Melyik külföldi oldal kritikáira adsz a leginkább filmes elemzések kapcsán? 👁

Dió kérdése, 2016. szeptember 19.-2016. november 13.

•   37% (29) Imdb
  •   36% (28) Rottentomatoes
  •   15% (12) Nem adok egy ilyen oldal véleményére sem
  •   9% (7) Metacritic
  •   3% (2) Más (megírom kommentben)

2016-10-15 14:56:31 csabaga #14

A Gravity a "paradicsomon" 96%-ra áll...Az Amerikai botrány 93 %-on...Ehhez képest az imdb osztályzat még rendeben van.

Sajnos az újabb filmekhez nem találok megbízható oldalt.Néha egy hazai napi/hetilap kritikája tényleg valódi kritika,míg a filmes lapok alaposan felülértékelnek.Persze nem volt mindig így,ezt a piac hozta,akárcsak a Hifi lapok "elbutulását" majd megszűnését.

2016-09-28 14:04:08 ChrisAdam #13

Őszintén szólva én nem nagyon szoktam idegen nyelvű oldalakat olvasni (de még magyart is ritkán, ami nem KT vagy Plán, stb. kicsit elegem van a sok-sok alacsony színvonalú "kritikákból", valaki elmeséli a filmet és máris kritika lesz az írás), a sok év alatt itt a KT sok embernek megismertem az ízlését és a kedvenceim közt mindig van olyan, aki látta ezt vagy azt a filmet és a kommenteket olvasva nekem teljesen elég támaszkodónak. A pontszámokat át szoktam futni, ezek közül inkább a metascore mérvadó, az IMDb-re nem mindig lehet számítani, de ha az ember régóta látogatja, ki tudja puhatolni, hogy mely esetekben mit jelent az a pontszám.
Alapvető adatért a KT-t keresem fel, de ha egy filmről konkrétabb dolgok kellenek, az IMDb verhetetlen, nagyon szépen össze van szedve sok minden.
De ezek csak kiegészítő oldalak a KT mellé, amit most naponta használok külföldi oldalként - ha már Németben élek. :)))

2016-09-28 11:11:47 tomside #12

A kritikus tömegére. (Ha külföldön vagyok.)

2016-09-28 08:56:55 Alan Smithee #11

Én mindháromra ránézek, különösen, amikor még nagy az ingadozás (pl. a fanok 10-esei birkóznak a fikamatyik 1-eseivel). Régi, köhögő scriptekkel ki is húzom az IMDb lapra a többi pontszámot. Leginkább persze a Rotten Top Critics elemzésekre adok, erre böktem.

2016-09-20 10:25:38 BonnyJohnny #10

Legtöbbet nyilván az imdb-t olvasom, hiszen ott van a legtöbb olvasni való. :) Fantasztikus adatbázis, ezt ellenzői sem tudják elvitatni.
De a kérdés, miszerint melyik filmes oldal kritikáira adok leginkább, és abból a szempontból az imdb gyengébb. Inkább a Rottentomatoes. De összehasonlítva a metacriticsel.

2016-09-20 01:50:43 MicaHiro #9

Metacritic-et valamiért nem szeretem. A rotten értékelése szerintem megbízhatóbb, mint az IMDb-é, pláne premierek esetén, azok valahogy gyakran irreálisan fel vannak pontozva IMDb-n. De ennek ellenére olvasni többet olvasom azt, mert a trivia ill. néha a FAQ-rovatokat szeretem :)

2016-09-20 00:03:03 budaik #8

Külföldi oldalakat nem olvasok.

Mármint nem a nyelvtudás hiánya miatt, hanem egyszerűen a KT elég nekem. :)

2016-09-19 23:31:49 Timon #7

Rottent látogatom legsűrűbben, utána metacritic. Kritikákat mindkettőn olvasok, talán inkább metacritic osztályzása áll közelebb az ízlésemhez. Plusz pont h. a meta zenével is foglalkozik. Sorozatok terén a rotten enyhébb, a meta jóval szigorúbb és inkább tükrözi a valóságot.
Imdb-s értékelésekre már régen nem adok, néha egy-két véleményt elolvasok, de inkább szimplán csak osztályozni megyek fel, triviat és filmzenét csekkolni vagy sorozatokról infót szerezni.

2016-09-19 23:31:06 csabaga #6

Szerintem jogosan,sokat meg lehet ott tudni a filmekről egy helyen.Képarány,a játékidő változatai,bevétel,mikor és hol készült,érdekességek,bakik,mikor és hol mutatták be.

2016-09-19 23:26:05 csabaga #5

A top 250-es listája nagyjából rendben van.

előzmény: Singularity8 (#3)

2016-09-19 23:16:38 Ugor #4

Talán mert azt ismerik a legtöbben.

előzmény: Singularity8 (#3)

2016-09-19 23:01:55 Singularity8 #3

Most csak mindenki irónikus, és azért vezet az imdb?

2016-09-19 22:56:06 csabaga #2

Persze a KT,de kihasználom az imdb osztályzat részletes bontását(kor,nem stb.) és az ott olvasható részletes kritikákat.Régi filmeknél főképpen.A paradicsom túl szélsőséges és kevés a vélemény.Az új alkotásokról sajnos nehéz reprezentatív véleményt szerezni.

2016-09-19 22:27:28 Ugor #1

Hát én jaj, hogy is mondjam... egyiket sem olvasom, meg nem is adok a véleményükre, mert hiszen a világ legmegbízhatóbb iránytűje itt van filmileg, ezen az oldalon, a KT-n, amit itt nem szeretnek, az nincs is!