Szerinted melyik karakter a legstílusosabb spagetti-western ikon? 👁

Tenebra kérdése, 2014. október 12.-2014. december 2.

•   55% (48) A Névtelen ember (Dollár-trilógia)
  •   20% (18) Harmonika - Charles Bronson (Volt egyszer egy Vadnyugat)
  •   17% (15) Trinity - Terence Hill (Az ördög jobb és bal keze)
  •   7% (6) Django - Franco Nero (Django-filmek)
  •   1% (1) Cuchillo Tomas Milian (Számadás/La resa dei conti/The Big Gundown)
  •   Ringo - Giuliano Gemma (Pisztolyt Ringónak)
  •   Sabata - Lee Van Cleef (Sabata 1 és 3)
  •   Sartana - Gianno Garko (Sartana-filmek)

2014-10-13 16:43:19 csabaga #4

A Névtelen ember,akinek azért van neve az első két filmben.

Az elsőben Joe,a másodikban Monco,bár az utóbbi a magyar szinkronból kimaradt...

2014-10-12 21:52:35 Dynast Grausherra #3

A Sabatát nem láttam, viszont meg kell jegyeznem, hogy Lee Van Cleef nagy kedvenc számomra. Ha már Tuco amúgy is szóba került, muszáj megjegyznem, a legstílusosabb italo-western ikonok triumvirátusa számomra a Jó (Clint Eastwood), a Rossz (Lee Van Cleef, bár sokkal inkább Mortimer ezredes miatt) és a Csúf (Eli Wallach).

2014-10-12 20:08:16 Tenebra #2

Jaja, gondolkodtam ezen, hogy Tuco-t belerakjam-e a kérdésbe, mivel nekem is nagyon tetszett a karakter A Jó, a Rossz és a Csúfban, és A pirinyó, a behemót és a jófiúban is, és persze későbbi spagetti westernekben is hasonló karaktereket alakított. Viszont rá nem építettek brandeket, folytatásokat az olasz filmiparban, tehát soha nem tették meg főszereplővé, mint a nagyon hasonló Cuchillo-t. Persze lehet, belefért volna a kérdésbe ettől függetlenül. De most kifejezetten azokra a karakterekre koncentráltam, akik vagy főszereplők voltak és kultfigurává váltak, vagy pedig brandet épített köréjük az olasz filmipar.

Nekem a Névtelen ember és Sabata is bejött, de leginkább Django tetszett, habár sok film csak nevében hordozta ugye a Djnagót. :D

2014-10-12 19:18:35 Raul #1

Tuco Ramirez kár hogy kimaradt, az egyik legnagyobb karakter a mozivászon feltalálása óta.