Vége az évtizednek. Számodra melyik a 2010-es évek legtúlértékeltebb filmje? 👁

Dió kérdése, 2020. január 7.

• [18] Joker (2019)
  • [30] Once upon a time in Hollywood (2019)
  • [5] Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
  • [3] Inside out (2015)
  • [3] Room (2015)
  • [5] Ex machina (2015)
  • [18] Mad max: Fury road (2015)
  • [7] The hateful eight (2015)
  • [8] Birdman (2014)
  • [8] Gone girl (2014)
  • [26] Interstellar (2014)
  • [0] Nightcrawler (2014)
  • [5] Whiplash (2014)
  • [2] Dallas buyers club (2013)
  • [3] Prisoners (2013)
  • [2] Rush (2013)
  • [8] Her (2013)
  • [9] The wolf of wall street (2013)
  • [6] Django unchained (2012)
  • [17] The dark night rises (2012)
  • [1] Jagten (2012)
  • [2] Moonrise kingdom (2012)
  • [7] Drive (2011)
  • [6] Intouchables (2011)
  • [4] Midnight in paris (2011)
  • [8] Black swan (2010)
  • [16] Inception (2010)
  • [2] Shutter island (2010)
  • [0] Toy story 3 (2010)
  • [2] 127 hours (2010)
  • [20] The king’s speech (2010)

2020-01-31 18:16:52 tomasso #48

Az Interstrellar nálam helyt állt, meglepő hogy ezen a szavazáson is, pedig akad jócskán gyengébb kihívója.
Szerintem leginkább ezek vannak túlhájpolva: Gone Girl, Inception, Black Swan, The Wolf of Wall Street. Ezekről nem az jut eszembe hogy mérföldkő, hanem hogy emésztési zavar. De lehet hogy csak nekem :)

2020-01-18 18:24:53 Dió #47

Azt viszont továbbra se értem, mi baja gyakorlatilag mindenkinek a Király beszédével, harmadik helyen végzett az Interstellar és a Hollywood után, ennyire azért nem lehet "rossz". :)

2020-01-18 18:15:07 Gergely Gergő #46

Toy Story 3 szerintem túlértékelt, de nem a LEGtúlértékeltebb. Éjjeli féreg detto, csak szerintem ezek a filmek elvesznek az igazán nagyágyúk között túlértékelés szempontjából.

előzmény: MicaHiro (#45)

2020-01-18 17:55:58 MicaHiro #45

Becsületére legyen mondva a Toy Story 3-nak és az Éjjeli féregnek, hogy senki szerint nem túlértékeltek :D (még?)

2020-01-18 16:34:00 trockij #44

Hiba volna ezért megnézni, zagyvaság.

2020-01-09 22:36:37 ryood #43

Elment az öszöd?

előzmény: kaamir (#41)

2020-01-09 22:28:13 Doc #42

Csatlakozom, az Eredet kevésbé volt fájdalmas, bár a különböző álomszintek egy kicsit túl voltak bonyolítva.
De legalább nem akart az évtized filmje lenni - no meg közel sem kapott akkora hype-ot mint az Interstellar.
De azért az vicces, hogy Arany Vapitije van, most meg ezen a listán egy film tudja megszorongatni - az idei egyik legesélyesebb :)

Viszont ha a Van valami... rajta lenne a listán,akkor komoly bajban lennék. Magyar viszonylatban rettentően fel lett dicsérve, és közben meg nem igazán sikerült bármit is megragadnia - legalábbis szerintem. Én elhiszem, hogy annak mond valamit, aki ugyanabban a cipőben jár(t) mint a rendező. De azért nem kéne a többiek számára is legalább egy kicsit érthetőnek lennie? Ha az érzés átjött volna, ha ettől jobban érteném az emberek egy csoportját, akkor tán még dicsérném is.

2020-01-09 16:36:26 kaamir #41

Szerinted melyik a 2010-es évek legrosszabb filmje?

A Pappa Pia
Pappa pia
A Pappa piára szavazok
Szerintem a Pappa pia
Egyértelműen a Pappa pia

előzmény: The Cortez (#40)

2020-01-09 16:27:57 The Cortez #40

Elmúlt 10 év legrosszabbja nem lesz?

2020-01-09 09:10:38 oscarmániás #39

Nem érzem magam elég tájékozottnak az elmúlt tíz év filmtermését illetően.

2020-01-09 08:21:24 Dió #38

Ezt én is nagyon támogatom. Megcsinálod? :)

előzmény: oscarmániás (#22)

2020-01-08 21:29:30 sleepingdancer #37

Black Swan, Her, The King's Speach

2020-01-08 21:22:44 agymosott09 #36

A Lighthouse-zal / Világítótoronnyal kapcsolatosan az a durva, hogy jobb az átlaga, mint a VVitchnek, pedig ég és föld a különbség utóbbi javára. Én egy pár hete el is határoztam, hogy már nem a 4.0 feletti, hanem a 3.4 és 4.0 közötti filmeket fogom kiválogatni megnézésre.

2020-01-08 21:22:32 Ágó #35

"...mindenhol alapművekhez hasonlítják és áradoznak róla."
- Nekem itt vagytok ti, úgyhogy ilyesmi szóba sem jöhet. :D

előzmény: agymosott09 (#34)

2020-01-08 21:20:39 agymosott09 #34

Egy négypontos film is lehet túlértékelt, ha mindenhol alapművekhez hasonlítják és áradoznak róla.

előzmény: Ágó (#30)

2020-01-08 19:43:57 ryood #33

csak a 2019-es évre vonatkozóan, nálam a "The lighthouse" magasan a legtúlértékeltebb alkotás.

2020-01-08 18:51:29 kaamir #32

Hmm...a Breaking Badnél az első évad volt talán a leggyengébb.

előzmény: guybrush (#31)

2020-01-08 18:45:51 guybrush #31

Final Cut, Saul fia, Boyhood, Three Billboards, Your Name, Green Book, The Shape of Water, Joker, Her Smell, Mother!, Breaking Bad + Az összes létező sorozat, amit egy évadnál tovább húztak.

2020-01-08 18:40:37 Ágó #30

Ízlések és pofonok, így van. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, mint Ugor. Egyikre sem adtam négyesnél rosszabbat, így nem tudok mire szavazni. :)

2020-01-08 18:23:48 Dió #29

Hát, ízlések és pofonok. Számomra annyi túlspilázott, emészthetetlen, üres süketelést messze nem tartalmazott az Eredet, mint amit a Csillagok között fináléjában megpróbáltak lenyomni a torkomon (a szavazatokat elnézve ezzel nem is vagyok egyedül). De rajta van a listámon, hogy egyszer újranézzem, hátha másodjára nem fekszi majd meg úgy a gyomromat.

2020-01-08 17:58:57 csabaga #28

Szerintem a Csillagok között, hogy maradjak a magyar címeknél, még értelmes és hihető alkotás volt, mármint az Eredethez képest.

2020-01-08 17:55:57 Dió #27

Érdekes, amit írsz az Eredetről. Nálam azért landolt ötösön, mert sima nyári popcorn moziként néztem, aminek szerintem a grandiózussága és látványa miatt szerintem bőven kiemelkedő. Viszont igaz, amit írsz, hogy ha valaki többet vár el tőle, akkor az bajos lehet, mert Nolan ebben a filmjében kezdte felcsavarni a bullshit-faktort (amit aztán az Interstellarban fejlesztett tökélyre:).

A VAN-ról: én is ugyanezen lúzerek rétegébe tartozom, akik a hátsójukat törölhették csak a diplomájukkal, a filmet mégis egy nullának tartom. Nekem az kevés, hogy egy másik lúzert nézek két órán keresztül, anélkül, hogy az el tudna gondolkoztatni, meg tudna nevettetni, vagy legalább kicsit a lúzerségen túlnőni és egy jó mozitól elváhatóan elszórakoztatni.

2020-01-08 17:49:42 csabaga #26

Többre is szavaztam, de elsősorban az Eredetre.

Tényleg nem lenne baj, ha a címek magyarul is ott lennének...

2020-01-08 16:46:07 Adam Taylor #25

12 ev rabszolgasag - mostanaban tobb hasonszoru filmet neztem ujra, es van amelyiknel merseklodott a velemenyem. Lehet, hogy ez is megerne meg egy miset, mert jelenleg egy totalisan kozepes mozinak tartom.

2020-01-08 15:44:45 Tenebra #24

A maga módján mindegyiket annak lehet tekinteni, hiszen mindegyiket az egekbe emelték, de szerintem egyik sem olyan kreatív vagy invenciózus, hogy az évtized legjobb, hovatovább, filmtörténeti jelentőségű filmeknek tartsuk őket. Viszont van egy olyan alkotás a listán, amelynek ajnározása előtt akkor is teljesen értetlenül álltam, de most meg végképp nem értem, hogy kerülhet fel "a 2010-es évek leg"-jei listákra. Ez pedig az Eredet. Ha a VAN-t itt alant páran dilettáns filmnek nevezték, akkor az Eredetet én minek nevezzem? :D Szerintem szerepelhetne egy 2010-es listán: az évtized blöffjei listán. Mert ez egy túlbonyolított, nagy hanggal semmit mondó akció-scifi, ami legfeljebb közepest érdemel. De mint annak idején itt is kifejtettem, éppen azért érdemel rosszabbat, mert Christopher Nolan készítette, aki előtte azért egészen jó filmeket (Követés, Memento, Tökéletes trükk, az első két Batman) csinált, és azok tényleg szóltak is valamiről. Itt az álomkoncepció kicsit sem kreatív, legalábbis attól, hogy egymásra pakol több valóságréteget, és túlbonyolítja a cselekményt, még egy film nem lesz zseniális, csak hatásvadász katyvasz. A főhős személyes szála érdekes lett volna, csak éppen Nolan elfelejtette ezt mélységében kibontani, illetve nem jutott idő rá a halálosan unalmas heistsztori mellett. Érezhető szerintem a mondatamiból, hogy még most is rendkívüli módon felbasz, ahogy így visszagondolok rá, pedig 10 éve láttam először és utoljára. :'D De tényleg nagyon nagy csalódás volt számomra Nolan korábbi filmjei után. Az Interstellar némileg helyrerakta a renomét, de abban is van bullshit meg kocsmafilozófia bőven, csak ott kellőképp érdekes volt a sci-fi szál ahhoz, hogy szemet hunyjak a "szeretet ereje menthet meg minket" szintű olcsó frázisok felett.

Visszatérve a VAN-ra: azt a filmet én megvédeném. Lehet, ez azért van, mert én is filmszakos voltam, mint a főhős és a rendező, és a film bemutatása előtt 2 évvel én is pont olyan helyzetben voltam, mint a főhős. :D Tehát engem emiatt elkapott, és szerintem tök jól átadta azt az életérzést, hogy igen, tanultál valamit X évig, aztán megkapod a papírjaidat, és szembesülsz vele, hogy a társadalom jelentős hányada még csak kinevetni sem tud, mert azt sem tudja, miről vannak a papírjaid. Ezt a tragikomikus helyzetet tökéletesen bemutatta Reisz filmje. És egyébként készítettem vele interjút a film után, és azt mondta, hogy ő ezzel nem is akart többet, mint átadni a nézőknek azt a tragikomikus életérzést, ami őt is hatalmába kerítette. Ráadásul nála, ha jól remélik, pluszban az is probléma volt, hogy éppen egy olyan filmrendező osztályba járt, ami pénzhiány miatt jó ideig nem tudott nagyjátékfilmet készíteni. Érdekes módon a szerelmi szál is személyes élménye volt, viszont azt szerintem sem sikerült túl jól átadnia. A professzionális élet tragikomikumát viszont nagyon jól megragadta. Akik ezt nem tudták átélni, azoknak azt mondom, hogy örüljenek neki, hogy ők maguk nem voltak ilyen helyzetben. Benne lenni szerintem nem olyan vicces, mint a filmben. :D A 2013-as év emiatt is a legsötétebb év számomra. :'D Ám 1-2 év múlva már tudtam röhögni rajta, és én a VAN-t emiatt nagyon az "enyémnek" éreztem.

Egyébként abban egyetértek, hogy ez sem egy "nagy film", amire évtizedek múlva is emlékezni fogunk. De azért én amatőrnek nem nevezném, és a fenti okokból szerintem megérdemli a dicséretet, amit kapott annak idején.

2020-01-08 15:40:33 The Cortez #23

Az Interstellart nehéz überelni.

Hiányoltam a La La Landet, de látom az 3,9-en áll.

2020-01-08 13:08:19 oscarmániás #22

Csinálhatna valaki egy olyan közkérdést is, hogy melyik film a legalulértékeltebb az elmúlt tíz évből. Én támogatnám.

2020-01-08 12:27:32 MicaHiro #21

Az Interstellar-ra szavaztam, mert kifejezetten úgy érzem, hogy túl sokszor emlegetik sci-fi alapvetésként annak ellenére, hogy számomra pont sci-fiként bukik el.

Második díjas lenne a Her és az Ex Machina megosztva, melyek érzésem szerint sokkal kevésbé mélyek és érdekesek, mint amilyennek a többség tartja őket.

2020-01-08 12:06:25 Perzeusz #20

Ha nem 4.0-nál lett volna meghúzva a bekerülési küszöb, akkor - számomra - sokkal egyszerűbb lenne a választás, mivel lenne a listán jónéhány Marvel film, esetleg az új Star Wars-ok is.
Erről a listáról talán a Mad Max film, amit a legtúlértékeltebbnek gondolok. Bár, ha azt nézem, hogy azzal szoktam a házimozi rendszeremet tesztelgetni :)

2020-01-08 08:50:26 ChrisAdam #19

A listáról mindenképp A király beszéde, és természetesen az Életrevalók.

(Zárójel: Engem inkább az zavar, hogy a cím kezdőbetűjén kívül nem sikerült máshol megnyomni azt a fránya Shiftet, és talán ez nem is annyira csak az ocd-m. :) Zárójel bezárva.)

2020-01-08 08:43:00 ilozka #18

The Grand Budapest Hotel, Van valami furcsa... - soha nem fogom megérteni, mit esznek rajta az emberek, nulla mind a kettő, bár az utóbbit legalább képes voltam végigszenvedni, mert végig ott volt egy halvány reménysugár, hogy talán lesz benne valami kanyar...

2020-01-07 22:08:56 agymosott09 #17

Hú, itt aztán van választék. A lista kétharmada esélyes lenne. Csak azért nem írom, hogy a háromnegyede, mert nem láttam mindet. De azért persze legyen az Inception, az egy igazi grandiózus kamu.

2020-01-07 21:13:01 Dió #16

Ez egy jogos kérdés:) Ám mint írtam, a minimum négyes átlaggal rendelkező filmeknél lett meghúzva a határ, a Revenant pedig alatta áll (legnagyobb sajnálatodra;). Mint ahogy az Anomalisa is, amelyben egyébként meglepően egyetértünk, pedig azt hittem egyedül vagyok a földkerekségen azzal, hogy nem csipázom azt a filmet. (Mondjuk, hogy ezzel most jóvátetted a Honeymoont;p)

2020-01-07 21:08:29 Danesz99 #15

TDKR? Ááááááááá
The dark night rises? Az valami horror? :)
Befejeztem. Béke.

2020-01-07 21:03:21 Rorschach #14

Hol a Revenant, Dió, hol a Revenant?! :)

Innen vagy a Her vagy a TDKR, en bloc pedig az Anomalisa, a Shape of Water és a Youth.

2020-01-07 21:00:46 Gergely Gergő #13

Bármelyik Tarantino vagy Nolan film.

2020-01-07 20:46:57 Dió #12

Eddig 12 kommentből kb 2 vagy 3 szólt magáról a fő témáról, a többi vagy a kérdést akarta megváltoztatni vagy csak simán off volt - szeretem, amikor a kritikus tömegnek ennyire felébred a kritikusi vénája:)

Én álmomban sem gondoltam volna, hogy magyar cím nélkül hiányos a kérdés, de lehet hogy mert magamból indultam ki (én akkor lennék sok esetben elveszve, ha az eredeti cím nem lenne itt). Legközelebb beleteszem a magyar címet is, köszönöm az észrevételt.

Ezt félrerakva, ha a kérdés maga ennyire szar vagy érthetetlen (amit kétlek), nem muszáj minden közkérdést szeretni, se nem szavazni. :)

2020-01-07 20:30:47 Danesz99 #11

Kritizálásról szó sincs, csak (sajnos) még mindig nagyon sokan nem tudnak angolul és/vagy nem is találkoznak az adott film eredeti címével. A minap beszélgettem angolul tudó emberekkel ismertebb filmekről, de amikor megemlítettem egyiknek-másiknak az eredeti címét, lövésük sem volt hogy az melyik film. És tényleg nem nagy kunszt beírni a keresőbe a címüket, de ha már négynek-ötnek kell beírni, akkor lehet hogy inkább hagyják az egészet a sunyiba. A játéknál is csak a magyar cím volt elfogadva, ami szerintem teljesen korrekt. Na de ettől függetlenül jó kis közkérdés ez, csipázom az ilyeneket. És hogy ne csak totál off legyen, Ugorhoz hasonlóan és se tudnék olyan nagyon túlértékelt filmet megemlíteni. Talán 'A víz érintése', ami meg rajta sincs a listán: 'The shape of water' csak hogy mindenki értse :)

előzmény: Ragemarci (#24493)

2020-01-07 20:29:17 zéel #10

Azt tanítani kellene, ahogy te kifejted a véleményed, a kritikád!

előzmény: Ágó (#3)

2020-01-07 20:23:39 Kempesbaba #9

Oke,ebben ennyi nincs...

előzmény: Ragemarci (#24494)

2020-01-07 20:10:12 Kempesbaba #8

Szintén eléggé off...
Nem értek hozzá,szerinted mennyi plussz munkát jelentene ,,másik"-nak ,hogy zárójelben oda írja a magyar címet is? (Így is köszönöm Dió munkáját és a bele fektetett energiáját)

előzmény: Ragemarci (#24493)

2020-01-07 19:47:06 Danesz99 #7

Miért nem a magyar címek?? Nem kötekedésből, de tuti többen végig böngésznék, ha a szép magyar címük lenne feltüntetve... ;P

2020-01-07 19:25:45 Kempesbaba #6

Azért az sem mindegy hogy kik értékelik túl azt a bizonyos filmet,a közönség vagy a kritika. Abban ugyanis nem hiszek hogy a nézők túl tudnának értékelni egy filmet.

2020-01-07 19:23:16 Dió #5

A VAN-t illető valamennyi jelződdel egyetértek, fején találtad a szöget. Emellé én még az Intouchablest érzem kötelességemnek megemlíteni (ami számomra egy zavaróan sablonos történet elképesztően amatőr és hétköznapi kibontása volt), illetve a Mad Maxet, aminek a csinos látványt félresöpörve olyan szerencsétlenül béna volt a sztorija, hogy nem értettem, ez hogy nem verte ki több embernél a biztosítékot.

előzmény: kaamir (#2)

2020-01-07 19:18:45 Ugor #4

Most itt majd bajban leszek, ha nem találok olyan nagyon feleslegesen túlértékelt filmet. Akkor mi van? A belgák hová álljanak?

2020-01-07 19:18:36 Ágó #3

A legjobbnak a túlértékelt az ellentéte? Ezt nem tudtam...

Sosem szerettem ezt a kifejezést. Számomra van egy olyan mellékíze, mintha azt mondanánk, mindenki, aki szereti azt a bizonyos filmet, egy megtévedt, szerencsétlen emberke. Bár valószínűleg csak a sok szomorú személyes tapasztalatból indulok ki... valójában nem kéne így lennie.

2020-01-07 19:08:10 kaamir #2

Interstellar, Whiplash, The dark night rises, Drive.

Illetve az itt felsoroltakon kívül még: Avengers összes, Youth, Boyhood

De főleg és leginkább a Van valami furcsa... Általában, ha nem tetszik egy film, amit a többség imád, érteni szoktam, hogy mit látnak benne mások. Reisz amatőr, dilettáns filmje kapcsán viszont totál tanácstalan vagyok, pedig elolvastam tucatnyi kritikát és kommentet.

2020-01-07 18:59:18 Dió #1

A kérdés kaamir "melyik volt a 2010-es évek legjobb filmje" közkérdésének mintájára készült, hogy az ellentéte is górcső alá legyen véve. A minimum négyes átlaggal és 700 szavazattal rendelkező filmeket vettem bele (350 a 2019-es filmeknél).