Mennyire figyelsz oda, hogy melyik filmet ki forgalmazza?

dr. caligari kérdése, 2017. augusztus 1.-2017. október 4.

•   85% (41) Nem érdekel - a film a fontos.
  •   13% (6) Követem a forgalmazók oldalait, hátha valami elkerüli a figyelmem.
  •   2% (1) Mi az a filmforgalmazó?
  •   Csak a kedvenc forgalmazóm filmjeit nézem!

2017-08-17 10:31:16 Killjoy #6

Ott a pont ;) Pár éve volt egy osztálytalálkozóm. Akkor épp Veszprém mellett éltem 9 kilométerre egy faluban. Az egyik Pestre került osztálytárssal zajlott le ez a rövid beszélgetés:
- Te szegény! Kiköltöztél falura?
- Igen. Reggel hétkor kelek, mosakodás, öltözés, reggeli, fogmosás és nyolcra bent vagyok a munkahelyemen. És te?
- Hatkor kelek és jó esetben beérek kilencre...

De ez már tényleg nagyon off :D

2017-08-15 16:32:25 critixx #5

Elnézést, én pedig nem tettem hozzá, hogy ezt kizárólag Székes fővárosunk lakóira és a BKV-zásra értettem. Pl. azokra, akik inkább élnek a bulinegyed mocskában, a kipufogógőzben és betonban mintsem inkább félórát buszozzanak a külvárosból a munkába. Bocsánat, hogy félreérthető voltam.

előzmény: Killjoy (#4)

2017-08-15 13:49:03 Killjoy #4

Tényleg off, de muszáj reagálnom. :) Székes fővárosunkban ez nem okoz akkora gondot, mert megveszed a havi bérletedet így is úgy is (persze kivéve, ha mindenhova kocsival jársz), tehát igazából csak az idődről kell döntened. Vidéken ez azért egészen más dimenziókban mozgó dolog. Pl. nálunk Kiskunhalason még az is gond egy kocsival nem rendelkezőnek, hogy mondjuk a 10 km-re lévő kisvárosból bejöjjön megnézni egy "ÉJJEL 18:30"-kor kezdődő filmet, mert kb. az összes vonat és busz 20 óra magasságában elmegy és utána nincs több a másnap hajnali járatokig. A buszpályaudvar még elérhető talán gyalog 5 perc alatt, ha siet az ember, de a vasútállomás nagyon kilépve is legalább negyedóra. Többek közt ebbe is bukott bele nálunk a suliban a szervezett mozizás, mert a vidéki diákoknak esélye sem volt hazajutni.

2017-08-15 10:08:05 SoZi #3

A szinkron NÉLKÜLI vetítések esélye miatt szoktam figyelgetni.

2017-08-03 12:01:35 critixx #2

OFF: Soha nem értettem azokat, akik nem képesek egy kicsit utazni valami miatt. :P Egyébként hozzám az Óbuda Center nagyjából pont annyi távolságra van mint a belváros. :D

2017-08-03 10:54:17 Tenebra #1

Annyiban fontos, hogy kb-ra lehet tudni már, ki, hol tart sajtóvetítést az adott filmből. És bizony ha az Óbuda Centerben van, ahová végtelenül sokat kell utazni, akkor... :D

Amúgy meg nem fontos. Annyiban fontos a forgalmazó valójából, hogy nagyjából tudhatod, melyiktől mire számíthatsz. Az Intercom és a Fórum Hungary többségében blockbusterekre specializálódott, a BigBang az próbál egyensúlyozni, a Vertigo Media inkább a menő európai művészfilmekre, mid-cultokra megy rá, míg mondjuk a Cirko képviseli a "hardcore arthouse" vonalat. De szerintem az még a kritikusokat sem nagyon érdekli, hát még a nézőket, hogy ki forgalmaz - a lényeg a film.