Melyik a kedvenc alműfajod a horroron belül? 👁

Ágó kérdése, 2020. május 4.

• [5] slasher
  • [24] thriller-horror
  • [7] zombifilmek
  • [3] más, kommentben leírom

2020-05-16 18:59:08 oscarmániás #17

Poszt-apokaliptikus, klausztrofóbiával terhelt, belezős zombifilmek akármikor jöhetnek.

2020-05-09 01:23:37 The Cortez #16

Amiket te írtál, azok cross műfajok. Az állatos horrorok meg kábé slashernek felelnek meg.

előzmény: Xuja (#15)

2020-05-08 10:12:04 Xuja #15

És akkor az általam említettek pl hova tartoznak?

előzmény: The Cortez (#14)

2020-05-08 00:57:53 The Cortez #14

Így van. A pszichés, a slasher meg a gore a fő kategóriák. A többi ilyen-olyan elnevezés ezeken belül helyezkedik el.

2020-05-07 08:42:15 ryood #13

nálam bőven horror (és dráma) a meghallgatás...a gagyi gore-nál jóval több, és mélyebb alkotás. releváns tartalommal.

2020-05-07 07:01:02 Ubul #12

miike- az szerintem simán gore
inkább kérdés, hogy van -e valami hivatalos behatároló, mert akkor ennyi erővel bármely filmet besorolhatnánk bárhova, de véleményem szerint minden alkategóriának van egy felsőbb kategóriája még, de amit lizardking is írogatott, gondoltam besorolom fentebb kategóriákba, de végül is jogos, nem tudnám a fentiekbe egyöntetűen beazonosítani :D
és igen ,ha már vámpírfilmek, akkor pont hova tünt a fentiből a kisértetetes ellenpólus? :D

2020-05-07 00:35:38 lizardking #11

Jól beszéltek az előttem szólok: sci-fi horror (A dolog), kozmikus horror (Color out of Space), bio/test horror (Videodrome), szürreális/mindfuck horror (A világítótorony), pszicho horror (Örökség), exploitation horror (Terrorbolygó), kísértetes horror (A kör). És még akár be lehet szúrni a boszorkányos horrort (Hagazussa) is, bár az talán a tágabb folk horrorba tartozik. Mondhat bárki bármit, sokak szemében még mindig alantas, pedig az egyik - ha nem a - legsokoldalúbb műfaj.

2020-05-06 22:53:59 ryood #10

nekem a legdurvabb horror haneke benny videoja...

ja, és a "kínzós horror"? :)
miike meghallgatás...fuhh beleborzongok teljesen...

2020-05-06 22:43:52 The Cortez #9

Sok minden kimaradt (pl: pszichés, body- és biohorror stb.), a horrorvígjáték meg a horrorthriller pedig inkább cross műfajok. A legjobb amúgy a pszichés, valamint a slasher. Még jobb, ha ez a kettő keveredik, de az valamiért ritkán történik meg.

2020-05-06 15:19:34 guybrush #8

Gótikus horror - A legjobb, amikor zaklatott lelkivilágú, neglizsés szűzlányok kandeláberrel a kezükben járják az üvöltő szeles, viktoriánus kori kastélyok recsegő csigalépcsőit, a kísértő kísértetek meg perverzkednek utánuk a kivájt szemgödrű portrékon keresztül.

Ajánlott irodalom: Henry James: A csavar fordul egyet -> Jack Clayton: Az ártatlanok, Shirley Jackson: A Hill-ház szelleme -> Robert Wise: A ház hideg szíve + kortársak közül Del Torótól a Bíborhegy

Modern urbánus gótika (Hasonló tematika, csak a vidék helyett mai, nagyvárosi környezetben. A társadalmi kérdések érintése végett gyakori helyszíne az amerikai gettó (hood) - Kampókéz! Kampókéz! Kampókéz!

Ez a modernizáció a vámpíroknak is nagyon jól áll: Whitley Strieber - Tony Scott: Éhség, illetve amerikai déli vonalon: Anne Rice - Neil Jordan: Interjú a vámpírral

Mindezek mellett imádom még a kozmikus horrort (Lovecraft! - Az emberi tudat által felfoghatatlan polipistenek a tenger mélyéről kergetnek őrületbe) és a folk-horrort is (Bukolikus bélkihúzás! Különösen közel áll a szívemhez, ha kecskebaszó falusi szekták hitetlen pogányokból gyújtanak máglyarakást - ilyesmi A vesszőből font ember, a Blood on the Satan's Claw, vagy a The Devil Rides Out.)

2020-05-06 12:46:08 Ragemarci #7

Igen az outer space horror is nagy kedvenc ;-)

A Backcountry meg kábé a kétezres évek Cápája.

előzmény: Xuja (#6)

2020-05-06 12:42:33 Xuja #6

Kimaradt kategóriák (zárójelben meg 1-2 kedvenc):

sci-fi horror (Alien, A dolog)
misztikus (Ördögűző, A halál kocsisa, The VVitch)
állat / szörnyhorror (A cápa)
abszolút besorolhatatlan mindfuck (Persona, Radírfej, Zulawski: Megszállottság, Antikrisztus)

2020-05-06 12:32:14 BonnyJohnny #5

Én szívem is hajlana a horrorvígjátékok felé, de be kell látni, a legjobbra értékelt horroraim inkább a horror-thriller vonalon helyezkednek el.

előzmény: hollyaudreyanne (#1)

2020-05-06 12:14:47 Ragemarci #4

Ide lehet tenni a Neo/Modern exploitation filmeket is. A Turbo Kid/Revenge/Wyrmwood/Grindhouse tengelyen találunk a hasonló filmekben horror elemeket bőven. Talán az idei The Hunt is a műfaj alá sorolható.

2020-05-06 11:56:26 Tenebra #3

Csak sejtem, mi az a "thriller-horror" (amit én amúgy pszichohorrornak ismerek), így erre szavaztam. :D Én azokat szeretem igazán, amelyekben a pszichológiai terrorra helyezik a hangsúlyt, és a horror csak egészen finoman, a természetfelettin vagy egy-egy brutális sokkjoleneten keresztül jelenik meg. Pl. A ház hideg szíve, Rosemary gyermeke, Ijesszük halálra Jessicát, Henry - Egy sorozatgyilkos portréja, vagy friss példák közül a Valami követ, Fehér éjszakák, Vaksötét, Suspiria. A pszichothriller és a horror amúgy is sok rokonságot mutat egymással, elsősorban a tabudöntögetés, határsértés miatt, amelyet akkor érzek igazán ütősnek, ha nem nemcsak zsigeri, hanem van mögötte pszichológiai vagy társadalmi tartalom.

De amúgy a zombifilm és a vámpírfilm is közel állnak hozzám, ahogy a slashereket és a giallókat (utóbbi kettőt azért is, mert közel állnak a thrilleresebb horrorokhoz) is kedvelem. Talán a gore-splatter az, amit annyira nem bírok, mert ezek között sok a túlontúl öncélú darab, bár Cronenberg munkásságát bírom - persze azok mind motiváltak társadalmi-politikai szempontból, akármilyen gyomorforgatók is.

Horrorkomédia meg csak kivételes esetben jöhet. :D Ahogy a viszkikólát is csak nagyon néha iszom meg, mert szerintem kár elcseszni a viszkit, úgy a horrort is magában szeretem fogyasztani, kár elcseszni ezt a vígjátékkal. :D

2020-05-06 11:39:51 Ubul #2

thriller-horrorba mennek a szellemes vagy lélektani horrorok? (pl Deadzone) :) Vagy pl ha Annihilation, az már inkább fantasy - horror

de az biztos, ami nem gore/slasher, jöhet (bár ezek is jöhetnek, de fűrész 3-tól pl már sok volt a gore rész)

2020-05-06 11:33:17 hollyaudreyanne #1

Ha jól csinálják, akkor a horrorvígjátéknak nincs párja. De ezt a szavazást nem fogja megnyerni. :)