Mely műfaj esetén törekedsz arra, hogy mindenképpen eredeti hanggal lásd a filmet, a szinkront mellőzve (és ha nincs erre lehetőséged, inkább vársz/kihagyod)?

ChrisAdam kérdése, 2019. április 29.

• [1] akciófilm
  • [2] thriller
  • [1] történelmi film
  • [2] vígjáték
  • [2] western
  • [1] E zsánerek valamelyikének alműfaja (kommentben leírom).
  • [2] Minden filmet szinkronnal nézek, ha van rá lehetőségem.

2019-05-05 11:04:52 critixx #10

Nálunk is gyakran előfordult a Kádár-érában, hogy amatőr szereplőket hivatásos színészekkel szinkronizáltak le magyarról magyarra. Például a női főszereplőt Herskó János Párbeszéd című filmjében.

2019-05-05 01:11:01 lizardking #9

Leginkább az összes esetén, de a drámai jeleneteknél a legfontosabb az eredeti előadásmód, így a drámára ment a szavazat.

2019-04-30 18:10:37 csabaga #8

Tényleg rengeteg film esetében más a szinkronhang.
A James Bond sorozatban kezdetben ez teljesen általános volt.

Ursula Andress, Daniela Bianchi, Gert Fröbe, Adolfo Celi,..Csak a két japán lánynak kellett valami miatt megtanulnia angolul.:)

Az Őfelsége titkosszolgálatában magát Bondot is szinkronizálják, mikor skót akcentussal beszél.

Claudia Cardinale nem csak a Rocco és fivéreiben, hanem a Volt egyszer vadnyugatban is szinkronizálva volt.

Anita Ekberget szintén szinkonizálni kellett az Édes élettől a Háború és békéig.Régebben valahogy a svéd színésznők, Garbo, Bergman meg tudtak tanulni angolul...

Az Ének az esőben Debby Reynoldsnak nem csak az éneke, hanem a beszéde is szinkronizálva van, ráadásul utóbbi poénként, a film szerint beszélni nem tudó Jean Hagen által.

Sok filmnek két változata készült, így a nemzetközi szereplőgárdában hol ez, hol az van szinkronizálva a nyelvtől függően, pl. Vörös nap.

Viszont a kis és olcsó filmeknél ha két változat készült, a nyelveket beszélő színészek előnyt élveztek.
Pl. Monte Carlo Baby-az akkor még ismeretlen Audrey Hepburn angol-francia...

Ha a szinkron a hangosfilm hőskorában lehetséges lett volna, kevesebb nagy sztár tűnik talán el.

2019-04-30 17:54:01 csabaga #7

Ezért pont akkor kezdett el a saját hangján olaszul beszélni, mikor kezdődtek a Piedone filmek, ugye Nápolyban.:)

2019-04-30 16:50:27 critixx #6

Mondok neked durvábbat: a Biciklitolvajok főszereplőjét egy profi színész szinkronizálta a filmben olaszról olaszra.

2019-04-30 16:38:13 BonnyJohnny #5

A nápolyi akcentus szépségei... :D

2019-04-29 21:54:42 critixx #4

Pedig pont ez az a műfaj, ahol a legkevésbé "valós" az "eredeti" hang, ugyanis a legtöbbször az éppen úgy csupán szinkron mint a magyar változat esetében. Az olaszok leggyakrabban nemzetközi színészgárdával dolgoztak (néhány angol anyanyelvű alsóbb kategóriás sztár plusz európai (olasz, stb.) színészek), akik a forgatáson gyakran még csak a rendes szöveget sem mondták fel, a lényeg az volt, hogy beszéljenek valamit, járjon a szájuk. Aztán utószinkronban harmadkategóriás olasz szinkronszínészek beszéltek helyettük. Bud Spencer legtöbb filmjében még csak nem is a saját hangján szólalt meg. Olaszról szinkronizálták olaszra.

2019-04-29 21:53:55 BonnyJohnny #3

Nekem műfaji megkötésem annyira nincs. (Mint írtam is egy korábbi közkérdésben.)
Ha egy film em érdekel annyira, akkor hajlamosabb vagyok lemondani az eredeti nyelvről, ha pedig csak háttérzajnak kell, akkor kifejezetten szinkronosan keresem.

Viszont, ha már itt az anime a válaszlehetőségek között, akkor arra szavazok. :)

2019-04-29 20:23:28 ChrisAdam #2

Horror - giallo. Más műfaj esetében kevésbé ragaszkodom az eredeti nyelvhez azon túl, hogy egyébként minden esetben törekszek arra, hogy úgy nézzek minden filmet.

2019-04-29 16:31:23 Raul #1

Műfajtól függetlenül mindig.