Kit tekintesz minden idők legjobb komédiásának? 👁

kaamir kérdése, 2020. február 6.

• [1] Adam Sandler
  • [1] Whoopy Goldberg
  • [12] Woody Allen
  • [1] Másvalakit

2020-03-19 21:42:41 Ágó #6

Nálam Buster Keaton a kedvenc, de ott van az élmezőnyben Robin Williams is.

2020-02-08 18:28:12 csabaga #5

A listában egy csomó színész van, aki csak néha vagy nem mindig volt komikus (pl. Matthau, Lemon, Williams, Nielsen, Murray...) így nehéz a választás, de ott van Chaplin, aki évtizedekig csak az volt...És mellé Woody Allen.

2020-02-08 14:12:11 Mario Brothers #4

Jim Carrey, Bill Murray, Robin Williams, Chris Farley, John Candy, Rowan Atkinson, Sacha Baron Cohen, Benny Hill, John Cleese, Hugh Laurie, Dan Clark, Eddie Murphy, Gene Wilder, Richard Pryor, Wayans fivérek, Gerard Depardieu. Magyarok közül Hofi Géza, Laár András, Galla Miklós, Bagi Iván, Nacsa Olivér, Badár Sándor, Mogács Dániel. Mind nagy művészek, ugyanolyan szívesen nézem mindegyiküket.

2020-02-08 13:57:21 velvetgristle #3

Elég összetett kérdés. Csak olyanok számítanak, akik később filmsztárok lettek? Ha nem, akkor Doug Stanhope, Bill Hicks, Louis C.K. és talán Steven Wright. Ha igen, akkor Rowan Atkinson és Sacha Baron Cohen mindenképp. Esetleg Steve Martin, de ő is inkább csak a stand up lemezei miatt.

2020-02-08 11:41:11 Danesz99 #2

Benny Hill nagy kedvencem volt.

2020-02-07 20:03:45 oscarmániás #1

Latabár Kálmán, Harold Lloyd, Max Linder, Louis de Funés, Totó, Don Camillo, Jackie Chan (?), például.
Különben jó kis lista, kettőt nem ismerek közülük, és bár Sandlert nem szeretem, szerintem mindegyikük nagyon is oké.