Honnan találtál rá a Kritikus Tömegre?

ChrisAdam kérdése, 2018. december 1.

• [20] Ismerősön, baráton, családtagon keresztül.
  • [33] Egy film után kutattam, a Google erre az oldalra irányított.
  • [0] Facebookról kattintottam ide.
  • [6] Igényes filmes fórumokat kerestem, így egyik lehetőségként ez is feljött.
  • [3] Más portálokról, médiából.
  • [2] A Kritikus Tömeg című filmet akartam csak megnézni, aztán itt találtam magam.
  • [3] Más (kommentben leírom).

2018-12-06 15:09:21 Kalti #21

Volt egy olyan ingyen osztogatott lap régebben, hogy Exit magazin, aminek az egyik rovatában olvastam egy rövidke ajánlót a KT-ról, így találkoztam először az oldallal, aminek szinte durva belegondolni, de immáron 12 éve aktív tagja vagyok.

2018-12-06 06:47:38 BonnyJohnny #20

Kérd meg ChrisAdamat, hogy járjon közben az érdekedben Norris mesternél! :D

előzmény: Danesz99 (#19)

2018-12-05 22:48:28 Danesz99 #19

Chuck Norris elkapta a grabancomat, majd befenyített hogy regisztráljak erre a kritikus tömeg nevezetű magyar oldalra, különben baj lesz. Azóta jóformán ki se merek lépni.

2018-12-05 19:03:39 gaben #18

Nekem https://kritikustomeg.org/user/1276/budaik
mutatta meg, h ilyen is van.

2018-12-05 00:05:43 BalaKovesi #17

ChrisAdam kérdezte anno, hogy nem bánom-e hogy kirakta egyik régi rajzomat ide KT-ra (Alkotói sarok-topik, #520-as komment, a képet már nem tölti be). Mondtam hogy semmi gond, közben felnéztem az oldalra, és tetszett amit láttam (nem riasztott el a régi design, kifejezetten szerettem, bár eleinte nehezen igazodtam ki az oldalon). Arra már nem emlékszem hogy Chris ajánlására, vagy saját kútfőből, mindenesetre regisztráltam, elkezdtem osztályozni, majd kommentelni. Szerencsére megfigyelhető nálam fejlődés, azért egy fokkal jobban megy a fogalmazás mint az akkori, 13 éves BalaKovesinek (néha ha kedvem támad nevetni, visszaolvasom a legelső hozzászólásaimat)... :D Emlékszem akkoriban még volt TV-s ajánló, ahova unalmas perceimben mindig huszadrangú ZS-kategóriás filmeket küldtem be, amelyekből egyet sem láttam azóta se, csak kinéztem őket a műsorújságból. :D Azóta többé-kevésbé aktív tag vagyok (mostanában inkább kevésbé), nagyon szeretem az oldalt, az ittlétem alatt rengeteget formálódott az ízlésem, nőtt a szókincsem. (Meg hát én is nőttem azóta 15-20 centit...) :D Remélem még sokáig ég a KT lángja, jönnek új tagok, a régiek nem mennek el, és hasonlóan színvonalas marad az oldal. :)

2018-12-04 23:50:39 Interracial Facial Creampie #16

Nem én találtam rá a Kritikus Tömegre, hanem az talált rám. Merthogy igazából ez a lakótársam profilja, aki mostanában kicsit passzív, naphosszat az ágyában gubbaszt. Tulajdonképpen meg kéne néznem, mi van vele, mert kábé helovín óta nem dugta ki a pattanásos képét a csipszeszacskókból és hellesdobozokból álló kupac mögül. A kommunikációnk kimerül abban, hogy megkérdezem, hogy használhatom-e a laptopot, ő meg jóváhagyólag hallgat. Anyukája (tüzes tekintetű, negyvenes szépasszony) küldött sütit a hétvégén, lehet, megkínálom őt is, mielőtt elfogy.

2018-12-04 23:37:30 ryood #15

természetesen egyből a szofisztikált fikázásnak a lehetőségét láttam meg ezen a platformon is.

2018-12-04 23:24:19 hhgygy #14

Egyetértek, fogalmam sincs, hogy kerültem erre az oldalra. Különben is jó rég volt.

előzmény: betti (#6)

2018-12-04 21:06:43 oscarmániás #13

Miután már kialakult egy közepes filmes vhs-gyűjteményem, a jószerencsém egy hipermarketbe vezetett, ahol rábukkantam az évtizede vágyott filmes kiadványokra: Robin Hood, Tűzszekerek, Dr Jekyll és Mr. Hyde, Lázadás a Bountyn, Grand Hotel, Hová lettél drága völgyünk, Nagy Ziegfeld, stb.stb. Kíváncsi voltam egy teljes oscar-díjas listára. A filmkatalógusra találtam először, de az teljesen hiányos volt, aztán eljutottam a KT-re, egy idő után regisztráltam, felcserélve a választott nevet a kigondolt jelszóval, aztán fejest vetettem magam az adatbázisba.
(Aztán később egy gyenge pillanatomban lenulláztam magam, kiszálltam egy kicsit de hát ez már az életem része, úgyhogy itten vagyok és maradok remélem még sokáig :))

2018-12-04 20:46:41 budaik #12

Film.lap.hu :) 2005

2018-12-04 19:34:02 bambula #11

Öööööö..GPS segítségével. :)

2018-12-04 18:58:42 BonnyJohnny #10

2009 szeptemberében fogtam neki, hogy az igencsak tetemes filmgyűjteményemet végignézem időrendi sorrendben. Persze közben nem feladva az éppen szemem elé kerülő filmeket (friss filmek premierje, régebbi filmek ajánlat alapján, stb...). Úgy gondoltam, hogy közben autodidakta módon filmes ismereteimet és ízlésemet is kikupálnám. És akkor a Metropolishoz (akkor az volt a legrégebbi darab a gyűjteményemben) kerestem kritikát. Több hozzászólást is találtam... tetszett az oldal. Itt még hozzászólni is lehetett (megtettem)... jobban tetszett az oldal. Diskurálni lehetett más filmekről, más filmes témákról, vagy nem filmes témákról... nagyon tetszett az oldal. Aztán lassan a hozzászólások alapján, a nicknevek mögé személyiségek épültek fel, velük pedig kapcsolatok alakultak ki, és formálódni látszott egy nagyon igényes közösség... aminek én is a tagja lehettem... beleszerettem az oldalba. A többi már történelem...

2018-12-04 17:58:29 critixx #9

2008 szeptemberében a Port.hu fórumán valakitől (a nevére már nem emlékszem) kaptam egy üzenetet, melyben ajánlotta nekem ezt az oldalt, ha már szeretek filmekről fórumon diskurálni. Ezután regisztráltam, de több mint fél év eltelt, mire elkezdtem aktívan használni a KT-t.

2018-12-04 17:44:57 csabaga #8

Egy régi tag ajánlotta egy másik filmes oldalon, ahol már régóta ismert.
Sajnos, már nincsen itt.

2018-12-04 17:06:02 Raul #7

Megmondom őszintén, én valami filmhez próbáltam letöltési lehetőséget keresni, amikor ide tévedtem. Sajnos elég hamar kiderült, hogy ez nem lehetséges, de valahogy észrevettem egy nicknevet, amelyik már ismerős volt az Index Fórum Hitchcock topikjából. Az sem titok, hogy Cesare Gonzago volt az. Ott is kedveltem már a hozzászólásait, így aztán gondoltam ide is regisztrálok, aztán elkezdtem osztályozgatni a filmeket, stb. A többi már történelem nekem is... :)

2018-12-04 16:46:48 betti #6

Olyan opció miért nincs h "fogalmam sincs"? :-)

2018-12-04 16:04:30 SentryD #5

Rákerestem anno, hogy [insert random tök ismeretlen film címe] kritika, és voilá.

2018-12-04 11:48:01 Ugor #4

Ez még az Avatar kapcsán lehetett. Valami tök fasisztoid hozzászólást találtam a neten - nem itt - valami kretén arról ábrándozott egy kommentben, hogy reméli, hogy a felsőbbrendű ember faj majd visszamegy és alaposan kiirtja ezeket a kék izéket, na, és erre kutattam még avataros cuccokat, idevetett a net, én fejest bele az Avatárba, le is barmoltam talán azonnal valakit, Olórin meg ki is vágott azonnal, mint macskát anyagot cserélni. Én meg meg is sértődtem, mint egy kislány. Minden kezdet nehéz. Persze a farpofák, velem együtt, nem olvassák el igazán egy weboldal szabályzatát, amikor odamennek. Azt hiszem, így jártam.

2018-12-04 11:31:30 mimóza #3

Láncreakció ez a javából...
Én azért vagyok itt, mert valaki nem hagyott békén. :)
Időről időre elmondta, hogy van egy Kritikus Tömeg nevű oldal, ahol ilyen jó és olyan jó... - Aha, oké, majd ránézek... - aztán persze, hogy nem. Majd jött a tavalyi 100 napos kihívás, ahol szikrát fogtam.
Már ott kaptam a kincseket: a Kis kockák házát, meg a Paviljon VI-ot, meg további csodákat - Egek! OTT ilyenek lapulnak...? - Ja.

Köszönöm nektek a sokféle gyöngyszemet; köszönöm, Chris, hogy évekig nyaggattál!

Az a minimum, hogy én sem hagyom békén a (még) kívülállókat!

2018-12-04 11:07:47 Mikkey #2

nekem nincs ilyen nagy beavatási sztorim, meg tiszta emlékem. mindenfajta előzetes ismertség nélkül, 2007 decemberében, valószínűleg otthoni szörfözgetés közben vetődtem ide, a többi már történelem :D

2018-12-04 10:19:47 ChrisAdam #1

Máig áldom azt a szombat délelőttöt, amikor zsenge 15 évesként egy 15 évvel idősebb nem is annyira közeli ismerősömmel és haverjával elkezdtünk teljesen véletlenszerűen a 2001: Űrodüsszeiáról beszélni. Teljesen véletlenszerű volt az is, hogy összefutottunk... És nagyban agyaltunk Kubrick zsenijén, aztán hirtelen feljött a téma: melyik oldalon lehet jókat olvasni róla? Nagy lelkesen mondtam, hogy a PORT.hu-n szoktam aktívkodni, meg a Filmkatalógust olvasgatni. És akkor hallottam ettől az ismerősömtől a Kritikus Tömeg nevét. Furcsamód ő azóta teljesen inaktív, és nem is találkoztam vele... Én viszont itt vagyok. :)