Kannibalizmus a filmek világában 👁

oscarmániás kérdése, 2020. október 13.

• [11] Semmi gond vele, nem zavar.
  • [3] Mintha egyre többször fordulna elő, nagyon zavar.
  • [0] Kannibalizmus? Az mi?
  • [22] Felesleges kérdés.
  • [2] Más a véleményem.

2020-10-14 14:15:30 Raul #5

Legalább volt idő gondolkodni a válaszon. Illetve lett volna, ha rájövök, hogy mi a kérdés :)
Na de komolyra fordítva, én megmondom őszintén, hogy nemigen vettem észre ilyesmit, hirtelen max. féltucat film jut eszembe amiben szerepel a téma ("amiben a főhőst feldolgozzák"), de a legfiatalabb is van vagy 25 éves.

2020-10-13 20:59:49 zéel #4

Elsőre úgy olvastam, hogy
Kapitalizmus a filmek világában

2020-10-13 20:29:10 MicaHiro #3

Szerintem a helyzet az, hogy mindenféle erőszak bemutatása jobban elszaporodott és explicitebb lett. Ennek speciális eseteként lehet, hogy kannibalizmust is többet ábrázolnak (ezt én külön nem figyeltem meg, de ez nem sokat jelent).

előzmény: oscarmániás (#2)

2020-10-13 20:24:06 oscarmániás #2

Nos, elhamarkodott, hirtelen felindulásból elkövetett kérdésfeltevés. Vagyis a lemaradt kérdés: Szerinted? Fórumban (pl. általános fórumban) hoztam volna föl témának még tavasszal, de úgy gondoltam a figyelem elsikkad róla. (Az a baj, már nem tudtam törölni, hogy átírjam.) Az elmúlt időszakban figyeltem föl rá, hogy elszaporodtak a kannibalizmussal kapcsolatos filmes fordulatok, még sorozatban is, már inkább szórakoztató, mint elrettentő, inkább öncélú, mint társadalmi kritika. Csak kíváncsi voltam, nekem tűnik fel a gyakori emberevéses téma alkalmazása.
Hang nélkül 2 előzetesének az utalása verte ki a biztosítékot, nálam.

2020-10-13 19:47:19 elzablues #1

Engem nem foglalkoztatnak az ezzel operáló filmek és maga a téma sem, de most, h kb. 3 hónap után kikerült ez a szegény kérdés, elkezdett rohadtul érdekelni a végeredmény.