Szerinted melyik a filmtörténet legjobb nyitójelenete? 👁

kaamir kérdése, 2020. október 2.

• [7] 2001: Űrodüsszeia (2001: A Space Odyssey)
  • [4] A cápa (Jaws)
  • [1] A gonosz érintése (Touch of Evil)
  • [6] A Keresztapa (The Godfather)
  • [6] A sötét lovag (The Dark Knight)
  • [3] Alkony sugárút (Sunset Boulevard)
  • [3] Apokalipszis most (Apocalypse Now)
  • [2] Aranypolgár (Citizen Kane)
  • [3] Az elveszett frigyláda fosztogatói (Raiders of the Lost Ark)
  • [9] Becstelen brigantyk (Inglourious Basterds)
  • [1] Boogie Nights
  • [3] Csillagok háborúja (Star Wars – 1977)
  • [1] Dühöngő bika (Raging Bull)
  • [3] Kapcsolat (Contact)
  • [8] Kutyaszorítóban (Reservoir Dogs)
  • [6] Mechanikus narancs (A Clockwork Orange)
  • [1] Nagymenők (Goodfellas)
  • [4] Szédülés (Vertigo)
  • [7] Trainspotting
  • [14] Volt egyszer egy Vadnyugat (Once Upon a Time in the West)

2020-11-07 10:51:04 tomside #11

Nálam ez továbbra is a Magnolia. (Amelyik az utolsó legjobb képkockák címért is jó eséllyel szállna versenybe. Lehetne is egy ilyen párkérdés.)

2020-11-07 09:26:39 Pete #10

Én mindenképp hozzátenném még a Drive-ot is (Nicolas Winding Refn), számomra az a nyitány a legjobb.

2020-10-03 13:42:05 oscarmániás #9

Köszi a tippet.
No és ez se rossz kezdés:
Zuijia Paidang

előzmény: Ivan/ (#6)

2020-10-03 13:25:07 csabaga #8

A Vadnyugatra szavaztam, de többek között az Álom luxuskivitelbennek is elég emlékezetesre sikerült a nyitójelenete, csak zenével, az éneket mi raktuk bele a szinkron alá, egyébként csak a film végén hallható így.

2020-10-03 13:16:16 hhgygy #7

A 2001-re szavaztam, de kicsit rímel rá a Koyaanisqatsi is, de ott a zene is nagyon fontos.

2020-10-03 12:45:26 Ivan/ #6

Más! Zsaruként élj, férfiként halj! Tudom picit trash de ilyen akciónyitányt máshol eddig még nem nagyon láttam. Lehengerlő a maga műfajában :)

2020-10-03 11:18:02 Tenebra #5

A listából a Volt egyszer egy Vadnyugatra nyomtam, de szerintem a Magánbeszélgetésé az egyik legjobb. Egy darabig ugye felülről veszi a kamera az eseményeket, pásztázza a téren bóklászó embereket, és nagyon lassan zoomol. Nem is sejtjük egy darabig, hogy kit, mit kell itt nézni. Persze így utólag már okosak vagyunk, mert Gene Hackmant ismerjük, de még talán így is nehezebb behatárolni, hogy ki lesz itt a kiemelt karakter. Tökéletesen megragadja ez a jelenet mind az élet szertelenségét, mind pedig azt, hogy itt bárki lehet a megfigyelő, aki lehallgat, rögzíti, amit mondunk, és ezt ki tudja, mire használja fel. A kor paranoiája egyetlen hosszú beállításban.

De említhetném a Vad banda zseniális nyitójelenetét is, amelyben elsőre szintén összezavar, hogy jön ez a csapat rendőri egyenruhában, majd rabolnak, és csupa szedett-vedett, banditának kinéző fickó üt rajtuk. Kiváló felforgatása a western ikonográfiájának.

Hogy magyar példát is említsek: nekem nagyon tetszik a Halálos tavasz felütése. Szeretem az ilyen hosszabb, kitartott, sejtelmes, feszültségkeltő nyitójeleneteket, amelyek már rengeteg kérdést implikálnak. Vagy más szempontból tetszik a Szépek és bolondok nyitószekvenciája az LGT zenéjére: ez egyszerűen hangulatos, és persze tökéletesen jellemzi a Kállai Ferenc-hős tragikomikumát.

2020-10-03 10:54:18 Raul #4

Nem tudom, de hogy ez minden idők egyik legnehezebb közkérdése, az biztos.
Csak hogy rögzítsem a helyzetet: 21 szavazat után mind a 20 filmnek van már szavazata!

2020-10-03 01:59:47 dikalosz #3

Természetesen nálam a Blast of Silence nyitójelenete, mi sem nyilvánvalóbb. Mindent visz. Őt követi közvetlenül az Ecce Homo Homolka első 15 perce.

2020-10-03 00:36:39 Danesz99 #2

Hűha mennyi alapfilmet kell még pótolnom...

2020-10-03 00:30:47 Ágó #1

Hol egy "nem tudok dönteni" opció? :))