mary J. Blige (Mudbound)
  • [1] Whitney Houston (Több, mint testőr)
  • [1] Keith Richard (A Karib-tenger kalózai)
  • [8] Tom Waits (Törvénytől sújtva)
  • [0] Flea (A nagy Lebowski)
  • [9] Lady Gaga (Csillag születik)
  • [3] Paul Simon (Annie Hall)
  • [5] Awkwafina (A búcsú)
  • [7] Iggy Pop (Halott ember)
  • [8] Cher (Holdkórosok)
  • [2] Más, megírom kommentben

2020-10-28 21:20:50 manuva #28

Sting a Hazug angyalban nagyon jó, Phil Collins pedig a Szigorúan piszkos ügynökben, de a Busterben sem rossz.
Mos Def még egy jó színész szerintem.

2020-10-28 19:42:14 Xuja #27

Henry Rollins eleg badass volt a He never died-ban, o sem csak punkzeneszkent karizmatikus.

A listarol egyebkent Awkwafina-ra szavaztam, rola nem is tudtam hogy eloado, de egy gyors check utan asszem neki inkabb a szinesznoi karrierje lesz maradando :D

2020-10-28 17:55:28 critixx #26

Ezért írtam. Streisand-ot általában gyűlölték a kollégái. OFF vége.

2020-10-28 17:05:35 csabaga #25

És Juliette Greco, aki a Louvre fantomja, a maga idejében nálunk is híres tévésorozatnak volt a főszereplője?
Még a Jó reggelt, búbánatból emlékszem rá, ott csak egy énekesnő, egy dallal.

2020-10-28 16:59:56 csabaga #24

Streisandról már kevesebb jót hallottam.
Külön történet az ellentét a Hello Dolly két főszereplője között.

2020-10-28 16:24:42 elzablues #23

Elzának nem kell mentség, örül, ha tanul. :)
Szigorúan vett klasszikusok tekintetében nagy általánosságban az a helyzet, mint zeneileg: ha valamit/valakit nagyon megelőz a híre/hírneve, hajlamos vagyok figyelmen kívül hagyni. Vagy legalábbis úm. időszakosan félretenni. Ennek fényében nem láttam Fred Astaire-től semmit, akárcsak a Keresztapa trilógia egy darabját sem, és az Apokalipszis, most-ot is csak nemrég. Van, ami hidegen is hagy, de szorgalmasan pótolgatok és jegyzetelek, legutóbb háborús filmeket. Az információkra mindig vevő vagyok, a többi hangulatfüggő.

2020-10-28 15:43:31 critixx #22

Fred Astaire-t szerintem mindenki a filmes munkásságáról ismeri és maximum azoknak rémlik színpadi táncosként, akik 80-90 évvel ezelőtt láthatták őt és a nővérét színpadon. De ilyenek már nem sokan élnek... :)

Amúgy teljesen OFF és hosszú történet, de facebookon ismerősöm egy amerikai néni, aki fiatalon háttértáncos volt többek közt a Szivárványvölgyben és a Hello, Dolly-ban is. Astaire-ről csakis szuperlatívuszokban beszélt, azt mondta, nagyon kedves, közvetlen és melegszívű ember volt, aki senkire sem tudott haragudni, az egész stábbal barátságosan viselkedett. Streisand-ról még nem kérdeztem...

2020-10-28 15:31:22 BonnyJohnny #21

Elzablues mentségére mondom, hogy Yves Montand kedvelt színészem, de sanzonénekes munkásságát nem ismerem.

2020-10-28 15:04:50 csabaga #20

Yves Montand sanzonénekes is több filmklasszikusban játszott főszerepet.
Streisand a fénykorában nem csak sok zenés filmben énekelt, sőt, nem zenés filmjében ( Ilyenek voltunk) is ő énekelte a főcímdalt.

2020-10-28 14:50:46 Interracial Facial Creampie #19

Igen, ők ketten "kétéltűként" kicsit kilógnának a listáról.

előzmény: elzablues (#18)

2020-10-28 14:43:41 elzablues #18

Streisand kimaradásának ugyanaz az oka, ami pl. Kris Kristofferson-énak is: színészként tartom őket számon, mivel jóval később ismertem meg a zenei munkásságukat, mint a vásznon levőt, és nincs az ismereteim közt, h melyikben működtek előbb. Ennek okán az az alap, ahogyan nálam alakult a sorrend.
Sok hiány van, több sebből vérzés meg pláne (főleg nemzetiségi sokszínűség terén), de szerencsére vannak itt nálam tapasztaltabb emberek, akik legalább hozzászólás szintjén ki tudják ezt némileg eszközölni. :)

előzmény: Interracial Facial Creampie (#16)

2020-10-28 14:25:51 Kempesbaba #17

Celentano +1 szavazat!

előzmény: Interracial Facial Creampie (#16)

2020-10-28 14:19:20 Interracial Facial Creampie #16

Elég vegyes lista. Kapunk Simont, de jöhetne Garfunkel is. Ha van Bowie, lehetne Jagger is, vagy akár Faye Wong. Akadnak itt egyfilmes, sőt cameós zenészek, viszont hiányoznak olyan nevek, mint Barbra Streisand vagy Adriano Celentano. Charles Aznavour 79 filmben játszott.
A listáról Awkwafina lenne a favoritom.

2020-10-28 14:17:36 zéel #15

Azt sem lehet véletlen, hogy a film szereplői (lényegében) amatőrök. Pl. a Bandit alakító bizonyos Horváth Károly nem más, mint Charlie, az énekes! Aki már a film készítése idején, 1968-ban is énekes volt. Méghozzá a kemény rockzenét játszó Olympia együttesé: Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Animals számokat játszottak főként (angolul). A kor egyik legbrutálisabb zenekara volt, Horváth Charlie pedig az underground jeles figurája!
- írtam régebben még a Fejlövés c. Bacsó filmhez, amelyiknek a női főszereplője meg Kovács Kati volt.

2020-10-28 13:58:53 csabaga #14

Hirtelen a színpadi gyerektáncosként kezdő, Adele nővérében párban, Fred Astaire jutott az eszembe.
Igaz, mikor Hollywoodba került, teljesen megragadt a filmes világban.
Az ABBA koncertfilm is élmény volt nekem, ajánlom a Mamma Mia helyett.

2020-10-28 13:37:57 elzablues #13

Egy valószínűleg elég szűk réteget képviselek ezzel, de én kimondottan nem szeretem a Beatles-t. Filmes vonatkozásban csak a Yesterday-t láttam, de az más kategória, ugye. Viszont ott és máshol is nehezen visel/tem még azt is, ha nem általuk van/nak előadva a számaik. A Metallicával és Motorhead-del is épp, h elkezdtem barátkozni az elmúlt hetekben, hónapokban, pedig se a Beatles, se az ő stílusuk nem áll távol tőlem alapvetően, sőt. Csak azt hiszem, van bennem valami alap taszítás aziránt, am/kinek nagy a rajongótábora, hivatkozási alap, vagy szép kifejezéssel hype-olva van. Nyomást érzek, h ha az emberek 85%-a szereti, akkor már úgy üljek le elé, h nekem is muszáj. Sikerül ebből engedni, és nyitni, de lassan. Mindenesetre kaparom magamnak, amit fontosnak tartottatok megjegyezni. :) (És lehetne esetleg olyan opció majd egyszer, h utólagosan lehessen a kérdésekhez plusz válaszlehetőségeket adni.)

2020-10-28 13:32:35 critixx #12

Én úgy tudom, hogy Johnny Depp eredetileg zenésznek készült, de miután húszévesen megkapta a Rémálom az Elm utcában egyik főszerepét (a szokásos sztori: egy barátját kísérte el a válogatásra...) és sikert aratott vele, inkább színészként folytatta.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2020-10-28 13:12:29 Kempesbaba #11

Sinatra nálam legalább annyira színész mint énekes.
De ilyen alapon említhetnénk Jennifer Lopez-t is. Nálam ő egyik műfajban sem kiemelkedő,de el kell ismerni,valamit nagyon jól csinál,ha ennyi ideje a csúcson van.
De fordíthatunk is a dolgon,itt van például Johnny Depp,aki a Hollywood Vampires nevű ,,amatőr" zenekarban elég szépen el muzsikálgat.

2020-10-28 13:01:12 critixx #10

Deák Bill és Vikidál - István a király. Szerintem mindketten teljesen rendben voltak. Nagy Feró már kevésbé, ő harminc éve ugyanazt a pozőrködést hozza.

A külföldiek közül hiányolom pl. a Beatles tagjait, az Egy nehéz nap éjszakájában minden színészi előképzettség és tapasztalat nélkül kiválóan hozták a rájuk bízott komikus - önironikus szerepeket. Frank Sinatra, akinek a maffia egyengette a karrierjét, pedig még Oscart is kapott színészként. Elvis már kevésbé volt színésztehetség, de több tucatnyi jobb-rosszabb filmben szerepelt vagy tizenöt éven keresztül. Én még Lemmy-t is talán megemlíteném, aki több filmben is szerepelt, bár ő inkább csak poénból, kvázi önmagát alakítva.

2020-10-28 11:43:57 BonnyJohnny #9

David Bowie vászonra (is) termett. A fiatalabbak közül Justin Timberlake szintén megállta a helyét a mozifilmeken.
A hölgyek közül Cher sem vallott szégyent, a fiatalabbak közül pedig Lady Gaga hódította meg a filmnézők szívét.
Meat Loafhoz tegyük hozzá a Rocky Horror Picture Showt is. ;)

2020-10-28 11:41:51 Kempesbaba #8

Igen,egy időben nagy divat volt énekeseket szerepeltetni magyar filmekben. (Kovács Kati,Koós János,mondjuk ők inkább a hatvanas évek)

előzmény: Ivan/ (#5)

2020-10-28 11:39:36 mimóza #7

Ugyan csak a hangja jelenik meg a film elején, ő maga nem, de Sebestyén Márti jutott eszembe az Angol beteg c. film elejéről. <3

2020-10-28 11:37:46 Kempesbaba #6

Ó Johnny Hallyday, de bírtam azt a faszit!

2020-10-28 11:15:04 Ivan/ #5

Magyaroknál nálam egyértelműen Cseh Tamás a nyerő!

2020-10-28 11:05:27 zéel #4

...és a franciák:
Yves Montand, Charles Aznavour, Johnny Hallyday, Patrick Bruel...

2020-10-28 10:55:09 Kempesbaba #3

Ha már Hobo,akkor ne hagyjuk már ki a Kopaszkutyát se

2020-10-28 09:53:37 offerus #2

Kris Kristofferson (Alice már nem lakik itt)
Hazel O’Connor (Üvegtörők)
Földes László (Agitátorok) - hogy legyen egy hazai is

2020-10-28 08:18:03 elzablues #1

Meglepődtem, h ez ilyen hamar kikerült, de köszönöm. :)
Azt is, ha vki hozzájárul a szavazatával, mert mocsokmód kíváncsifáncsi vagyok.
(Persze, esélyesen kihagytam eseteket, ami másnak esetleg alap, de azt valószínűleg jómagam nem láttam.)