A nem sokára a mozikba kerülő, új Star Wars film kapcsán: Szerinted ki volt a legjobb szinkronhangja Darth Vadernek?

Mizi kérdése, 2015. október 17.-2016. január 20.

•   65% (33) Kránitz Lajos
  •   22% (11) Egyik sem, csakis James Earl Jonest vagyok képes elviselni Vader orgánumaként.
  •   6% (3) Nagy Attila
  •   4% (2) Hollósi Frigyes
  •   4% (2) Kristóf Tibor

2017-01-10 17:43:26 Mizi #27

Ebben igazad van. Egy Vass Gábor-féle Vader szinkronnal lehet nem is lenne semmi baj. Gáti O. már más tészta. Neki nagyon nem illene hozzá az orgánuma szerintem.

előzmény: peti0290 (#26)

2017-01-10 17:40:18 peti0290 #26

Pedig Vass Gábor szinkronizálta már James Earl Jonest, és hangszínben is közelebb van hozzá szerintem, mint Horányi. Az meg hogy egy színész több ismert karaktert is szinkronizált már, és sokan a hangját egyik-másik szerepéhez kötik szorosan, attól még el lehet vonatkoztatni :) Csak Vadernél maradva Kránitz Lajos nekem is Jockey-ként ugrik be elsőre, de ettől függetlenül (ahogy a szavazás és a nagytöbbség véleménye is mutatja) ő volt eddig a legjobb hangja a karakternek.

előzmény: peti0290 (#22)

2017-01-10 17:40:10 Mizi #25

Lehet, de én csak mostanság ismerkedtem meg a sorozattal. :)
Bár Szersént egyébként sem Poirot-ként, sem Terence Hill szinkronjaként nem szeretem.

előzmény: kobretti88 (#24)

2017-01-10 17:32:40 kobretti88 #24

TJ Hooker Szersén Gyula hangjával volt az igazi szerintem.

előzmény: Mizi (#23)

2017-01-10 17:31:31 Mizi #23

Vass Gábor nekem TJ Hooker, Gáti Oszkár meg Sly/Schwarzi. Fura lenne Vader bármelyikük hangján... nekem.

előzmény: peti0290 (#22)

2017-01-10 17:28:50 peti0290 #22

Szerintem Vass Gábor, vagy akár még Gáti Oszkár is jobb lett volna, mint Horányi (akit ennek ellenére szeretek, Patrick Stewardhoz szvsz a legjobb magyar hang, de Vaderhez ő szerintem kevés).

előzmény: Mizi (#20)

2017-01-10 16:59:28 lukivaker ekekapája #21

Kránitz Lajos volt a legjobb Darth Vader, de Hollósival is jó. Viszont Nagy Attilával és Kristóf Tiboral szlmomra sosem volt az igazi. Horányi a rajzfilmsorozatban nem volt rossz, de a Zsivány Egyesben szerintem nem volt elég jól eltorzítva a hangja.

2017-01-10 16:53:43 Mizi #20

Nem szeretem a Hollósi-féle Vadert, de Horányi László még nála is rosszabb magyarhangja lett a sötét nagyúrnak. Mondjuk nekem sem jutnak eszembe jó alternatívák...

2016-01-05 20:24:42 csabaga #19

A cikkből kiderül,Nagy Attila maradt volna az egész trilógiára,de sajnos az élet közbeszólt.

előzmény: Mizi (#18)

2016-01-01 19:24:53 Mizi #18

Eme interjú szerint a teljes Special Edition szinkront Hollósi-val vették volna fel, csak időközben megbetegedett, ezért kapta meg az V. és VI. részt Kránitz.

2015-11-25 23:25:39 Olórin #17

Most (majdnem) megfogtál, de ugye jól tudjuk, hogy az utószinkron egészen más kategória:)

2015-11-25 21:39:01 Tenebra #16

A régi Star Warsoknak nagyon jó a szinkronja, de azzal egyetértek, hogy James Earl Jones zseniális eredetijét nem tudja megközelíteni az amúgy pofás szinkron sem.

A szinkronszínészek közül nekem Kránitz Lajos Vadere tetszett a legjobban, az övé áll a legközelebb amúgy is James Earl Jones hangjához.

Amúgy, aki még nem ismerné: A Vadert alakító David Prowse eredetije . :D Borzalmas. :D

Ezek után szerintem Olórin sem mondhatja, hogy a szinkron bűn. ;-) Az utószinkron ide nemhogy kellett, de elengedhetetlen volt.

2015-11-25 21:33:35 csabaga #15

Most DVD-n,ha igaz,a Hollósi szinkronnal jelent meg.

2015-11-14 00:39:42 gerbence #14

Számomra Kristóf Tibor = Darth Vader.
Nagy Attila is jó volt, csak máshogy. Az ő érzéketlenebb, gépiesebb hangja is illett a karakterhez; félelmetesebb, mint James Earl Jones dallamos, színpadias hanglejtése, ő Nagy szinkronjához képest kész primadonna.
Amúgy Kránitz sem volt rossz, ellenben Hollósival, aki erre a szerepre borzalmas.

2015-10-18 16:59:19 csabaga #13

Nálam ez a három film csak moziban és DVD formában létezett,így J.E.Jones és Nagy Attila.Az utóbbi emlékeim szerint nem volt rossz,Kránitz "reszelős" hangját elég nehezen tudom ide elképzelni.

2015-10-18 13:51:51 BonnyJohnny #12

Az új reményre gondoltam. Akkor az Kristóf Tibor volt. Azt hiszem a "mutasson nekem egy diplomatát" mondat az nem is úgy hangzik Hollósinál, mint nála.

előzmény: Mizi (#11)

2015-10-18 13:48:52 Mizi #11

Furcsa, de legelőször A birodalom visszavág kapott magyar szinkront, Nagy Attilával. Az Új remény magyar változata viszont már Kristóf Tiborral készült el. Többet ők nem szinkronizáltak Star Wars filmeket.

Tehát attól függ, hogy melyik részt láttad? :)

Ja, és örülök, hogy van még rajtam kívül, aki szerint jobb Kránitz, mint az eredeti. :)

2015-10-18 13:38:06 BonnyJohnny #10

Bevallom, én anno, még ChrisAdam születése körül hallottam a Hollósi/Kránitz előtti szinkront, de fogalmam sincs, hogy az a Nagy Attila, vagy Kristóf Tibor volt (konkrétan nem is emlékszem két szinkronra).
De amúgy Kránitz Lajos, aki szerintem még James Earl Jonesnál is jobb. (Ahogyan Sinkovits Imre is jobb nála. :))

2015-10-18 12:28:34 Mizi #9

Ebben a videóban mindhárom magyar A birodalom visszavág szinkronverzió meghallgatható.

Egyébként én sem értem, hogy Kránitz Lajossal miért nem szinkronizáltatták le soha a 4. részt, hiszen A Sith-ek bosszújában is ő adta a hangját Vadernek. És így már nem is lesz soha egységes szinkronja a két trilógiának.

2015-10-18 12:17:47 banana #8

Már értem :)

Nagy hirtelen csak ezt találtam:

2015-10-18 12:11:07 peti0290 #7

Pedig ha láttad szinkronosan a Special Editionokat (TV-be mindig úgy adják + a BD-re is az a szinkron került fel), akkor ismerned kéne a Hollósi-féle Vadert, mivel az Új reményben még ő volt a szinkronhang, és csak a Birodalom és a Jedi alatt szól Kránitz. (Zárójelesen jegyzem meg, hogy ezt mondjuk a mai napig nem értem: 95-ben leszinkronizálták másodjára, immáron egységes szereposztással a trilógiát, ahol mindhárom részben Hollósi volt Vader. Rá két évre jött a Special Edition, ahol a főszereplők hangja ugyanaz volt, csak Vaderhez hozták be Kránitz-ot, ami egyértelműen jó pont volt...viszont csak az 5-6ra. A 4.-re pedig még visszahívták Hollósit. Akkor már lehetett volna ott is Kránitz...).

2015-10-18 10:37:25 ChrisAdam #6

úgy értem, hanganyagot. :)

szóval a Hollósi-féle Darth Vader hangot nem ismerem. (Hollósit persze ismerem.)

előzmény: banana (#5)

2015-10-18 10:35:20 banana #5

Az hogy lehet, hogy nem találtál róla semmit?

264 szinkronja legalább volt:

Itt pedig a Wiki bejegyzés:

2015-10-18 07:10:08 ChrisAdam #4

Hollósit nem is ismertem amúgy. De a neten se találtam róla semmit.

Olórin, igen - az esetek 98%-ban ez tényleg igaz. De vannak filmek, amiknél jobb, vagy legalább annnyira jó, mint az eredeti.

előzmény: Mizi (#2)

2015-10-18 02:04:10 Olórin #3

A szinkronizálás BŰN! (Flame war ON:))

2015-10-17 22:52:40 Mizi #2

Az utolsó opciót igazából inkább csak azoknak szántam, akik egyáltalán nem tudják elviselni a magyar szinkront.

Szerintem Kránitz volt a best, jobb, mint Jones. Kristóf nem volt rossz, de nem annyira karakteres. Nagy Attila érdekes, de túl unott és az angol kiejtése is rémes ("Szkájvalker"), Hollósi meg egyértelműen a legrosszabb, hadar, és nem is passzol a hangja.

2015-10-17 22:41:38 ChrisAdam #1

Nehéz dönteni, Kránitz és Kristóf egyaránt jó, de a legjobb talán mégiscsak James Earl Jones. :)