Díjszezon után - Szerinted 2015 (amerikai bemutató szerint) milyen filmes év volt? 👁

BonnyJohnny kérdése, 2016. február 29.-2016. május 26.

•   83% (52) Semmi különös.
  •   14% (9) Az utóbbi idők legjobb éve.
  •   3% (2) Az utóbbi idők leggyengébbje.
  •   A filmtörténelem (egyik) mélypontja.

2016-02-29 15:40:25 Ugor #8

OFF Na, azt nagyon nehezen tudnám elképzelni, hogy te valamitől is elhasalnál egyszer. :o)) ON

2016-02-29 15:14:38 Killjoy #7

Rengeteg kötelező film volt és még van is hátra ebből az évből (legalábbis nekem), de azért kitermelte ez az év a mélypontokat is rendesen (pl. Fantastic Four, Krampus). Voltak nagy elvárásokkal várt filmek, amik megbuktak valamilyen szinten nálam (megint csak a Fantastic Four, de ide sorolnám a Terminator: Genisys-t, az új Bond filmet, a Jurrasic World-öt és a Mad Max-et is), és pár igazi meglepetés, amikben nem tudtam igazán hinni, mikor először hallottam róluk, de végül nagyon jól szórakoztam. (Pl. Shyamalan The Visitje, a Creed vagy a Papírvárosok.) Jó év volt, és még maradt bőven pótolandó, én adtam is egy szavazatot az első lehetőségre, de ennek ellenére sem mondanám annyira űber-jó évnek, de az tény, hogy nagyon sok emlékezetes pillanat volt a mozi környékén.

2016-02-29 14:59:46 BonnyJohnny #6

Négy hozzászóló is kiemelkedőnek tartja, de csak a "semmi különösre" érkezett szavazat. :P

2016-02-29 14:56:42 kaamir #5

Nagyon régen fordult elő, hogy három filmre is 10 pontot adtam, most megtörtént (Visszatérő, Szoba, Agymanók). Ezek mellett is voltak még kiemelkedően jó filmek: Beasts of no Nation, Sicario, Az ajándék. Szóval kiemelkedően jó évként fogom számon tartani 2015-öt. A hollywoodi blockbusterek viszont sajnos tovább folytatják mélyrepülésüket.

2016-02-29 14:44:47 Tenebra #4

Szerintem épp annyi volt a kiemelkedő alkotás, mint korábban, és ugyanannyi szemét jutott egy jó filmre, mint eddig is. Talán magyar filmek szempontjából valamivel jobb év volt, de azért én nem hasaltam el.

2016-02-29 14:11:39 ryood #3

nagyon jó év volt, az egyik legjobb az elmúlt évekből.
a legemlékezetesebb filmélményeim ezek voltak: föld sója, saul fia, victoria, férfiak és csirkék, szerdai gyerek.

2016-02-29 14:06:06 Ugor #2

Filmekben kiemelkedő, a díjszezon meg hát... vegyes. A Saul meg.... végigtaroltuk a bolygót, na!!

2016-02-29 13:54:59 ChrisAdam #1

Utóbbi évek egyik legjobbja, de azért nem annyira hihetetlenül kiemelkedő, de sok jó, nagyon jó filmmel lettünk gazdagabbak!