Ki a kedvenc latina színésznőd? 👁

Ugor kérdése, 2016. április 21.-2016. július 26.

•   25% (28) Penélope Cruz
  •   21% (23) Rosario Dawson
  •   15% (17) Salma Hayek
  •   8% (9) Na, még egy ilyen ostoba kérdés!
  •   7% (8) Jessica Alba
  •   4% (5) Nem, az enyém nincs köztük, megnevezem lent!
  •   4% (4) Michelle Rodriguez
  •   4% (4) Paz Vega
  •   3% (3) Egyik sem, egyáltalán nem szeretem a latina nőket.
  •   3% (3) Eva Longoria
  •   3% (3) Imádom a latin színésznőket, mind!
  •   2% (2) Eva Mendes
  •   1% (1) Elena Anaya
  •   1% (1) Jennifer Lopez
  •   1% (1) Paz de la Huerta
  •   Azért sem mondom meg!
  •   Carlotta Elektra Bosch

2016-05-16 19:30:15 Johnny #99

Astrid Bergès-Frisbey & Megan Montaner

2016-04-26 18:25:05 Cesare Gonzago #98

Jessica Alba & Eva Longoria

2016-04-23 18:36:07 BonnyJohnny #97

Remélem helyreállt a kép. :)
Amúgy ismét elnézést a pongyola megfogalmazásért (leírtam, miért volt), tényleg nehezen érthető.

A stílus miatt meg lenézést!
Ha ez direkt volt, ment a like. :D

előzmény: Fonghi (#96)

2016-04-23 18:30:43 Fonghi #96

Túlléptem. Felesleges volt belekötni. A stílus miatt meg lenézést! Azon egyszerű, bár nem kevésbé kínos okból jött, hogy sokat olvastalak itt, és úgy tűnik, hogy előtört belőlem valamiféle bensőségesség-érzet, amikor ellentmondást éreztem a rólad kialakított kép és a hozzászólásod között. Szóval te pedig vedd úgy, hogy nem kötöttem bele.
A pacik meg megnőttek. Mit tehetünk róla? :D

2016-04-23 18:05:56 BonnyJohnny #95

Figyelj, más értette. Nekik szólt. Vedd úgy, hogy belső poén, és lépj túl rajta! :)
Amúgy nagyon pongyolán van megfogalmazva, azt elismerem, mert azt még mobilon írtam (és már megint ott vagyok). De más érdekes mód éretette. Olvasott a sorok között talán. :D (utalás a másik közkérdésre)
Bocs, hogy nem megyek bele! És nem akartam én sem magas lóról beszélni.

előzmény: Fonghi (#93)

2016-04-23 18:03:48 hhgygy #94

Szerintem arra gondolt, hogy a magyar akcentus hasonlít a szláv akcentusra az angolban, káeurópai akcentusnak is hívják ők maguk közt. Jellemzője egyébként, hogy a nyelvek sajátsága miatt mind a szlávok, mind a magyarok túlságosan monoton hangfekvéssel beszélnek angolul, nekünk magyaroknak az angol kifejezetten "énekelő", "affektáló", őnekik meg mi kifejezetten "unalmas", "monoton" hangzásúak vagyunk.

előzmény: Fonghi (#93)

2016-04-23 17:53:50 Fonghi #93

Nem akartam én se magas lóról kötekedni, remélem nem sértettelek meg. Nem hiszem, hogy ennek sok értelme van, de most már végigviszem:
Oké, indiai akcentus volt és nem nyelv, bár vannak kétségeim afelől, hogy ezt az egyes indiai nyelvek hangzásának vizsgálata utáni általánosítás során nyerted (ha mégis, akkor respect), de mivel nem értek hozzá, részemről félretéve. A brit akcentust, bármennyire nem tetszetős számomra a kifejezés, elfogadom, én is hallottam/láttam már.
"Az meg egyértelmű, hogy egy nyelv kedveltsége arányban áll az ismertséggel. A legkedveltebb a másfajta angol (élén a brittel), aztán a latin, olasz, francia, német."
Itt nyelvekről beszélsz, ami azt jelenti, hogy a latin mindenképpen indokolatlan.
"Eddig hiába külön nyelvek, de egy nyelvcsalád. Aztán a germánon túl szerintem előbb jön az ázsiai, és csak aztán a szláv (ahova ez ügyben a magyarokat is sorolhatjuk, pedig hangzásvilág szempontjából ég és föld)."
Itt a második mondatban a rejtett alany nem nagyon tud semmi értelmes lenni (szláv és ázsiai nyelv?). Azt pedig még mindig nem értem, hogy végül is milyen szempontból soroljuk egy kategóriába a magyart a szláv nyelvekkel. Ezek nyilván, pláne így kategóriaként jóval ismertebbek, mint a magyar.
Ha jól gondolom, a dialektus az csak szarkazmus okán jött a képbe, úgyhogy arra nem reagálnék.

2016-04-23 16:44:59 kwzatz #92

Ez van.

előzmény: Mizi (#90)

2016-04-23 16:43:32 BonnyJohnny #91

Viszont tényleg nem kifejezett sztár. Ő a csaj a Sin Cityből, ő meztelenkedett a Transzban... etc... Valakinek a Daredevil tette fel a térképre. Hmmm... ennyi.

előzmény: Mizi (#90)

2016-04-23 16:37:32 Mizi #90

Érdekesen nézel te filmeket, ha még a főszereplőkre sem emlékszel, főleg ha az illető egy ennyire feltűnő jelenség, mint Ms. Dawson...

előzmény: kwzatz (#88)

2016-04-23 15:14:52 BonnyJohnny #89

Mondjuk nem tipikus sztár, azt elismerem. De például nagy Star Trek (ami alatt nem J.J. starwarsosított űrfantasyjeit kell érteni, hanem a korábbi sci-fiket) rajongó, aki beszél klingonul. :D
...
Lehet inkább rá szavazok... :D

előzmény: kwzatz (#88)

2016-04-23 15:06:44 kwzatz #88

Fogalmazzunk úgy, hogy van kb. másik száz színésznő, akire inkább felfigyelek, mint rá. :) A Transzban meg akkor úgy néz ki, hogy két ember figyelmét ugyan sikerült, de az enyémet már nem. :D A Sin City második részét nem láttam, szóval biztos, hogy az elsőben van olyan emlékezetes szerepe? Jessica Albára például határozottan emlékszem belőle, de Rosario Dawsonra nem. De tényleg még a haverjaimmal filmekről beszélgetve sem került soha elő a neve, pedig a Trance-t például kifejezetten ők ajánlották, a Sin City-t szintén látták. Szóval még élőszóban nem hallottam így ezt a nevet, hogy Rosario Dawson, leírva is csak most tűnt fel a Daredevil után, hogy ismerős. Ennek fényében számomra meglepő, hogy 15 szavazattal ő a második, úgy néz ki, jelen esetben biztos, hogy én vagyok az anomália. :D

2016-04-23 14:47:41 BonnyJohnny #87

A Sin Citynek az egyik legemlékezetesebb figurája, és egyértelműen a legemlékezetesebb női figurája. :P

A Transzban nem keltette fel a figyelmedet? Az a film arról szólt, hogy kelti fel Rosario Dawson két ember figyelmét. :P Lehet, hogy Transzban nézted azt a filmet. :D

előzmény: kwzatz (#86)

2016-04-23 14:42:12 kwzatz #86

Shop stop 2, Hét élet, Transz... Valahogy nem keltette fel a figyelmem. Sin City-ből meg már nem is igazán emlékszem rá. De én elfogadom, ha azt mondjátok erre, hogy bennem van a hiba. :D

2016-04-23 14:29:19 Mizi #85

Na ez engem is érdekelne. :O

2016-04-23 14:27:32 BonnyJohnny #84

Hogy a fenébe nem lehet fölfigyelni Rosario Dawsonra?:D

előzmény: kwzatz (#83)

2016-04-23 14:26:29 kwzatz #83

Nem tudtam, miért ismerős a neve, aztán rájöttem, hogy a Daredevil miatt. Láttam már több filmben pedig ahogy nézem, de valahogy soha nem figyeltem fel rá.

2016-04-23 13:36:24 BonnyJohnny #82

De, hogy Rosario Dawson a legtutibb mind közül(objektíven figyelembe véve a szempontokat-már persze azokat, amik nekem fontosak), az biztos:))
Hát őt sem dobnám ki sem az ágyamból, sem a filmemből, annyit mondhatok. :D

2016-04-23 13:30:54 goromba #81

"mert jó nő,vagy azért, mert tetszik.
Mert jó színésznő, vagy mert tetszik. Gondolom ezt akartad írni. :D"

-Igen-ez lett volna a helyes.

" Én speciel azért szavaztam Cruzra, mert szerintem övé a legmagasabb átlagérték, ami a színészi kvalitás és külső összegéből adódik."

Ezt majdnem én is így gondolom.(Ő nekem sokkal inkább színésznő, mint jó nő).

Én pedig olvastam a tegnapi vitát, amihez nem kívánok hozzászólni, csak annak kapcsán jegyeztem meg, hogy én hímsoviniszta vagyok, vállalom.
Ahhoz csak annyit, hogy ha a kérdés nem provokatívan van feltéve, hanem szerintem a válaszlehetőségbe belefér az én azon véleményem is, hogy jobb nőnek tartom pl. Jessica Albát, viszont Cruz jobb színész(nő), akkor minek vitatkozzunk.
Szóval, sok mindenben egyetértünk, meg van amiben nem.

2016-04-23 13:19:01 BonnyJohnny #80

mindenki annyira korrekt, meg kíméletes.
Ez a KT egyik legnagyobb erénye. :) (Meg úgy általában az intelligens embereké.)

számomra ez a tény akkor is zavaró.
Egyébként ezt is meg tudom érteni. És tulajdonképpen igazad is van. Mind a tényben, mind abban, hogy nincs az úgy jól. De ez szerintem természetes. Természetes, hogy USA-ban jobban megszokták a Mexikóit, mint a kelet-európait, és természetes (témától függetlenül is), hogy az ember jobban tolerál valamit, amit megszokott, mint valami olyasmit, amit nem. Mindenkinek vannak előítéletei. Pont azért hívják előítéletnek, mert az egy mérlegelés előtti ítélet. Az üdvös nem az előítéletek hiánya lenne, hanem, hogy ne azok vezessenek minket.

mert jó nő,vagy azért, mert tetszik.
Mert jó színésznő, vagy mert tetszik. Gondolom ezt akartad írni. :D

Amúgy én ebben sem látok problémát. Sem abban, hogy valaki a színészi kvalitásokat pontozta, sem abban, ha valaki a külsőt. A közkérdés feltételének módja eleve megengedő ez esetben. Én speciel azért szavaztam Cruzra, mert szerintem övé a legmagasabb átlagérték, ami a színészi kvalitás és külső összegéből adódik. Szigorúan szubjektíve szerintem. És szerintem ettől nem leszek hímsoviniszta. (Egyébként a tegnapi vitát nem olvastam, csak sóhajtoztam róla a dühöngő topicban... aztán miután ott is folytatódott, egy harmadik helyen is sóhajtoztam. :D)

előzmény: goromba (#79)

2016-04-23 13:08:53 goromba #79

Aljas módon arra vártam, valaki más fogalmazza meg a véleményem, mert akkor megint az lenne, hogy kötözködöm(a nyilvánvaló hímsovinizmus mellet ez már nem hiszem, hogy még belefér).
De hát várhatok én itt, mikor mindenki annyira korrekt, meg kíméletes.
Mindegy, számomra ez a tény akkor is zavaró.
És szerintem ez nagyobb gond annál, hogy azért szavazunk egyikre, vagy másikra, mert jó nő,vagy azért, mert tetszik.

2016-04-23 12:56:11 BonnyJohnny #78

He-he... :D
Akkor egész végig elbeszéltünk egymás mellett. :D
De nem értem, miért nem ezzel jöttél legelőször? Legelőször azt írtad, hogy a latin színésznőknek (és színészeknek) "látszólag megoldhatatlan problémájuk van az angol nyelvvel". És még vissza is kérdeztem, hogy az akcentusra gondolsz-e, és azt felelted igen. Onnantól én egész végig az akcentusról beszéltem. De miért nem szóltál eddig? :)

előzmény: goromba (#77)

2016-04-23 12:15:36 goromba #77

Nem tudom, hogy kössem vissza az aktuális témába, de, miután azt hittem, értem mit mondasz, jössz a hangzásvilággal.
Heti többször beszélek olasz emberekkel angolul-olasz angolt beszélnek-semmivel nem lágyabb, másabb, mint a kelet európai szögletes kiejtés-ugyan ez vonatkozik Hayek-re, Cruz-ra.
Merje már kimondani valaki, hogy Mexikóhoz jobban hozzászoktak Usákiában mint pl. Magyarországhoz.
Le van itt szerintem ejtve a hangzás, meg a fonetika, meg nyelvtan, meg a tököm.

2016-04-23 11:39:41 BonnyJohnny #76

Ez így van. Meg is magyaráztam, miért van ez így. Egyet is értettél a magyarázatommal. De még mindig nem értem hol itt a probléma?
Egyébként én is sokkal megengedőbb vagyok a latin akcentussal, mint a kelet-európaival. :D Az távolabb van az angoltól, jobban elüt a hangkészlete, jobban "sérti a fület". (Lugosi Béla Drakula beszédén mindig mosolygok egy kicsit. :D)

előzmény: goromba (#74)

2016-04-23 11:36:37 BonnyJohnny #75

Én is a szövegértelmezést akartam ajánlani a kollégának, de talán kicsit magas lóról való beszédnek hatott volna. Örülök, hogy más tette meg helyettem. :D
Amúgy lentebb használtam a dialektus kifejezést, de lehet azt is nehezére esik egyeseknek értelmezni. Ilyenkor szerintem nem szégyen kérdezni. :)

előzmény: Singularity8 (#73)

2016-04-23 11:35:30 goromba #74

Ismét elmondom, egyfajta összegzésként: véleményem alapján az USA-ban sokkal megengedőbbek a spanyol
(rohadt erős) akcentussal, és nyelvi hiányosságokkal szemben, mint, bármi másikkal.
Hayek, Dawson jól néz ki, Cruz nekem nem jön be, mint nő, de jó színésznő.

2016-04-23 11:19:44 Singularity8 #73

brit akcentus = angol, skót, ír,... valamelyike (szokták így gyűjtőnéven használni)
indiai nyelv? ilyenről nem volt szó. indiai akcentusról volt.
a magyart sem sorolta a szlávokhoz, olvasd újra a mondatot.

remélem tudtam segíteni.

előzmény: Fonghi (#72)

2016-04-23 11:04:11 Fonghi #72

Te szándékosan írtál ennyi hülyeséget egy halomra? :D Nem is tudom, hogy hozzákezdjek-e. Nem vagyok nyelvész, de brit akcentus?? indiai nyelv?? a nyelvcsaládokon is lenne mit dolgozni... és ki az, aki latin akcentussal beszél?? a magyart miért sorolhatjuk a szlávokhoz??
Egyébként a legtöbb ember számára igenis számít, hogy mennyire másképp néz ki valaki, csak eltérő mértékben képesek tolerálni.

2016-04-23 08:26:41 Umberto #71

Catalina Sandino Moreno.

2016-04-23 08:17:21 BonnyJohnny #70

De mi a probléma ezzel?
Ez természetes. Én is jobban tolerálom, ha szláv akcentussal beszélik a magyart, mintha arabbal (gonosz európai módjára egybemosva a világot Marokkótól Pakisztánig) vagy ázsiaival.
És a tolerálom nyilván megértés szempontjából értendő, nem a beszélő személyére, vagy nemzetiségére és raszjára. Attól függ, mennyireidegen a hangzásvilág.

előzmény: goromba (#69)

2016-04-23 08:01:56 goromba #69

Na, igazából pont ezt mondom én is.

2016-04-23 07:55:33 BonnyJohnny #68

Az meg egyértelmű, hogy egy nyelv kedveltsége arányban áll az ismertséggel. A legkedveltebb a másfajta angol (élén a brittel), aztán a latin, olasz, francia, német. Eddig hiába külön nyelvek, de egy nyelvcsalád. Aztán a germánon túl szerintem előbb jön az ázsiai, és csak aztán a szláv (ahova ez ügyben a magyarokat is sorolhatjuk, pedig hangzásvilág szempontjából ég és föld).
A magyar akcentus kb. az indiaival egyenértékű ez alapján. Nyilván már megüthet egy zavaró szintet.

2016-04-23 07:51:32 goromba #67

No, Osvárth Andrea pl.szerintem az említett hölgyekhez képest nagyon adta pl. abban az interjúban-pont ezért szerették.Ő pl. külsőleg is nagyon rendben van, nem tudom miért nem kapott kint nagyobb szerepeket.(Hagyjuk most a képességeket, pl. Jessica Albát sem azért kedveljük)
Dobó Kata meg nekem más kategória.

2016-04-23 07:45:07 BonnyJohnny #66

Azt is elnézik, sőt, amennyire tudom, egzotikusnak találják. Osváth Andreát is kedvelték (ha már riportokból indulunk ki), Dobó Kata azért sem lett világsztár, mert a német rendezőnek honfitársa felé hajlott a keze.

előzmény: goromba (#65)

2016-04-23 07:33:32 goromba #65

Ez nyilván így van, csak míg a latinoknak ezt elnézik Hollywoodban, egy pl. kelet-európainak egyáltalán nem.
Csak erre gondoltam a téma kapcsán.

2016-04-23 07:06:03 BonnyJohnny #64

Mint mondtam, egy átlagos nyelvérzékű embernél, teljesen sose tűnik el az akcentus. Főleg, ha sokat beszél és rögtönözve... Mikor nincs ideje figyelni arra, amit mond.
De ez egyébként igaz az ugyanazt a nyelvet beszélők között megfigyelhető dialektusra is.

előzmény: goromba (#63)

2016-04-23 07:01:37 goromba #63

Na, akkor mégis csak, mert szerintem a témához tartozik.
Én nem elsősorban a filmekről beszélek, hanem ha megnézel pl. néhány interjút, hát minimum kissé fura.

2016-04-23 06:58:09 BonnyJohnny #62

Az akcentus meg a legtöbb esetben nem tűnik el soha. De a filmjeikben, szerep fügvényében, akár rá is játszhatnak.

előzmény: goromba (#61)

2016-04-23 06:56:21 goromba #61

Értem, ok, elnézést a szempontjaim miatt.
Én zárom is, mert megint messzire megyünk.

2016-04-23 06:55:05 BonnyJohnny #60

Én úgy tudom, mindkettőre játszik. De ez a kérdés megfogalmazása alapján irreleváns. Attól móg latin színésznő.

előzmény: goromba (#59)

2016-04-23 06:53:32 goromba #59

Rodriguez esetén arra gondoltam, hogy úgy tudom, ugyanarra a kapura játszik, mint mi, hímsoviniszták.

A későbbiekben pedig igen, akcentus, és szókincs.

2016-04-23 06:47:11 BonnyJohnny #58

Michelle Rodriguez esetén, nos nem tudom, ahogy hallottam, ő sem nagyon tudja, erre a listára való-e, vagy egy másikra.
Nem tudja, hogy latin, vagy nem tudja, hogy színésznő?

A későbbiekben az akcentusra gondolsz?

Amúgy Cruzt eddig kétszer hallottam a saját hangján. De az egyikben olaszul beszélt, a másikban (Blow) meg nem rémlik. :)

előzmény: goromba (#57)

2016-04-23 06:27:14 goromba #57

Nagyon szorongva bár, de végül is szavaztam egy Dawson, Hayek, Cruz tengely mentén.
Ha kissé bátrabb lettem volna, nyomok egyet Alba-ra is.
No, de kissé a témánál maradva( és esküszöm, nem provokatív céllal-csak már többször megfogalmazódott bennem) kérdezném, szerintetek miért van ez a látszólagosan megoldhatatlan problémája ezen hölgyek némelyikének az angol nyelvvel?Gondolok itt elsősorban Cruz-ra és Hayek-re.Persze szexista lennék, ha nem tenném hozzá, hogy ez áll akár Bardem-re vagy Banderasra is.

2016-04-22 22:25:34 HejjaX #56

Wow, nem is voltam tudatában annak, hogy ennyi jónő van a latinák között. Be is jelöltem mindjárt négyet: Salma Hayek (akinek tánca örökre beégett minden férfiember retinájába), Penelopé Cruz, Jessica Alba (ő tényleg latina?) és Elena Anaya (személyes kedvencem).
(Színésznőként meg talán Rosario Dawson.)

2016-04-22 22:11:12 frogman #55

hiányozni fogsz.

2016-04-22 22:03:29 Hannibal Lecter #54

Persze, egyedül neked van igazad.

Én már csak azt sem értem, hogy hosszú hónapok távlatából mi értelme visszavágni egy felhasználónak (nevezetesen Paul Ricardnak). Ennyi ideig dédelgetsz magadban sérelmeket? De tudod, mit, nem is akarom megérteni, vannak dolgok, melyek azért ennél jobban foglalkoztatnak. Béke veled!

előzmény: frogman (#53)

2016-04-22 21:39:55 frogman #53

kapásból értelmetlennek nevezte a közkérdést, indoklás nélkül, aztán csöpögni kezdett belőle a felsőbbrendűségi érzés azzal a címszóval, hogy "ha nem érted, nem is érdemes". az akkoriakat sem dísznek kapta és rászolgált. a faszszopó jelzőre is. valahogy nem bírom ezt a fajta hozzáállást. nagyon sajnálom. közben nézelődtem egy kicsit, és Olórinnal is eljátszotta már ezt a Jesse James meggyilkolása-nál, és véletlenségből ugyanazzal az együgyű "ne vedd magadra" érvvel akarta menteni a saját bunkóságát, amivel most te. úgyhogy se neki, se neked nincs igazad. ennyit arról, ki kit oktat ki. vannak emberek, akik nem változnak és soha nem is fognak. ő egy közülük. ez van.

2016-04-22 21:32:29 Hannibal Lecter #52

Nem bántott ő téged, csak nem nyerte el a tetszését a közkérdésed. Láthatod, itt is voltak fanyalgók. Szóval viszonylag gyakran előfordul az ilyesmi. Ettől még nem kell egymás torkának ugrani. Meg nem kellene mindent magadra venned.

Nekem mondjuk tetszett a közkérdés. Rosario Dawson a favoritom. :)

előzmény: frogman (#48)

2016-04-22 21:23:09 noresz02 #51

Rosario Dawson-ra szavaztam, de ennél sokkal érdekesebb, hogy én Őt mindig afroamerikainak hittem. Pedig a nevéből gondolhattam volna. Ez legalább akkora megvilágosodás volt most nálam, mint amikor meglepődtem, hogy Mariah Carey hogy kaphat díjat a fekete énekesnők díjkiosztóján, ha fehér:D

2016-04-22 21:21:32 frogman #50

:-) pacsi.

2016-04-22 21:15:10 Ugor #49

Ma levontam azt a következtetést (amit persze eddig is tudtam), hogy a latin nők elképesztően temperamentumosak! Itt a megdönthetetlen bizonyíték. Jelen sincsenek fizikailag, de csak a nevük felemlegetése akkora vihart okozott három topicban is, ami fákat csavart ki, folyók léptek ki medrükből, épületek omlottak porrá... Hát, szép volt lányok!

2016-04-22 21:11:29 frogman #48

Paul Ricard tavaly hasonló elánnal kötött bele egy közkérdésembe. most ez ismétlődött meg és ő áll a tükör másik oldalán. ok nélkül, mi?

A "Ha valakitől hát tőled nem kérek kioktatást." mondatod pedig olyan, ami miatt van bennünk valami közös.

2016-04-22 20:56:13 Hannibal Lecter #47

Nem izgat a mellébeszélésed. Számold inkább össze, hogy hány destruktív hozzászólásod volt az utóbbi pár napban. Ideértve a Paul Ricardot gyalázó kommentedet is. Ha valakitől, hát tőled aztán nem kérek kioktatást. (Ez az "örülj, hogy nem másolom be egy üzeneted" pedig rendkívül szánalmas duma. Nyilván ha elfogynak az ember érvei, akkor kell előjönni egy ilyennel. Ja, hogy neked nem is voltak érveid.)

előzmény: frogman (#46)

2016-04-22 20:26:48 frogman #46

ha vársz egy kicsit, visszakeresem neked, mit írtál nemrég az Általános Fórumba és miért. azután te vagy a legutolsó, aki bárkin számon kérheti a hangnemet. jobb, ha tudod, hogy egy hatalmas égéstől kíméllek meg, amiért nem másolom be ide a hozzám sokadik kézből eljutott üzenetedet.

2016-04-22 20:18:58 Hannibal Lecter #45

Maradjunk annyiban, hogy a múltkori húzásod után jobb volna, ha tanúsítanál némi önmérsékletet, és meghúznád magad, mert ha így folytatod, akkor tudod, mi lesz a vége.

előzmény: frogman (#44)

2016-04-22 19:54:10 frogman #44

maradjunk annyiban, hogy bőven van miért kötekedni veled és Paul-lal is.

2016-04-22 17:33:09 critixx #43

Szerintem alaposan félreértettél, vagy inkább csak szándékosan kötekedni akarsz és belemagyarázol a soraimba olyan dolgokat, amik még véletlenül sincsenek benne (én csak egy bizonyos személyről beszéltem, aki imádja széttrollkodni mások diskurzusait). Mondjuk talán ez még mindig kevésbé gáz mint egy fórumtársunkat ok nélkül faszszopónak nevezni.

előzmény: frogman (#14)

2016-04-22 15:22:44 guybrush #42

Én nem érzem, hogy olyan nagy baj lenne egy ilyen szavazással, de az ehhez hasonló opciók már picit neccesek:
"Egyik sem, egyáltalán nem szeretem a latina nőket."
Eleve általánosítani a legnagyobb hülyeség, másrészt meg tényleg elég szexistán és rasszistán is hangzik. Így korrektebb lett volna: "Nem láttam még olyan latinát akihez vonzódnék/tehetségesnek tartanék." Vagy valami ilyesmi, bár még így sem az igazi. A lényeg, hogy ne lehessen félreérteni, belekötni.

Egyébként nálam most Ana de Armas a nyerő! Szép, szexi, és a Knock Knockban is tök jó volt.

2016-04-22 14:42:22 Ugor #41

Én amúgy imádom Rossy de Palmat, azért is dödögtem róla alant. :o))

előzmény: Raul (#40)

2016-04-22 14:40:47 Raul #40

Rossy de Palma hiánya igen fájó, így kénytelen vagyok Salma Hayek-re szavazni... :)
Ja és igen, az említett jelenet nálam filmtörténelem top 10-ben van, volt szerencsém moziban látni annak idején.

2016-04-22 14:37:55 Ugor #39

És igen, az Alkonyattól pirkadatigban lenyomott tánca miatt

Azt akkor sem felejtem el, ha már meghaltam! :o)

2016-04-22 14:06:31 Tenebra #38

Jajj, újabb értelmetlen, értelmetlen feminista vita kibontakozóban. :P

Amúgy Salma Hayek. És igen, az Alkonyattól pirkadatigban lenyomott tánca miatt. :D

2016-04-22 14:05:42 Xuja #37

Ezzel az agyhalott nővel felesleges vitázni, de gondolom ti is rájöttetek már.

2016-04-22 14:05:21 ryood #36
2016-04-22 13:33:52 kwzatz #35

Nem tartalak érdemtelennek rá, csak annyit kérek, hogy ne beszélj mellé. Egyszerű a kérdés, de úgy néz ki, hogy képtelen vagy rá válaszolni: Miért van rendben az, hogy te külső alapján "legszexibb férfi színészek" listát csinálsz, és miért nincs rendben az, hogy itt valaki külső alapján választ kedvenc latina színésznőt? Ha már ott van a hátad mögött a sokat kutatott, tonnányi szakirodalom, akkor csak lehet a segítségével válaszolni egy ilyen pofonegyszerű kérdésre. :)

előzmény: dézi (#32)

2016-04-22 13:23:06 Fonghi #34

Olyan jó, hogy mindig van valami látható vagy láthatatlan ellenség, ami ellen harcolni lehet :)

előzmény: dézi (#33)

2016-04-22 13:18:18 dézi #33

attól, hogy nem vagy szexista baromarc (ilyet ki mondott?), még lehetnek szexista megnyilvánulásaid, ha nem is tudsz róla, és nem is szándékosan, mint mondtam, ez így működik sokszor. a többi meg tökjó, ennek örülök. a szexizmust még sokkal nehezebb felismerni úgy általában, mert még csak mostanában kezd beszivárogni a köztudatba egy csomó minden ezzel kapcsolatban.

2016-04-22 13:13:38 dézi #32

akkor ne vitatkozzunk szerintem, te úgyis érdemtelennek tartasz rá, szerintem meg arról van szó, amit már írtam, szóval felesleges. amúgy meg korántsem az én "gondolataimról" van szó, hanem sokat kutatott és tonnányi szakirodalommal rendelkező fogalmakról.

előzmény: kwzatz (#29)

2016-04-22 13:12:19 Ugor #31

Én, mint szexista baromarc, körülbelül annyira össze vagyok fonódva a rasszizmussal, homofóbiával meg mindenféle embergyűlölettel, hogy minden évben részt veszek az Élet menetén, meg a Pride-on is valamint a mások vallási, faji stb. elfogadásáért tartott megmozdulásokon többek között, de nyilván ez a te igazadat támasztja alá, kedves dézi.

előzmény: dézi (#30)

2016-04-22 13:02:31 dézi #30

mint objektív információforrás, ja. ezzel inkább ne, bár látom, hogy egyesek nagyjából itt tájékozódhatnak a témáról. így fonódik össze szépen a szexizmus a rasszizmussal, na meg a homofóbiával. ezek pontosan egy tőről fakadnak, nem is baj, hogy felhoztad. :D

előzmény: Raul (#26)

2016-04-22 13:00:11 kwzatz #29

Miért voltam benne biztos, hogy mellébeszélés fog jönni? Már miért kellene ott kezdeni, ahol írod?

Felvázolom neked, milyen egyszerű is a dolog:
A te "legszexibb férfi színészek" listád nem szól másról, mint hogy tudatod velünk, külsejük alapján melyik férfi színész tetszik neked. Ezt le is írtad a "valakit szépnek / szexinek / külseje alapján vonzónak találni" szavakkal. Emellett itt van ez a kérdés: "Ki a kedvenc latina színésznőd?". Ez túlmutat a te egyszerű, pusztán külső alapján ítéletet mondó kis listádon, mert azon túlmutatóan színészi kvalitás alapján is választhatsz a felsoroltak közül. ChrisAdam viszont felvetette, hogy "itt nem feltétlen a színészi képességekre értendő a kedvenc", amivel szemben te a 8. hozzászólásban már ki is fejezted nemtetszésedet ("én meg remélem, hogy főleg arra értendő......... (bár az utolsó lehetőségek nem erre utalnak, gáz.") mondattal. Itt már megjelenik az abszurd kettősség, a minden racionalitást nélkülöző gondolkodás, mert szerinted "gáz", ha nem csak a színészi kvalitások alapján választanak a férfiak, miközben a te "legszexibb férfi színészek" listád tökéletesen rendben van.

Emellett összesen kb. 5 hsz-t láttam tőled, amiből kb. 4-ben érvek hiányában igyekszel a másikat valami idióta ősembernek beállítani, aki semmit nem tud, semmit nem érthet, ezért hiába is magyaráznád el részletesen a gondolataidat. Aki így "érvel", az nagyon gyorsan nevetségessé és hiteltelenné válik, értelmes vitára érdemtelennek mutatja magát. Emellett ez a "lenéző hozzáállás" különösen vicces egy olyan embertől, akinek a helyesírás finoman fogalmazva sem az erőssége.

előzmény: dézi (#25)

2016-04-22 12:54:10 Ugor #28

Fonghi: Tulajdonképpen ezzel egyet is értek, így, ahogy van.

Uhh Raul, ez azért súlyos volt...

előzmény: Fonghi (#27)

2016-04-22 12:50:57 Fonghi #27

PC a VCB-ban olyan mértékben játssza le SJ-t (ezt fejtsétek meg), hogy akkor elkezdtem jó színésznőnek tartani, és azóta sem találtam olyat, ami ennek ellentmondana. És ez a kvalitás nálam a szépséghez is hozzájárul, pedig alapvetően egy kicsit inkább az északi típus a zsánerem. Egyébként eleve bármilyen tehetség bárkit szebbé tesz, de a női szépség eszköztárának egyik legfontosabb eleme éppen a színjáték. (szerintem)

2016-04-22 12:38:08 dézi #25

nem sikerült, mert nem érted az alap fogalmakat, és ezt nem sértésnek szánom, pont az lenne a lényeg, hogy minél többen elgondolkodjanak rajta és utánajárjanak (ehhez mondjuk olyan hozzáállás is kell, ami nem sokakban van meg).

a kérdésedből is ez jön le csak. nem fogom két mondatban összefoglalni neked, hogy mi a "különbség", mert kb onnan kellene kezdeni, hogy mit jelent a nők elnyomása és egyenlőtlensége, mi a feminizmus, mi a szexizmus, mi a tárgyiasítás ésatöbbi. szóval tényleg az alapoknál kellene kezdeni, mert különben csak mondok két mondatot, amit ugyanúgy nem fogsz érteni.

előzmény: kwzatz (#24)

2016-04-22 12:25:53 kwzatz #24

Kezdjük ott, hogy én nem gondolom úgy, hogy baj lenne azzal, ha egy nőnek van "legszexibb férfi színészek" listája, mindösszesen némi iróniával próbáltam rávilágítani az önmagából kifordult, kettősséget nem nélkülöző gondolkodásmódodra. Nem sikerült.

De ha már itt tartunk: Kérlek magyarázd már el nekünk, hogy mi a különbség a te "Legszexibb férfi színészek" listád lényege, valamint az ebben a topicban feltett kérdés, és az arra érkező hozzászólások között! Magyarázd már el, pontosan mit találtál szexistának itt!

előzmény: dézi (#23)

2016-04-22 12:18:42 dézi #23

kár, hogy ezzel csak annyit sikerült közölnöd, hogy te sem érted, mi a különbség valakit szépnek / szexinek / külseje alapján vonzónak találni meg a tárgyiasítás között. :( btw, színésznőkről is van ilyen listám, várom a férfiak "legszexibb férfi színészek" listáit :D (ja meg a szexizmus fogalmával sem vagy tisztában, dehát ez már alap.)

előzmény: kwzatz (#21)

2016-04-22 12:14:29 dézi #22

na, az már egy lépés, ha gondolkozni kezdesz a kérdésen... itt van egy kis olvasnivaló a témában.

előzmény: Mizi (#19)

2016-04-22 12:13:20 kwzatz #21

A legszexibb férfi színészek listádon tárgyiasítod a férfiakat, ami kifejezetten szexista. Ez borzasztó dolog dézi.

előzmény: dézi (#20)

2016-04-22 12:06:30 dézi #20

na erről beszélek, hogy nem érted. tessék utánajárni, mi a különbség a kettő között, ha érdekel (ezt mondjuk kétlem). egyébként várom ezt a kérdést :)

2016-04-22 12:06:00 Mizi #19

Szerintem te csak kötözködni akarsz. Ezt meg ezt a listát olvasva elgondolkoztam, hogy vajon a férfiak tárgyiasítása nagyobb bűn-e vagy a nőké? :)

előzmény: dézi (#17)

2016-04-22 11:57:46 Ugor #18

...és ha a "ki a kedvenc latin férfiszínészed" című aljas kérdést tettem volna fel, az meg a férfiak nemtelen, mocskos és perverz tárgyiasítása lett volna... tudom.

előzmény: dézi (#17)

2016-04-22 11:42:57 dézi #17

igen, én értem, hogy nem érted, mi a bajom ezzel. :) sebaj, azért jeleztem, aki nem érti, olvasson a témában, és ez teljesen független attól, hogy a kérdést ártatlannak szántad, sok annak tűnő dolog van, ami valójában nem az (mert pl. nagyban hozzájárul a nők tárgyiasításához). sok kicsi sokra megy, ez sajnos ebben is igaz.

2016-04-22 11:32:35 tomside #16

ChrisAdam, fogd vissza a hormonokat, mert átutallak a TOP 10 férfi/nő!-be! :D
(De tényleg, lassan frissíthetnénk ott is...)

2016-04-22 11:28:09 Ugor #15

Ó, népek, nem veszekedésnek való ok ez. Tök ártatlan kérdés volt, teljesen pacifista, nem bántott senkit, és még az az esély is megvan benne, hogy jól lefikázom, de sokkal elegánsabb, ha egy kanyarral elkerülöm, amennyiben nem tetszik.

2016-04-22 11:24:17 frogman #14

függetlenül attól, mit gondolok dézi kommentjeiről: a feminista a te szemedben csak valami rossz lehet, akire ráhúzod, hogy mit fog tönkretenni? ne szűkülj már be ennyire.

2016-04-22 11:22:00 Ugor #13

Dézi, én mindig odaírom a "dehülyekérdés" vagy "deostobakérdés" opciót is minden közkérdésem után, mert tömegigény van rá. Ugyanaz az arc, aki feltehetően egy aligátorteknős profiljával vetekszik, a Facebook-on is mindenhová beír, hogy "hátezmegkiaf*sztérdekel" vagy valami hasonlót. És ilyenkor boldog. Őt is kiszolgálom, mert itt is lakik jelentős példányszámban. De nem azért keletkezett az opció, mert a latina színésznők a valóságban ostobaságok vagy nem ostobaságok. Szeretheti, csodálhatja őket bárki, meg nem is szeretheti, meg nem is csodálhatja. Ennél nem bonyolultabb ez a kérdés.

előzmény: dézi (#12)

2016-04-22 11:06:17 dézi #12

te magad is odaírtad az "ostoba kérdés" opciót, akkor miért ne tarthatnék gáznak ezek közül két opciót (szeretem / nem szeretem a "latina nőket", ezt a megközelítést önmagában is, de itt főleg)? én semmilyen feminista vitát nem akarok, viszont a szexista megnyilvánulásokat nem fogom szó nélkül hagyni, hiába nem tetszik itt sokaknak. és nem, nem arról van szó, hogy "lehet-e szépnek találni egy nőt"...

2016-04-22 11:04:41 Mizi #11

Embere válogatja, hogy kinek mi alapján kedvence egy színész/színésznő, így értelmetlen erről vitát indítani, szerintem.

2016-04-22 11:01:36 critixx #10

Már megint itt van a feminista, hogy tönkretegye mások szórakozását?

2016-04-22 10:22:38 Ugor #9

Mielőtt még gázolsz egyet: szerintem szabadon választható opció, hogy a külseje alapján, vagy a művészi teljesítménye alapján... A filmes oldalak általában hemzsegnek a valahány "...most beautiful..." ilyen actresses meg olyan actresses szavazásoktól meg listáktól és nincs is ezzel semmi baj. Ha viszont valaki az emlékezetes színészi alakításai miatt (ld. pl. Rossy de Palma emlegetése) lopta be magát valakinek a szívébe, hát azt is szabad. A kérdés puritán megfogalmazása nem köti gúzsba a gondolatot. És remélem, arról nem nyitunk harcifeminista vitát, hogy egy nőt szabad-e szépnek találni, vagy sem?

előzmény: dézi (#8)

2016-04-22 10:10:17 dézi #8

"Gondolom itt nem feltétlen a színészi képességekre értendő a kedvenc" ??? én meg remélem, hogy főleg arra értendő......... (bár az utolsó lehetőségek nem erre utalnak, gáz.)

Paz Vega, Michelle Rodriguez, de Paz de la Huerta is érdekel, csak még nem nagyon ismerem.

2016-04-22 08:17:31 tomasso #7

Főleg a korai, spanyol szerepei miatt: Penélope kisasszony.

2016-04-22 07:12:21 tomside #6

Egyértelmű, hogy Gabriela Spanic, meg aki a gonosz ikertestvérét, Paulinát játszotta! :DD

2016-04-22 02:01:31 Ugor #5

Persze. Meg Victoria Abril! Meg Rossy de Palma! Nem is értem, ezeket miért nem írták bele?

előzmény: manson84 (#4)

2016-04-22 00:21:49 manson84 #4

Carmen Maura most és mindörökké!

2016-04-21 20:57:17 frogman #3

Pilar López de Ayala

2016-04-21 20:09:07 Mizi #2

Rosario Dawson. Nem csak, hogy gyönyörű, de hihetetlenül sokoldalú, tehetséges színésznő.

2016-04-21 20:04:21 ChrisAdam #1

A latin színésznőkről mindig a nagy, kerek méretek jutnak eszembe. Gondolom itt nem feltétlen a színészi képességekre értendő a kedvenc, mert akkor nemigen lenne befutó. Egyébként magasan Jessica Alba, de nem sokkal utána Salma Hayek és Penelope. Meg hát Lopez, Mendes... na igen. Itt kezdődik a probléma - mindegyik ott van a porondon. :)