Te ezek körül legszívesebben melyik "műfajjal" kevernéd a musicalt?

Mizi kérdése, 2017. szeptember 3.

• [5] Exploitation akciófilm
  • [1] Katasztrófa film
  • [1] Történelmi film
  • [0] Western
  • [1] Wuxia
  • [2] Nem tudok dönteni/Többel is egyszerre.
  • [0] Mással, megírom kommentben.
  • [11] Egyikkel sem, mi ez a hülyeség!?
  • [19] Én utálom a musicaleket!

2017-09-05 17:01:15 csabaga #12

A negédes Julie Andrews filmektől viszont egy "kezdőnek" érdemes óvakodnia.

A My Fair Lady-t is ajánlom,persze nem a Zsüti féle operettes félreferdített dalszöveggel (dalfelirattal).Komoly társadalom kritika van benne,mégis csak J.B. Shaw darab alapján készült.

Szintén értékes darab a Kabaré.

2017-09-05 05:57:52 Mizi #11

Én meg a Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélyát ajánlom, na az egyáltalán nem egy táncolgatós happy musical, és a történetet sem akasztják meg a dalok, sőt...

előzmény: BalaKovesi (#8)

2017-09-05 00:53:15 necksprain #10

gore horrornak meg ott van pl a night of the chicken dead. az pl barmennyire is tetszett, alapvetoen utalom a musicaleket, egy szinten vannak nalam a belerohogos sorozatokkal.

2017-09-05 00:19:39 BonnyJohnny #9

A Singin' in the Rain kifejezetten jó film, Hollywood kritika (ami akkor kap duplacsavart, ha ismered a színésznők hangjának felcserélésének storyját), és még a zenék is jók, nem "szerelmes nyekergések", a táncok fantasztikusak.
Szerintem zseniális film... számomra annak ellenére az, hogy musical. :)

Hegedűs a háztetőn szintén kiváló alkotás. Critixx lentebb leírta miért. Nekem a West Side Story is tetszett. A Mindhalálig zenét nem ismerem, de megnézem most már én is. De ne felejtsük el az Ozt sem, az is musical.
És persze a horror musicalek, amik miatt a szavazatomat adtam: Nightmere Before Christmas, Corose Bride, Sweeney Todd, Rocky Horror Pictures Show, Little Shop of Horrors (ez utóbbi kettő annyira vígjáték is, mint horror :D). Labirynth, Dark Christal (ezek inkább fantasyk).

előzmény: BalaKovesi (#8)

2017-09-04 23:58:16 BalaKovesi #8

hollyaudreyanne, critixx, ChrisAdam, köszönöm az ajánlásaitokat, mind a négy filmet kívánságlistára teszem! Na, hátha nem csak a komor és feszült atmoszféra tud engem beszippantani... Meglátjuk. :)

2017-09-04 22:15:45 BonnyJohnny #7

A Wuxia-musical elég pszichedelikus élmény lenne... :D De a Gore musical is nagyon adja. :D
Az eploitation akciófilm és musical keveredése bár abszurdan hangzik, valójában a bollywoodi filmgyártás nem elhanyagolható részét teszi ki. :D

Amúgy a horror musicalre szavaztam. A kevés általam is kedvelt musical közül több is ebben a műfajban van.

2017-09-04 22:08:31 ChrisAdam #6

Plusz West Side Story, nekem az volt az első musical, ami beszippantott. De BalaKovesi, átérzem a gondodat, nekem is hasonló problémáim vannak a műfajjal. (A stat is mutatja: az utóbbi 5 évben kevesebb, mint 10 musicalt néztem, ebből kettő ötös, az említettek.) Viszont ha beszippantanak, akkor nagyon: lásd Kaliforniai álom.

Ezt a két címet pedig pótolom én is.

előzmény: hollyaudreyanne (#4)

2017-09-04 22:00:51 critixx #5

Egyetértek, ez a kettő tényleg jó kezdőpont. Mondom úgy mint "nem-musicales". Talán még a Hegedűs a háztetőn, amit hozzátennék, kiválóan van fényképezve, kiválóan van rendezve és vágva, illetve nagyon jól bemutatja a zsidó kultúrát és "életérzést". Mondjuk alapvetően nekem jobban bejönnek a modernebb darabok mint a régi klasszikus hollywoodi musicalek.

előzmény: hollyaudreyanne (#4)

2017-09-04 20:30:47 hollyaudreyanne #4

Ének az esőben
Mindhalálig zene

Kezdetnek ezt a kettőt ajánlanám, még a műfaj nem kedvelőinek is szoktak tetszeni.

előzmény: BalaKovesi (#2)

2017-09-04 20:21:50 Mizi #3

Igen, sőt horromusical is van, de ezek amolyan fehér hollók.

2017-09-04 19:33:34 BalaKovesi #2

Majdnem rányomtam az "Én utálom a musicaleket!"-re, aztán rájöttem hogy túlzás lenne a részemről. Nem érintkeztem sokat a műfajjal, de az eddigi tapasztalataim alapján azt tudom mondani, hogy nekem az éneklések nagyon meg tudják akasztani a filmek ritmusát, és/vagy ki tudnak zökkenteni. Főleg amikor a dalbetétek nem is mozdítják előre a cselekményt sem a szövegükkel, sem az alattuk folyó történésekkel, csak spontán dalra fakadnak a szereplők és akkor várhatok egy örökkévalóságig ameddigre befejezik, közben pedig csak mocorogni tudok, vagy kimenni a konyhába összedobni egy szendvicset, esetleg Matt Damon után repülni a Marsra. A musical színdarabokat sem szeretem, nagyon szoktam őket unni. De nem utálom a műfajt, csak az eddigiek alapján nem kifejezetten kedvelem, nem tud beszippantani, idegen vagyok benne. De ha valaki tud ajánlani jó musicalt, szívesen fogadom!

2017-09-04 17:48:56 csabaga #1

Történelmi filmre vannak példák.Még westernre is.