Melyik stúdió intrója a kedvenced? 👁

kaamir kérdése, 2020. október 29.

• [0] Castle Rock
  • [0] Walt Disney Pictures
  • [2] Warner Bros
  • [4] Másik, megírom kommentben

2020-11-09 23:44:29 lizardking #15

A listáról a régi, '80-as évekbeli TriStar-é, amúgy a Cannon Films-é. A legjobb zenéje pedig a Regencynek és a Touchstone-nak van (na meg a Cannonnak). Halál jó a kérdés, amúgy.

2020-10-30 19:09:01 critixx #14

A Warner mostani logója tetszik, a Casablanca zenéjével tisztelegnek az egyik legnagyobb filmsikerük előtt. A régi logójuk unalmas volt. Viszont volt egy Tapsi Hapsis verzió a gyerekfilmek számára.

2020-10-30 17:46:14 The Cortez #13

Jó a kérdés! Az MGM oroszlánjának az ordításán mindig elröhögöm magam, meg a Fox zenéjén is. A Marvelé kreatív, mert általában változik (a következő művüknél illene egy Chadwick Boseman intrót csinálniuk), de bizonyos filmeknél a Warneré is, méghozzá stílusosan (pl: Mátrix vagy a régi Batman-filmek), sőt még időként a Dreamworksé is. A legjobb talán a Blumhouse-é, illetve a DC-részlegének 10-15 évvel ezelőttije.

2020-10-30 17:14:53 Raul #12

A felsorolásban nem szereplők közül noir rajongóként muszáj megemlítenem az RKO Pictures-t.
Mivel nem annyira szoktam ezeket az intrókat figyelni, értékelni vagy pláne megjegyezni, ezért gyorsan végigfutottam a felsoroltakat.
Közülük leginkább a 20th Century Fox és az Universal bevezetője adja meg azt az érzést, hogy most valami nagyszerű élményben lesz részem.
Van kettő, ami számomra teljesen retro életérzést jelent, a Touchstone (80-as évek) és a New Line Cinema (90-es évek).
A Studio Canal-nak az introja is valahogy az európaiságot sugallja.
A kicsik közül legjobban a Jerry Bruckheimer Films fába csapódó villáma tetszik, a Lionsgate fogaskerekei minden gépész szívét megmelengetik, de egyébként nem kiemelkedő, viszont a legunalmasabb talán a Spyglass.

2020-10-29 18:27:37 Locke(d) #11

Blumhouse.

2020-10-29 17:49:29 Dangar #10

Egy átlag mozifilm előtt sorban kapok az arcomba vagy tizet. Nehéz választani. :D

2020-10-29 15:45:34 csabaga #9

Köszi.

előzmény: kaamir (#8)

2020-10-29 15:43:19 kaamir #8

Ebben a videóban bemutatják a 20th Century FOX összes intróját, rögtön az elején vannak az ősrégiek.

2020-10-29 15:39:49 csabaga #7

Az intrójuk hogy nézett ki, mielőtt a 20 th és a Fox egyesültek?

A Paramount logója a réges-régi nevén mi volt, gondolom aligha egy hegyvonulat?

A Universal sem rossz, változott néha, de a Földgömb állandó benne.

előzmény: Ágó (#5)

2020-10-29 15:35:30 csabaga #6

Leadok egy szavazatot a Sony-ra átváltoztatott eredeti Columbia Lady-re.

A régi nagyok közül az Aviátor által megszüntetett RKO ( a fénykorban a Fred Astaire és Ginger Rogers filmek vitték) és a többek között Chaplin által is alapított United Artists hiányzik csak a jó kis listáról.

2020-10-29 15:23:28 Ágó #5

Meglepődnék, ha nem a Twentieth Century Fox nyerne.

2020-10-29 10:18:01 Kempesbaba #4

Én is a foxra szavazok. És ahogy elnémulnak a fanfárok, felcsendül Mádi Szabó Gábor gyönyörű orgánuma:
réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban...
Míg élek, ez el fog kísérni :)

2020-10-29 08:15:50 peti0290 #3

A Fox fanfárjai (az új SW-k elejéről hiányoznak is rendesen...bár nem mintha ez lenne a legnagyobb probléma azokkal a filmekkel), az MGM oroszlánja, a Universal földgömbje és a Marvel introi. Utóbbinál nagyon tetszik, hogy szinte filmről-filmre változik: mindig hozzátesznek egy-egy snittet, a zenét is variálják, Stan Lee előtt tisztelegnek (Marvel Kapitány) vagy épp a film kiindulópontját adják meg (lásd Végjáték megfogyatkozott karakterei és üres hátterei az introban).

2020-10-29 07:55:48 BonnyJohnny #2

Twentieth Century Fox fanfárjai. :)

2020-10-29 07:40:49 oscarmániás #1

Cannon Films sajna kimaradt, de érdekes kérdés, kíváncsi vagyok a végeredményre.