Melyik a legjobb James Bond-mozi? (reboot előtt) 👁

BonnyJohnny kérdése, 2015. február 7.-2015. március 30.

•   31% (27) GoldenEye (1995) - Aranyszem
  •   21% (18) Goldfinger (1964) -
  •   9% (8) The Spy Who Loved Me (1977) - A kém, aki szeretett engem
  •   7% (6) On Her Majesty's Secret Service (1969) - Őfelsége titkosszolgálatában
  •   6% (5) From Russia with Love (1963) - Oroszországból szeretettel
  •   5% (4) Die Another Day (2002) - Halj meg máskor!
  •   5% (4) Dr. No (1962) -
  •   A View to a Kill (1985) - Halálvágta
  •   Moonraker (1979) - Holdkelte
  •   You Only Live Twice (1967) - Csak kétszer élsz

2015-02-10 21:05:47 lonecoyote #5

Én nem igazán vagyok oda a James Bond-témáért, mert kicsit túllihegettnek tartom, ahhoz képest hogy szimpla ponyváról van szó. Viszont azért láttam jópár filmet, és két színészt éreztem eddig igazán alkalmasnak a szerepre, méghozzá Moore-t és Brosnant, mert ők tényleg olyanok, mintha nekik találták volna ki ezt a kifinomult eleganciájú brit titkosügynök-figurát.

Ez nem jelenti azt, hogy bármi bajom lenne Conneryvel vagy Daltonnal, de szerintem nem igazán illenek a szerephez. Craig meg nekem az a kategória, ami manapság nagyon divatos (és szerintem irritáló), azaz, hogy egy nyilvánvalóan alkatilag, arcberendezésileg stb. alkalmatlan embert választanak a szerepre, gondolván hogy milyen jó lesz majd ez a meglepő választás. (Lásd még: Di Caprio újabban komoly férfiakat játszik, miközben még mindig olyan, mint egy nyálas tini.) Aztán pár meggyőző gesztus, és már hitelesnek is hiszik a készítők a figurát, mi meg lehidalunk, hogy mekkora színész az illető, holott az a pár gesztus azért nem annyira nagy dolog. (Bár ezt most nem feltétlenül Craigre írtam, csak úgy általánosságban. Őt nem ismerem eléggé, hogy megítéljem.)

2015-02-10 16:49:13 BonnyJohnny #4

"Hogy Brosnan "A Bond",ezzel nem tudok mit kezdeni."

Ha megnyugtat, akkor én se. :D
(Bár azzal sem, hogy Craig nem az. :P)

2015-02-10 16:43:05 csabaga #3

Akkor talán szerencsésebb lett volna Daltonnal zárni,ahogy én is kihagytam az Ingrid Bergman kérdésemből a nyilvánvaló Casablancát.
Hogy Brosnan "A Bond",ezzel nem tudok mit kezdeni.

2015-02-09 19:46:52 BonnyJohnny #2

A magyarázat az, hogy a többségnek Brosnan jelenti Bondot. És az ő filmjei közül meg egyértelműen kiemelkedik a GoldenEye.

2015-02-09 17:07:05 csabaga #1

Goldfinger,Őfelsége titkosszolgálatában.

Ahogy nézem az Aranyszem a rendezői díj után a legjobb Bond film díjat is begyűjti majd,csak tudnám,ez hogy lehet.
Igaz,a régi és az újabb Bondok között 1.10 az arány ismertségben.