Hány éves vagy? 👁

PG kérdése, 2014. november 8.-2014. december 29.

•   26% (43) 25-29
  •   1% (2) 45-49
  •   1% (2) 60-x
  •   1% (1) 55-59

2014-12-14 17:37:57 Cesare Gonzago #30

lonecoyote: akadtak itt nagyon értékes emberek, velük rendszeresen találkozom. Hasonló a hasonlónak örvend.

2014-12-12 15:21:33 csabaga #29

Befejezem,mivel a közkérdés nem arról szól,hogy neked milyen érzéseid vannak velem vagy a KT-val kapcsolatban.

2014-12-12 06:15:24 lonecoyote #28

Csabaga: Látod, nem érted még mindig. Nem a stílus a probléma, hanem, hogy mit éreztetsz a hozzászólásaiddal. Lehet olyat írni normális stílusban, ami az embert megalázza, és lehet trágárul írni olyat (akár szidva is a másikat), amitől nem csorbul a méltósága. De ezt nem fogod megérteni soha, hisz te voltál az első aki cenzorért óbégattál Lil Martin kitiltásánál, meg a cenzorok se fogják soha megérteni, mert akkor nem őt tiltották volna ki. Részemről nem tudok mást mondani, lehet, hogy inkább más oldalon kéne filmekről beszélgetnem. Talán akkor inkább a Port.hu, ott legalább nem ez a beképzelt faszverés megy. Lehet, hogy ott elküldenek az anyámba, de legalább őszinték...

2014-12-11 17:50:10 csabaga #27

Belenéztem a hozzászólásaidba,hát én hozzád képest igen visszafogottan írok mind a filmekről,mind mások véleményéről.

2014-12-11 17:20:02 lonecoyote #26

Csabaga: Már leírtam, de hagyjuk. Szépen elkerüljük egymást, és kész. Lehet, hogy csak velem van a baj, akkor ezzel meg is szűnik.

2014-12-11 17:15:26 csabaga #25

lonecoyote:

Velem bármiről lehet vitatkozni és szinte bármiről meg lehet győzni.Ha komolyabb vita van,majdnem mindig én engedek,én vonulok vissza.
A saját érzéseimet írom le,mi mást tennék?

Ha tévedek,elnézést szoktam kérni.Tényleg nem írom minden mondatom elé,hogy szerintem,de hát ez nem logikus?
Ha meg valamivel nem értesz egyet,akkor miért nem a fórumban jelzed,és miért itt teszed szóvá?

Ne haragudj,de én itt jól éreztem magam,de te tettél most róla,hogy ne így legyen.Nehogy már ez is az én hibám legyen.
Ha valami problémád van,írjad le konkrétan,így csak lóg a levegőben.

2014-12-11 17:04:00 lonecoyote #24

Cesare Gonzago: "megvan a magam kis köre, igen változatos korösszetétellel, amelyben egyikünknek sem kell foglalkoznia a tömeg mérgező indulataival és ostobaságával."

Az a baj, hogy ezzel automatikusan eldobsz magadtól egy csomó értékes embert, akitől tanulhatnál, és egy csomó értékes véleményt, amiből tanulhatnál. És mindezt pusztán azért, mert nem "elit". Te tudod...

2014-12-11 17:00:24 lonecoyote #23

Csabaga: Az a problémám, hogy amikor te leírod a véleményed, úgy írod le, mintha az nem is vélemény lenne. Nem azt várom, hogy minden mondat elején a "szerintem" szó ott legyen, sőt egyik előtt se kell ott lennie. Csak annyit szeretnék, hogy ne úgy érezzem, mintha te most kimondtad volna a tényeket, és kész. Itt is ezt tetted, ráadásul úgy, hogy attól megint rosszul kell éreznie magát valakiknek. Bocsánat, de tényleg nagyon sokszor, szinte minden hozzászólásodnál ezt tapasztalom, és egy idő után már nagyon bosszantó. Soha még ilyen problémám nem volt mással, még akkor se, ha valaki ocsmány szavakkal kritizált. (Érdekes módon egyébként itt ilyesmiért volt kitiltás nemrég, de hát a világon nincs igazság, mért pont ebben a szegletében lenne...) Mindenesetre még akkor se éreztem úgy, hogy semmibe vagyok véve.

2014-12-11 16:51:30 Cesare Gonzago #22

Én sem akarok kitiltani senkit. Önmagam határoztam el, hogy távozok. Lehet, hogy "elitista" attitűd, de megvan a magam kis köre, igen változatos korösszetétellel, amelyben egyikünknek sem kell foglalkoznia a tömeg mérgező indulataival és ostobaságával.

Fenntartom, amit évek óta mondok: ez az oldal addig nyújtott igazán emlékezetes felhasználói élményt, amíg kevesebben voltunk.

2014-12-11 16:50:07 lonecoyote #21

Olórin: Világos, nyilván ő sem úgy gondolta. Én csak arra próbáltam rámutatni, hogy másnak meg pont az olyan hozzászólások eshetnek rosszul, mint Cesaré vagy Csabagáé, amit meg nyilván ezek a hozzászólók nem éreznek. Jó magyar szokásunkhoz híven sajnos mind gyakran dühből beszélünk, én is próbálok tenni ez ellen, mert nem ez lenne a lényeg, csak egyszerűen beszélgetni kéne filmekről, anélkül, hogy bárki is rosszul érezné magát. Ez az, ami építő lehetne mindenkinek, csak valamiért se itt, se máshol a neten nem ebbe az irányba megyünk, hanem épp ellenkezőbe.

2014-12-11 16:44:40 csabaga #20

lonocoyote!

Most megtudtam,hogy én mindenkit lenézek,beképzelt vagyok és mindig hülyeségeken rugózom.

Valami konkrétumot tudnál írni,hogy hol,mit,kivel és mivel?Enélkül ez elég goromba hozzászólás,százszor inkább,mint az én "kesergésem".

Ahogy nézem az itteni hozzászólásomat is sikerült teljesen félreértened.Ha írsz,talán meg tudom magyarázni.De te az egyszerűbb módot választottad,elkezdtél sértegetni.
És még te írsz emberi beszédről...
Tényleg önkritikát kellene gyakorolnod.

2014-12-11 16:20:32 Olórin #19

lonecoyote: Csak annyiban védeném meg az érintettet, hogy nem akart ő kitiltani senkit, nem is rohant ki senki ellen, csak tapasztalt valamit, ami nem tetszett neki, és inkább odébbállt. Ehhez pedig joga van. DE egyébként teljesen egyetértek.
Cesare, nem is értem... ha már most így viszonyulsz a fiatalabbakhoz (ráadásul a nálad csak pár évvel fiatalabbakhoz), akkor mi lesz veled 10, 20, 40 év múlva? Ne vedd rossz néven, de úgy nyilatkozol a fiatalságról, mint egy hetvenéves - akitől ez valahol érthető, de tőled?
És még csak azt sem mondom, hogy egyáltalán nem értem, miről beszélsz, de a generációk (bár itt ilyenekről bőven nincs szó) közti különbségek megértésében talán egy kicsit tovább kellene menni az "azok mind hülyék" szinten.

2014-12-11 14:31:17 Tenebra #18

"Csak annyit akartam mondani, hogy szerintem, ha valaki emberien próbál beszélni a többiekkel (nem lenézően vagy gúnyolódóan), akkor nem lesz gondja."

Igen, ez az, ami sokszor ezen az oldalon nem megy, meglepő módon az őstagoknak sem (kinek nem inge, ne vegye magára...)

2014-12-11 03:05:03 lonecoyote #17

Cesare Gonzago: Nem egészen értem a dolgot. Mit szeretnétek? Kitiltatni a fiatalabb korosztályt, mert titeket zavarnak? Engem is zavar elég sok dolog, például amikor valaki ennyire fennhordja az orrát. Érdekes egyébként, hogy az életben minden korosztállyal normálisan tudok beszélgetni, itt a neten meg hol a beképzelt sznobizmus, hol a mindenáron lazának lenni akarás van. Bár gyanítom ez azért van, mert az életben olyan emberekkel vagyok jóban, akik nem pózolnak.

Csabaga hozzászólására meg nem csodálom, hogy egyből gúnyos válasz jött. Nem hiszem, hogy bárkinek baja lett volna vele, ha csak annyit ír, hogy hiányoznak neki a régi emberek, vagy örülne ha a középkorúak többen lennének. De nem. Neki egyből lenézően kellett beszélni a fiatalabbakról, meg egyből az idősebbek ALÁ helyezni őket, mindezt ráadásul úgy, mintha erény lenne a kor, és nem állapot. Közben én meg elég sok olyan fiatalról tudok, aki jobban megtapasztalta már, mi is az élet, mint a legtöbb középkorú, és elég sok szabadszájú fiatalról, aki többet ért egy-egy filmből, mint azok, akik azt hiszik, hogy csak a (túl?) kifinomultan író ember érthet ilyesmit. (Persze először nem reagáltam erre az egészre, mivel már megszoktam Csabagától ezt a lenézést, beképzeltséget, meg azt, hogy mindig hülyeségeken kell rugóznia, témától, filmtől függetlenül.)

Csak annyit akartam mondani, hogy szerintem, ha valaki emberien próbál beszélni a többiekkel (nem lenézően vagy gúnyolódóan), akkor nem lesz gondja. De ehhez persze önkritikát kell gyakorolni. (Gyakran nekem is.)

2014-12-03 19:57:02 BonnyJohnny #16

"Riasztó, hogy a mai húszévesek mintha egyszerre mutatnák a koravénség és az infantilizmus tüneteit."
Ebben nagyon magamra ismertem. :D

2014-12-02 17:28:05 Cesare Gonzago #15

Magam is elhagytam az oldalt 2012 tavaszán, holott 2006-tól majd' minden napom azzal indult, hogy a reggeli kávé mellett "fellapoztam" a kritikus tömegre írt friss bejegyzéseket. Ahogy idősödöm (1982-ben születtem), egyre nehezebben tolerálom a nálam jóval fiatalabbak értékvilágát és közlésmódjaikat. Riasztó, hogy a mai húszévesek mintha egyszerre mutatnák a koravénség és az infantilizmus tüneteit. Biztosan akadnak kivételek, ám egy biztos: havonta egyszer nyitom meg ezt az oldalt (is), kizárólag egy-egy "régi arc" miatt, és jól érzem magam. "Régen minden jobb volt."

2014-11-21 18:09:30 manuva #14

Nem nyitok vitát! Jobb volt! A csajom is fiatalabb volt.

2014-11-20 16:52:24 Olórin #13

És akik távoztak, azok helyére jöttek újak - a statisztikákat nézve még mindig ott tartunk, hogy igazából változatlan a kt közönségnek korösszetétele.

2014-11-20 09:04:32 Tenebra #12

Kb. 1 és 99 között. Kb.

2014-11-19 15:26:13 Nemes Ágnes #11

25-29

2014-11-17 17:02:35 csabaga #10

Sajnos én tudok néhány régi tag távozásáról is,és ők nem huszonévesek voltak.

2014-11-17 13:16:44 Olórin #9

csabaga: nézd meg a régi, 2009-es közkérdést. Nincs nagy különbség (ami van, az az állandó tagok öregedése). Ennyit a "régen jobb volt"-ról.

2014-11-15 12:09:47 flake #8

:D

2014-11-14 10:38:35 Raul #7

Szerintem 2014-ből vond ki a születési évedet :)

2014-11-13 21:10:27 flake #6

Én így testi valómban 28 éves forma vagyok, de a személyiségem egy 14 éves hülye gyerek, aki olyan elementáris erővel képes rajongani az élet apró dolgaiért, hogy az már-már nevetséges és 80-as megkeseredett, az emberiségből kiábrándult izé... Hogy vonjak átlagot?

2014-11-13 16:27:37 csabaga #5

Más volt a régi tévén felnőni,mint a kereskedelmi tévén.

Azért ekkora hiány a tapasztaltabb,"középkorú" fórumozókból régen nem volt.
Az idősek száma meg jelenleg eggyel több a nullánál.

Mondjuk a nők száma is a nulla felé konvergál...

2014-11-12 23:37:17 Olórin #4

"Lett"? Mindig is az volt.
Egyébként meg mi köze a kettőnek egymáshoz?

2014-11-12 16:19:53 csabaga #3

Ez az oldal is a reklámok által preferált 18-39 év közötti korosztály fóruma lett.

2014-11-09 14:34:10 Danesz99 #2

Valahol 60 és Miskolc között

2014-11-08 11:18:27 carmine #1

5 éve én is feltettem ezt a kérdést és meglepő volt, hogy sokaknak gondot okozott a válasz. :) Biztos most is lesz ilyen. :D