A háborús filmekről az a véleményem, hogy…

Ugor kérdése, 2018. március 25.

• [5] Fontos történelmi ismereteket tartalmaznak
  • [29] Sokféle háborús film van, jó is, meg rossz is
  • [0] Más a véleményem, lent megírom
  • [5] Na, ez aztán milyen egy hülye kérdés már

2018-07-11 15:22:03 zéel #3

Igazán jó háborús filmet - tapasztalataim szerint - azok a népek tudnak csinálni, melyek nem csak képernyőről ismerik ezt a borzalmat. Talán nem véletlen, hogy pl. az oroszoknak sok jó háborús filmjük van.

2018-07-11 14:15:50 BonnyJohnny #2

Sokféle háborús film van, jó is, meg rossz is
Ezt a válaszlehetőséget kár volt bele tenni... :P Érdekesebb lenne az eredmény a köztes vélemény nélkül.

2018-07-11 13:13:23 tomside #1

A háborús filmek esetén a szerzői intenciót fürkészem elsőként. Ha bármi olyasmit vélek felfedezni, hogy a háttérben valamiféle (ripacs) történelmi önigazolás van - függetlenül attól, kié -, fejvesztve menekülök. Sajnos (?) ugyanis ebben az értelemben a film jobban érdekel, mint a történelem. Mint dokumentumfilmnek, látom értelmét, ebben az esetben viszont a legmagasabb fokú objektivitást várnám el tőle. Itt viszont abba a dilámmába botolhat az ember, hogy a történelmet a győztesek írják és forgatják. Nehéz műfajnak tartom tehát, ritkán is kelti fel az érdeklődésem, nem is szeretem a háborút. Többnyire akkor nézek ilyent, ha ti kimagaslóan jól értékeltétek.