Szerinted várható-e még olyan nagy technikai áttörés a filmek terén, mint amit a hangos vagy a színes film jelentett? 👁

kaamir kérdése, 2019. június 22.

• [3] Nem, a film elérte a technikai határait
  • [1] Igen, a szemüveg nélküli 3D
  • [1] Igen, a kiterjesztett valóságra épülő filmek
  • [4] Igen, a virtuális valóságra épülő filmek
  • [5] Igen, mert a mesterséges intelligencia a filmkészítésre is hatással lesz
  • [0] Igen, kommentben megírom, hogy mi lesz a következő nagy áttörés
  • [1] Az áttörés már itt is van: mobilon nézzük a streamelt filmet. Ez maga a jövő.
  • [22] Igen, de nem lehet tudni, mi lesz a következő nagy dobás

2019-06-24 05:45:18 BonnyJohnny #2

Egyet értek. Az a válaszlehetőség nem a film technikai része, hanem a közvetítőé. Az akkora áttörés, mint a házi mozi, vagy az autós mozi. :D

előzmény: BalaKovesi (#1)

2019-06-24 03:05:06 BalaKovesi #1

Amivel a leginkább vitába szállnék: "Az áttörés már itt is van: mobilon nézzük a streamelt filmet. Ez maga a jövő." A legtöbb filmet a nagyjából 6 inches mobilomon nézem, gyakran használom a netflixet is, de semmi pénzért nem mondanék le a moziról. Hiszen a mozi nemcsak egy formátum, hanem egy élmény is, ami hozzátehet a film élvezhetőségéhez. Persze nagyon idegesítő az a 3 folyamatosan pofázó és mindenen röhögő tag a 8. sor 10-12. székében, de a mozizásnak megvan a hangulata, pláne ha jó közönséget fog ki az ember (lásd: feliratos vetítések többsége). Valamint legyen akármilyen jó egy házimozi rendszer, akkor sem képes olyan látványt, audiovizuális élményt nyújtani mint egy filmszínház moziterme, vagy ha mégis, akkor az nem éppen volt olcsó. Szerintem egy Ready Player Onenak, egy Blade Runner 2049-nek, egy Star Warsnak igenis szüksége van a mozira, hogy minél nagyobb vásznon lásd. Nolan filmjei nálam például többszörnézősek, viszont a Dunkirkre azóta se vitt rá a lélek hogy itthon megnézzem, valamihez egyszerűen kell a mozi, jobban működik mint kisképernyőn. A napokban néztem meg az Aljas nyolcast, és nagyon sajnáltam, hogy anno nem moziban néztem meg. Nem egy látványorientált film, de úgy érzem valahogy mégis jobban beszippantott volna nagyvásznon. A legnagyobb gond még mindig a pofázó emberekkel van, de szerintem több szól a mozi mellett mint ellene, pláne ha csendes közönséget fog ki az ember. Szóval én nem hinném hogy a mozit ki fogják váltani a streaming szolgáltatások, én legalábbis semmiképp nem választanám utóbbit az előbbi helyett. De hát kinek a pap, kinek a papné.