Szigorúan veszed-e a nézhetetlen meghatározást?

MicaHiro kérdése, 2017. december 31.-2018. április 18.

•   82% (86) Nem, azaz olyan filmre is nézhetetlennel szavazok, amit végignéztem ugyan, de nagyon pocséknak tartok.
  •   17% (18) Igen, azaz csak arra a filmre szavazok nézhetetlennel, amit tényleg nem bírtam végignézni.
  •   1% (1) Egyéb, kommentben kifejtem

2018-01-28 13:15:29 sajoferenc #32

Nézhetetlent adok akkor is, ha egy-egy jelenet teszi nézhetetlenné a filmet...

2018-01-17 12:04:28 tomside #31

Szerintem meg éppen, hogy elég nagy a különbség a rossz és a nézhetetlen között jelentésben. Mondjuk, ezek árnyalatnyi dolgok, tök rendben van, hogy másképp látjuk.

előzmény: SoZi (#30)

2018-01-17 11:27:17 SoZi #30

Nekem inkább a 2-es értékeléssel van hasonló gondom. A "rossz" és a "nézhetetlen" kb ugyanaz a dolog. Míg a 2-esre szerintem találóbb lenne mondjuk, hogy "gyenge".

2018-01-10 22:24:27 von Schatu #29

Én csak részben veszem szó szerint a nézhetetlen kategóriát.
Van olyan amit tényleg nem tudok/akarok végignézni vagy egyszerűen minősíthetetlen, és van olyan, amit ugyan végig tudtam nézni, még talán vannak is erényei, de olyannyira sikerült felbasznia, hogy azt valahogy jeleznem kell.

2018-01-09 18:26:49 tomasso #28

Amelyik hármasról indul azt végignézem, abból még valami jó is kisülhet, szigorúan csak a "nézhetetlen" filmekre céloztam.

Ami fél óra után nézhetetlen, az másfél óra után is az lesz, nem fog tudni meggyőzni ;)

2018-01-09 17:02:38 MicaHiro #27

"Van amikor jól néz ki a felvezetés, aztán annyira elcseszik, hogy hármasról simán egyes lesz."
Itt pont arra írtál egy példát, hogy miért nem célszerű fél óra után osztályozni :)

2018-01-09 11:32:53 tomasso #26

Szerintem nyugodtan lehet értékelni egy filmet fél óra után is. Egy film stílusa nagyjából körvonalazódik ennyi idő után: ha sablonos, ízléstelen, szarban-fosban tapicskolós vígjáték, akkor valószínűleg nem fog változni az összkép a végére sem. Miért ne lehetne leosztályozni? Mit várhatnék még egy ilyen produkciótól?
Például egy vámpíros tini-vígjátékból nem tudom miféle katarzist lehet kihozni.

Van amikor jól néz ki a felvezetés, aztán annyira elcseszik, hogy hármasról simán egyes lesz. Ha fordítva nézem akkor is ugyanúgy egyes a végeredmény.

2018-01-09 11:02:51 Szamár #25

Elvből nem nyomok ki filmet / nem sétálok ki moziból, de ha esetleg mégis, akkor nem értékelem, hiszen nem láttam végig, vagyis honnan tudhatnám, hogy az utolsó 30 perc vagy 1 óra nem-e húzza fel kettesre az értékelést például? Szóval csak olyanra adok egyest, amit végignéztem, de azért nagyon ritkán nyomok erre a gombra (a filmek kevesebb, mint 1 százalékánál).

2018-01-03 13:29:10 tomside #24

A nézhetetlen nekem mára a hétköznapi szóhasználatban is azt jelenti, hogy kt-n az a legalja. Másra nem is igen használom ezt a szót.

2018-01-03 13:27:14 ifj. Ó. Posszum #23

Nem szavazok olyan filmre, amit nem néztem végig. Hiszen miért értékelem, ha nem is láttam?

2018-01-03 13:05:19 kaamir #22

Van olyan film, amit azért nem nézek végig, mert untat, nem köt le (legutóbb pl. az Omar Sy-féle Csokoládé). Ezekre nem adok egyest, mert nem tartom őket nézhetetlennek. Inkább nem is osztályozom őket. Ellenben néha tényleg van olyan film, amit nem bírok végig, annyira idegesít, taszít, és annyira kritikán alulinak találom (pl. A Nagy Gatsby, Elliott, a sárkány, VAN valami furcsa...). A legtöbbször azonban a pocsék szinonimájaként értékelem a nézhetetlen kategóriát, és végigszenvedett filmekre adok egyest.

2018-01-03 11:27:57 gerbence #21

A nézhetetlen szó szerintem azt jelenti, hogy az adott filmet nem lehet végignézni. Ez az értelme ennek a szónak. Persze végülis minden filmet végig lehet nézni: bekapcsolod a tévét (megjelenítőt), elindítod a filmet, leülsz vele szemben és nem állsz fel a végéig.
Ezért kicsit szabadabban értelmezve: ha a film "elveszít" nézés közben, tehát ugyan lepörög, de egy ponttól már nem figyelsz rá, nem köt le, "eldob magától" a film, az is lehet nézhetetlen.
De ami csak simán nem jó (avagy szar), arra ott a kettes.

2018-01-02 22:38:42 betti #20

Megyek, megnézem, osztályoztam-e bármit is nézhetetlenre :-) Amit otthagyok pár perc (max fél óra) után, azt nem osztályzom. Szerintem úgy fair (ahogy látom, többekkel egyetértésben), ha azt osztályzom le, amit láttam.
(A Szegénylegények és az Eszkimó asszony fázik c filmek jutottak eszembe. Előbbit úgy néztem meg, hogy ráparancsoltam magamra, h márpedig végignézem, ez egy "kötelező". De majd meghaltam, annyira untam. Aztán egyszercsak megállt a kés a levegőben, és tátva maradt a szám. Nem is emlékszem a pillanatra, csak az érzésre :-) A másikat a szó szoros értelmében a szék szélén ülve - félig állva néztem meg, ugyanis az első perctől a legvége előtti kb 10 percig az volt bennem, hogy na jó, ezt én nem nézem, megyek és kikapcsolom... na jó, még ezt a jelenetet megnézem... És így végig.
Egyszer ettem egy nagyon furcsa, különleges sajttortát, az volt ilyen. Végig az volt bennem, hogy ez nagyon fura, nem is igazán ízlik, de valahogy... És bezabáltam egyedül az egészet.
Szóval, nekem ezért kell végignéznem a filmeket. Mert mi van, ha a végén sajttorta. )

2018-01-02 19:41:54 Umberto #19

Szó szerint veszem, mert vannak filmek, amiket egyszerűen képtelen vagyok végignézni, annyira rosszak/unalmasak/érdektelenek. Lehet egy film úgy is rossz, hogy azért még végignézem, mert valami miatt mégis csak érdekel, mi lesz a vége, hiába nem tetszik a film. Arról nem is beszélve, hogy sokszor fordul elő az is, hogy egy film csak a végére (a vége miatt) kapja meg a 2-est, addig min. hármason áll.

2018-01-02 17:10:42 Raul #18

Eleinte szó szerint vettem, de aztán rájöttem, hogy ez nem így működik. Tehát nézhetetlen az, ami 10-es skálán 1-es vagy 2-es, akár végignézem, akár nem. Mondjuk ha a belepörgetésre akár csak kényszert is érzek, az már nemigen ússza meg a karót.

2018-01-01 20:37:43 Leo_Stotch #17

Minden filmet legalább a feléig megnézek, megnéztem.. De 99%ban a végéig. Aztán értékelem.
Nagy butaság szerintem, ha 5 perc után rászúrunk valamire 1est.

2018-01-01 20:31:40 csabaga #16

Ha a film fele lemegy és nem csak "semminek" érzem,hanem idegesít is,nem nézem tovább,nem fárasztom magam csak azért,hogy egy újabb filmet behúzzak.Úgysem emlékeznék rá,újra meg nem nézném.Persze akad egy-egy kivétel.Érdekességképpen,a néhai Filmátvételi Bizottsag tagjai gyakran két-három tekercs után leállítottak filmeket,akár még külföldi vetítéseken is.

2017-12-31 20:58:59 hollyaudreyanne #15

Én minden filmet végignézek, ha már belekezdtem. Néha négy darabban, de ez már más kérdés.

2017-12-31 20:50:47 Lacika83 #14

Könnyű célpontot csinálok magamból, ha azt írom, számomra Tarantino filmjei nézhetetlenek. Tudom, hogy általában a filmkedvelők szeretik a filmjeit, és itt KT-n is népes tábora van, de én a Ponyvaregénynek többszöri nekifutásra végeztem, annyira vontatott volt, de, hogy a karóra apa seggében volt az még megvan. A Becstelen Brigantikat be sem fejeztem, a Kutyaszorítóbanra már csak nagy vonalakban emlékszem, valami bankrablás rémlik, meg Michael Madsen és kész. Ha pocsék a film, félbehagyom, nekem ez nem okoz problémát, Stephen King könyvet is dobtam már a sarokba (aztán odaadtam öcsémnek, hadd szenvedjen ő is vele), pedig bírom a horrormágust. Az ízlésnek nem lehet parancsolni.

Moziból csak az Alien:Covenant akart kiparancsolni, de mivel asszonykámnak tetszett, végigszenvedtem azt is.

Viszont látatlanban nem osztályozok, még Tarantinót sem. Nélkülem is van elég baja.

2017-12-31 18:45:44 BonnyJohnny #13

Nem rémlik, hogy volt film, amit konkrétan félbe hagytam (és nem néztem tovább később). Végig pörgetve szerintem mindegyik meg volt (ha már egyszer letöltöttem, és volt rá lehetőségem). Erre moziban nézve lett volna inkább esély. Ott egyszer akartam kimenni (Transformers 2), de végül maradtam, mert a buszom indulásáig annyi idő volt hátra, hogy belefért a film, és, ha már egyszer kifizettem, akkor inkább végigültem azt, minthogy a plázában/városban kóvályogjak egyedül.
Viszont, ha a belepörgetés is számít, akkor bizony sokszor előfordul, hogy egy filmet konkrétan nem bírok elejétől végéig kibírni egy ültő helyemben, és szó szerint nézhetetlennek találom.
Sőt, megfordítom a dolgot: Most hirtelen nem is jut eszembe olyan film, amit nézhetetlenre osztályoztam úgy, hogy elejétől végéig néztem belepörgetés nélkül... pontosabban csak a moziban megtekintett Transformers 2. :D

2017-12-31 18:33:46 Mizi #12

Nem értelmezem szó szerint a "nézhetetlen" meghatározást, bár ritkán, de volt olyan, hogy tényleg nem bírtam végig nézni. Egy ZH is lehet egyes attól függetlenül, hogy valaki teleírja a lapot.

2017-12-31 15:55:55 critixx #11

Chris: Ha már van, akkor használjuk ki. :-))

csabaga: Egyetértek. Ismerem őt személyesen, ártalmatlan figura, és az őt érdeklő filmek (Godard és társai) tekintetében tényleg eléggé tájékozott. Az osztályozási metódusa mondjuk megértem, hogy kiborított itt néhány embert.

2017-12-31 15:10:36 csabaga #10

Ezt a valójában semmit sem befolyásoló "furcsaságát" leszámítva egy ártalmatlan filmbarát volt.Én tőlem maradhatott volna.A nem akarom megnézni opciót nagyon ritkán használom.Témákat,színészeket,rendezőket,újabban műfajokat kerülök,de nem jelölöm be.

2017-12-31 15:02:16 ChrisAdam #9

Egyetértek. De nem hogy csak unfair dolog, hanem számomra kiborító és egy valamirevaló filmrajongóhoz nem illő.

előzmény: MicaHiro (#8)

2017-12-31 14:57:39 MicaHiro #8

Kicsit okosabban is megcsinálhattam volna a kérdést, több opcióval, de úgy gondoltam akinek összetettebb véleménye van majd kifejti. Úgy látom, ez be is jött :)

Azért jutott eszembe megkérdezni a dolgot, hogy kicsit előtérbe kerüljön a téma, mert nekem nem volt egyértelmű, hogy ki mire miért ad nézhetetlent. Szerintem van, aki akár nézés nélkül is ad nézhetetlent, amit én nem tartok fair osztályozásnak. Ahogy írták lentebb, erre jó a nem akarom megnézni opció...bár én mondjuk azt sem használom, egyszerűen (most kapaszkodjatok meg) a nekem valamiért unszimpatikus vagy érdektelen filmeket nem nézem meg, és nem is címkézem külön :D

2017-12-31 14:50:54 ChrisAdam #7

Ahhoz képest elég előszeretettel használod. :)

2017-12-31 14:40:55 critixx #6

A "nem akarom megnézni" pont azért jött létre annak idején, mert volt egy (azóta kitiltott) felhasználó, aki notóriusan kizárólag egyesre vagy ötösre értékelt filmeket, a többségüket úgy, hogy nem is látta. Ez kvázi ennek az elkerülése végett született, de amúgy sok értelmét én sem látom.

2017-12-31 14:35:06 hhgygy #5

Nekem nem igazán tetszik ez a "Nem akarom megnézni", felesleges demonstráció, azonkívül 1000+ film van, amit a leírása alapján biztos nem akarok megnézni, ezért ezt a gombot nem használom. Meg van valami negatív kisugárzása, akkor már inkább a "Meg akarom nézni" gombot nyomogatom, ha egyáltalán.

előzmény: oscarmániás (#2)

2017-12-31 14:12:40 hhgygy #4

Én sem "büntetek", tehát ha itt látom, hogy egy film kapott 20 egyest és 2 kettest, attól én még nem adok rá semmit, legfeljebb, ha elkezdem nézni, vagy esetleg végignéztem.

2017-12-31 14:06:01 csabaga #3

Nem,nézhetetlen értékelést a megnézett filmek kapnak.Egy-egy félbehagyott film néha akad a szavazatok között,de a többire úgy tekintek,mintha nem is léteznének.

2017-12-31 13:53:16 oscarmániás #2

Erre jó a "Nem akarom megnézni" lehetőség. Vagyis lenne jó.

2017-12-31 13:40:38 Ugor #1

Még egy opciót beletettem volna, hogy "Csak hallottam róla, de már így is nézhetetlen", mert elképedve láttam, hogy már egy fél éve volt olyan film is, ami valakinek már a jövő évben is előre nézhetetlen volt...