A BBC szerint ez a 25 legjobb nők által rendezett film. Neked melyik a kedvenced? 👁

kaamir kérdése, 2019. december 11.

• [0] The House is Black (Forugh Farrokhzad)
  • [10] Lady Bird (Greta Gerwig)
  • [1] The Hitch-Hiker (Ida Lupino)
  • [15] We Need to Talk About Kevin (Lynne Ramsay)
  • [6] Winter’s Bone (Debra Granik)
  • [3] Clueless (Amy Heckerling)
  • [1] Orlando (Sally Potter)
  • [7] American Psycho (Mary Harron)
  • [0] Seven Beauties (Lina Wertmüller)
  • [1] Wanda (Barbara Loden)
  • [0] Swamp (Lucrecia Martel)
  • [6] Point Break (Kathryn Bigelow)
  • [2] Vagabond (Agnès Varda)
  • [5] Zero Dark Thirty (Kathryn Bigelow)
  • [1] The Ascent (Larisa Shepitko)
  • [0] Daughters of the Dust (Julie Dash)
  • [9] Fish Tank (Andrea Arnold)
  • [6] Toni Erdmann (Maren Ade)
  • [4] The Hurt Locker (Kathryn Bigelow)
  • [2] Daisies (Věra Chytilová)
  • [20] Lost in Translation (Sofia Coppola)
  • [3] Beau Travail (Claire Denis)
  • [1] Jeanne Dielman, 23 Quai du Commerce, 1080 Bruxelles (Chantal Akerman)
  • [5] Cléo from 5 to 7 (Agnès Varda)
  • [7] The Piano (Jane Campion)
  • [5] Nincs a listán a kedvencem, megírom kommentben.

2020-03-25 13:11:32 tibbb #26

A BBC listán sem szerepel Naomi Kawase, japán rendezőnő neve.
A remény receptje című filmjét tenném a felsorolásba.

2020-03-25 10:55:18 Ágó #25

Remek néznivalókat írtok, köszi!

2019-12-18 16:36:52 oguszt #24

Varga Ágota: Leszármazottak
Drahomíra Vihanová: Szétlőtt vasárnap

2019-12-12 17:24:29 csabaga #23

Köszi, ez jól jött.:)

Viszont csak hatot láttam, a Zongoralecke kapja a szavazatomat.

2019-12-12 15:42:41 critixx #22

Kb. 5 percembe került. A többség fejből, néhány google alapján. :)

Fekete a ház
Holtpont
Sem fedél, sem törvény
Zero Dark Thirty - A bin Láden hajsza
Kálvária
Daughters of Dust (ennek nincs magyar címe)
Akvárium
Jeanne Dielman, 23 Quai du Commence, 1080 Brüsszel
Cléo 5-től 7-ig
Zongoralecke

2019-12-12 14:33:19 zéel #21

Larisza Sepityko zseniális Kálvária c. filmjére én vagyok az első szavazó?
Gondolom, hogy nem is az utolsó egyben, ha leírom a film angol/amerikai címét: The Ascent.

2019-12-12 14:17:12 mimóza #20

Jaj, én nem kritikának szántam, amit írtam!! Bocsánat, ha félreérthető voltam! Ezerszer inkább az én tájékozatlanságomról szól a dolog!
Isten őrizz, NEHOGY még pluszban dolgozz emiatt!
Tényleg nagyon köszönjük a kiváló körkérdést!!
Igen, bárki meg tudja keresni egy pillanat alatt az eredeti/vagy magyar címeket, ahol bizonytalan lenne...

2019-12-12 14:10:40 Ragemarci #19

Csináltál egy szuper kérdést, tartalmat raktál hozzá az oldalhoz, nehogy már még neked kelljen elnézést kérni. Jézusom. Bemásolod a keresőbe aminek esetleg vakon vagy a címével. 10mp

2019-12-12 14:09:15 Ugor #18

Jól tudod. Már szívesen belesegítettem volna, ha tudtam volna. De közkérdést csak törölni tudunk, szerkeszteni sajnos nem.

2019-12-12 14:06:32 kaamir #17

Elnézést, lusta voltam magyar címeket nézni :(

(a szerkesztők viszont, úgy tudom, nem tudnak belenyúlni)

2019-12-12 13:49:24 critixx #16

Ilyenkor legalább a szerkesztők átjavíthatnák a válaszlehetőségeket a magyar címükre.

előzmény: mimóza (#15)

2019-12-12 12:28:29 mimóza #15

A magam részéről minden "listát" csak ötlettengernek tekintek, ahonnan kincseket lehet horgászni. Ezért hát köszi ezt a közkérdést és a listát! :)

Őszintén bevallom, némelyik filmre rá kellett keresnem, hogy melyik is az... Ha például azt mondanánk a Vagabond c. Agnés Varda filmre, hogy az nem más, mint a Sem fedél, sem törvény, vagy a Larisza Sepityko rendezte The Ascent-re, hogy a Kálvária, akkor lehet, hogy több szavazat repülne rájuk. :)

Kíváncsiságból ránéztem arra is, hogy a KT népe hogyan gondolja ezen filmek értékelését. Nos, a 25-ből mindössze öt alkotás kapott 4-es fölötti átlagot tőlünk. Ezek a következők: Orlando, Kálvária, Jeanne Dielman, Cléo 5-től 7-ig, Zongoralecke.

Talán más a dimenziónk itt, mint a BBC által felkért kritikusoknak. :)
Ami nem baj, nyilvánvalóan.

A teljes, 100-as lista tartalmaz pár kincsnek ígérkező darabot, amit el is tettem magamnak. (Pl. Daughters of the Dust)

A magam részéről jelen pillanatban a következő "szeretem" filmeket ajánlanám nektek - ha úgy tetszik, ezekre szavazok:

Kafarnaum (2018) - Nadine Labaki (KT átlag: 4,5)
Peremvidéken (2010) - Pernilla August (4,0)
Hogy szeretsz? (2002) - Susanne Bier (4,1)
Olivier, Olivier (1993) - Agnieszka Holland
Ama (2018) - Julie Gautier (4,0)
Varjak (1994) Dorota Kedzierzawska (4,3)

~~ És persze van nekünk egy olyanunk is, hogy ABIGÉL (1978), rendezte: Zsurzs Éva ! ~~

2019-12-12 12:00:35 mimóza #14

Jól tetted! :)
Remélem, még hallatni fog magáról Ana Lily Amirpour.
Egyébként a bővebb, 100-as listában (5. bejegyzés szerinti link), ez a film szerepel is, mégpedig a 81. helyen!
Mivel ez "minden idők" lista, ez igazán előkelő helyezés. :)

előzmény: elzablues (#10)

2019-12-12 07:08:06 oscarmániás #13

[Igen, ez egy abszolút lehetetlen helyzet... És van rá 50% esély, hogy tíz év múlva megint meggondolják magukat... :D ]
Végül is szerintem a tanulmány írója feltételezte, hogy az olvasó ismeri a körülményeket, hátul a névmutatóban feltüntették az eredeti keresztneveket, zárójelben az újat. De ha ez a hivatalos kánon, ám legyen :D

előzmény: elzablues (#12)

2019-12-12 06:47:22 elzablues #12

Kicsit vicces szituáció ez, mert a jelen helyzet alapján nőneműként kell kezelni őket, de a filmet férfiként készítették el (ezért sem érzem, hogy helye lenne a listán). Ha azt írnám, h 'egykori fivérekként', az pedig arra mutathatna, hogy elhunytak, és bővebb magyarázatot igényelne a helyzet. Én nem tudom azt mondani a Mátrixra, hogy a W nővérek korszakalkotó filmje...

előzmény: oscarmániás (#11)

2019-12-12 06:36:29 oscarmániás #11

Akciófilmes tanulmányban már a lánykori nevükön említik őket, meg többször le van írva, hogy a nővérek korszakalkotó filmje.
Na most mégis.... A korabeli kritikákban, ismertetőkben, amiknek se szeri, se száma, mindenhol fivérekről van szó.

2019-12-12 06:36:25 elzablues #10

A Csadoros vérszívó eléggé betalált, mindenképp meg kell említeni.

2019-12-12 05:57:11 Jereváni Rádió #9

Ez kb. olyan, mintha csinálnának egy listát a legjobb női rockénekes lemezekről, és ott lenne a Life of Agony River Runs Red című albuma.

2019-12-12 01:55:05 Ragemarci #8

Én is azt hittem, hogy vicc...

előzmény: pietro (#7)

2019-12-12 00:38:19 pietro #7

Lazzaro felice - A Szent és a farkas.

A 100-as listán van két magyar film egyébként: Örökbefogadás, Testről és lélekről (ezeket nem láttam). A Mátrix pedig a listán a 35. helyen van! Hát jó. Pedig azt hittem csak vicc volt a lenti kérdés. :)

2019-12-12 00:02:58 critixx #6

Ezen filmek többségének van magyar címe is... Itthon valószínűleg sokkal többen ismerik őket úgy.

2019-12-11 22:12:13 kaamir #5
2019-12-11 22:11:45 ryood #4

Pál Adrienn, Cléo 5-től 7-ig, Örökség, avagy Guten Tag faszikáim, Európa,Európa, Napló gyermekeimnek, Testről és lélekről

2019-12-11 22:01:02 BonnyJohnny #3

Lost in Translation.

2019-12-11 21:57:12 Ragemarci #2

Nem-nem. Most a semleges megy.

Van köztük jónéhány remek film, de anno a Winter's Bone hangulata annyira elkapott, hogy ő a nyerő

2019-12-11 21:49:28 Danesz99 #1

Szerintem ha a magyar címek is fel lennének tüntetve, az kicsivel több voksot hozna. Egyébként a Mátrix az nők által rendezett film? :?