50 éves idén a 2001: Űrodüsszeia - melyik a kedvenc filmed Kubricktól?

ChrisAdam kérdése, 2018. június 8.

• [0] A gyilkos csókja (1956)
  • [1] Gyilkosság (1956)
  • [7] A dicsőség ösvényei (1957)
  • [1] Spartacus (1960)
  • [1] Lolita (1962)
  • [10] Dr. Strangelove, avagy hogyan szoktam le az aggódásról és szerettem meg a bombát (1964)
  • [12] 2001: Űrodüsszeia (1968)
  • [20] Mechanikus narancs (1971)
  • [2] Barry Lyndon (1975)
  • [13] Ragyogás (1980)
  • [12] Acéllövedék (1987)
  • [3] Tágra zárt szemek (1999)
  • [2] Egyik sem.
  • [3] Nem tudok választani.

2018-06-13 17:28:16 csabaga #9

Igen,én is így tudom.

A második filmjét sem tartotta sokra és állítólag legszívesebben azt is megsemmisítette volna.

Kirk Douglas nélkül alighanem a nevét sem ismernénk, ehhez képest a Spartacust sem szerette, mármint később.:)

Kubrick szépen kihasználta az embereket, volt egy Harris nevű barátja, támogatója is, nélküle talán egy filmje sem készül és fel sem lehetett volna fedezni.
Mindenkitől megszabadult egy idő után és a stáb munkáját is gyakran magának tulajdonította Volt ő zeneszerző, forgatókönyvíró, trükkmester mások helyett...), csak hogy Oscart kapjon.

2018-06-12 18:23:38 critixx #8

A legelső, fillérekből összedobott, kvázi félamatőr filmjét nagyon utálta, ő maga igyekezett minden létező kópiáját megsemmisíteni. Ezért van az, hogy amíg pár éve elő nem került belőle egy rendes, jó állapotú kópia, csak nagyon rossz minőségben, szinte nézhetetlen állapotban lehetett látni.

A második filmje is elég low budget független produkció volt, de ez már azért filmnek nevezhető. Aztán a harmadik filmje már egy átlagos B-film költségvetésével rendelkezett. A nagy szerencséje, hogy felfedezte őt Kirk Douglas, aki rendezőt keresett magának A dicsőség ösvényeihez és így ő finanszírozta a filmet, amivel Kubrick betört a mainstreambe. Aztán hívta a Spartacusba is, mikor Anthony Mann-t kirúgták a produkcióból.

2018-06-12 17:56:19 csabaga #7

A szavazatomra visszatérve. Az első két filmje ( a legelső nincsen a listán) nem jó és meg is bukott.

Utána a rendező rátalált a stílusára, hagyta a noir-t, bár az utolsó kísérlete ( Gyilkosság) már jó, de a maga idejében az is sikertelen volt, és viszonylag gyorsan jó filmeket készített háborús ötletekből és irodalmi alapanyagokból.
Utána viszont már nagyon lelassult, évekig töprengett a tervein, sokat (pl. Napóleon) dobott és maga a forgatás is egyre hosszabb és kaotikusabb lett.

2018-06-12 17:54:23 critixx #6

Űrodüsszeia. Illetve a Strangelove és a méltatlanul alulértékelt Barry Lyndon.

2018-06-12 17:36:45 Prüstü #5

Acéllövedék vezet, nem gondoltam volna, és még én éreztem magam kellemetlenül, amiért pont ez a filmje fogott meg a legjobban, holott mindenki hátrasorolja az életművében, bárhol is írnak róla.

2018-06-12 15:03:48 csabaga #4

Dr. Srangelove, Lolita, Paths of Glory. A Spartacus nem igazi Kubrick.

2018-06-12 14:56:40 Hannibal Lecter #3

A Ragyogás.

2018-06-12 10:24:56 zéel #2

Kubrick nagy kedvencem. Szinte mindegyik filmje. (A "szinte" az Űrodüsszeia miatt van.)

2018-06-12 09:55:31 Raul #1

Mivel 2 noir-ja van és ezek közül a Gyilkosság a jobb, ezért az...