A háborús filmekről az a véleményem, hogy…

Ugor kérdése, 2018. március 25.-2018. augusztus 7.

•   48% (30) Sokféle háborús film van, jó is, meg rossz is
  •   16% (10) Jó, mert a borzalom elriaszt attól, hogy a valóságban is át akarjuk élni
  •   15% (9) Ez is csak egy kategória a filmek világában, semmi több
  •   8% (5) Fontos történelmi ismereteket tartalmaznak
  •   8% (5) Na, ez aztán milyen egy hülye kérdés már
  •   2% (1) Csak akkor jó, ha a magyarok nyernek
  •   2% (1) Iszonyúan élvezem, amikor lövik egymást
  •   2% (1) Utálom a háborús filmeket meg az erőszakot
  •   Jó, mert van, amelyik hazafiasságra nevel
  •   Jobb, ha az emberek inkább a képernyő előtt élik ki az agressziójukat
  •   Más a véleményem, lent megírom
  •   Nem jó, mert rossz példát mutathat a gyerekeknek

2018-07-11 15:22:03 zéel #3

Igazán jó háborús filmet - tapasztalataim szerint - azok a népek tudnak csinálni, melyek nem csak képernyőről ismerik ezt a borzalmat. Talán nem véletlen, hogy pl. az oroszoknak sok jó háborús filmjük van.

2018-07-11 14:15:50 BonnyJohnny #2

Sokféle háborús film van, jó is, meg rossz is
Ezt a válaszlehetőséget kár volt bele tenni... :P Érdekesebb lenne az eredmény a köztes vélemény nélkül.

2018-07-11 13:13:23 tomside #1

A háborús filmek esetén a szerzői intenciót fürkészem elsőként. Ha bármi olyasmit vélek felfedezni, hogy a háttérben valamiféle (ripacs) történelmi önigazolás van - függetlenül attól, kié -, fejvesztve menekülök. Sajnos (?) ugyanis ebben az értelemben a film jobban érdekel, mint a történelem. Mint dokumentumfilmnek, látom értelmét, ebben az esetben viszont a legmagasabb fokú objektivitást várnám el tőle. Itt viszont abba a dilámmába botolhat az ember, hogy a történelmet a győztesek írják és forgatják. Nehéz műfajnak tartom tehát, ritkán is kelti fel az érdeklődésem, nem is szeretem a háborút. Többnyire akkor nézek ilyent, ha ti kimagaslóan jól értékeltétek.