Az alábbi magyar animációs sorozatok közül melyiket szereted/szeretted leginkább?

limupei kérdése, 2017. augusztus 16.-2017. november 8.

•   21% (38) Üzenet a jövőből (Mézga család)
  •   17% (30) Magyar népmesék
  •   7% (13) Frakk
  •   7% (12) A nagy ho-ho-horgász
  •   7% (12) Kérem a következőt (Dr. Bubó)
  •   7% (12) Mekk Elek, az ezermester
  •   1% (2) Varjúdombi mesék
  •   1% (1) Mirr-Murr kandúr kalandjai

2017-11-06 12:42:39 oscarmániás #10

Pedig, Pethő Zsolt zeneszerzőt idézve:
"...Hát ez a Mirr-Murr, ennél aranyosabbat ...Ezekkel élvezet volt foglalkozni!..."(Pannónia Anno című dokumentumfilm, 39.perc)
Egyedül a Varjúdombi rémtörténeteket nem bírtam, viszont apukámnak és bátyjainak az volt a kedvence....

előzmény: Umberto (#9)

2017-09-02 00:03:43 Umberto #9

Most látom, hogy eddig egyedül szegény Mirr-Murr nem kapott szavazatot. :-(

2017-08-30 14:29:35 yahooboi #8

Érdekes, hogy a Magyar népmesék kivételével én mindtől hidegrázást kaptam/kapok gyerekkoromtól egészen mostanáig. A Mekk Elek zenéje az a mai napig simán okoz spontán dührohamot.

2017-08-21 18:50:36 gerbence #7

Amit én nagyon szerettem, és szinte semmi információt nem találok róla a neten sehol, az a Vázák meséi c. sorozat volt, ami a görög mitológiát dolgozta föl. Nem sokra emlékszem belőle, csak arra, hogy imádtam.
Csak annyit sikerült összekaparnom, hogy Békési Sándor rendezte, és hogy 1984-es a sorozat (bár van, ahol 1989-et írnak).

Akinek esetleg (bármilyen formátumon) megvan, üzenjen rám! Köszi!

port pont hu

Vázák meséi II.-13/8. - A halál lovai
Vázák meséi II.-13/9. - A vastollú madarak
...

2017-08-21 13:05:05 necksprain #6

a Doktor Bubóból pont néhány hete néztem újra pár részt, és jöttem rá, hogy gyerekként szerintem vagy a fele utalást nem is érthettem, zseniális az a mese. a magyar népmeséket tavaly pörgettem végig egy-két-sok nagyobb cigi társaságában, na ott meg volt, ahol rendes féltem tőlük, illetve csak ámultam a kreativitásukon. ezt a kettőt jelöltem.

2017-08-21 11:09:21 ChrisAdam #5

Igen, és megdöbbentő az, hogy az MTV mennyire leállt a minőségi gyermekanyagok gyártásával. Már se egész estés rajzfilmeket, se mesesorozatokat nem gyártanak. Pedig Magyarország ebben erős volt - csak a fenti listát nézve. Baromi igényes, szép rajzokkal ellátott mesék ezek, volt hangulatuk, persze nem ocsmány számítógépes animációval készültek, hanem leginkább kézzel. Ami pedig érdekes amúgy, lehet, csak puszta véletlen, vagy éppen tudatos dolog: ahogy ezek a mesék eltűntek a tévéprogramból, úgy az alsós tankönyvek minősége is romlott. És bennük a rajzok. Emlékszem, mennyire szerettem az alsós tankönyveim rajzait, figuráit, stb. Leginkább ezeket a meséket is idézték, néhol éppen konkrétan, néhol csak stílusukban. 21-et töltöm mostanság és máris "bezzeg az én időmben" szöveget nyomom, szörnyű. :))

előzmény: Umberto (#4)

2017-08-21 10:59:19 Umberto #4

Elképesztő, milyen minőség volt annak idején! És akkor még az egész estét rajzfilmeket nem is érinti a kérdés...

2017-08-21 10:30:23 Tenebra #3

A Magyar népmesék és a Mézga család messze a legjobbak, de nekem a Varjúdombi mesék szürrealizmusa is bejött. A Magyar népmeséket mai napig szívesen nézem, és tapasztaltabb fejjel is fedezek fel benne érdekességeket. Például azt, hogy ez nem is annyira gyerekeknek való, mivel tele vannak a sztorik szexuális utalásokkal. :D

2017-08-21 10:10:54 ChrisAdam #2

Csak le-fel pásztázok ezen a listán és a boldog nosztalgia fog el. Aki ezeket a meséket nem ismerte, az bizony sok mindenből maradt ki. Tulajdonképpen bármelyik címre gondolok - egy-két kivételével -, kellemes gyermekkori emlékek fognak el. Az örök kedvenc Frakk volt, no meg persze Mézga család mindhárom sorozata, de nagyon szerettem Mátyás király meséit, Dr. Bubót, Mikrobit is, a Pom-Pom meséit, Kukori és Kotkodát... Persze az örök klasszikus, ami azóta is tán legnépszerűbb a Magyar népmesék. Fülemben hallom a dalokat és a témákat. De szintén üde érzés fog el a Vizipók-csodapók hallatán, a Krisztofórót is kedveltem, a Rémusz bácsi meséire is tisztán emlékszem, A nagy ho-ho-horgászt is szerettük. Talán pár cím van itt, amiről biztosan tudom, hogy nem voltak kedvenceim, de a nosztalgia velük se marad el: Mekk Elek untatott és felbosszantott, mint inkább megnevettetett és a Varjúdombi mesék olyan szintű depressziót szállított a gyermeki lélekbe, hogy a legtöbb esetben kikapcsoltuk. Rettenet volt. :) ...és talán fiatal vagyok, de még tisztán emlékszem arra az aranykori időkre, amikor a tévében este csak "Esti mese" volt, persze a tévémacival és az egészben az volt a legszebb, hogy sose tudhattuk előre, éppen mit fognak adni. Mindig három mese volt, s amikor épp legkedvesebb meséinket tűzték műsorra, üdvrivalgásban törtünk ki. Bizony, valami értékesről maradt le a pár évvel fiatalabb generáció, már az öt évvel fiatalabb öcsémnek nem volt része ilyenben. A régi magyar tévé még értéket közvetített. Én pedig meg lettem óvva a Minimaxtól és barátaitól.

Kész nosztalgiabomba ez a kérdés! Köszi érte. :)

2017-08-18 10:24:47 Ugor #1

Akárhogy is... ezek közül túl sokat szerettem! :) Azaz: majdnem mind!