Melyik sci-fi sorozat jobb: Terminator vagy Alien? 👁

limupei kérdése, 2006. április 10.-2006. július 25.

•   58% (18) Alien
  •   29% (9) Terminator
  •   10% (3) Mindegyik
  •   3% (1) Egyik sem

2006-05-10 21:42:56 Hannibal Lecter #3

Sorrendben egyre gyengébben sikerülteeek??? Hát kérem szépen, hol van a Terminátor első része Az ítélet napjához képest? Míg a '84-es filmben gyerekcipőben jártak a trükkök, addig Cameron a folytatással valóságos effektlázat indított el, és elkészítette a '90-es évek egyik legmeghatározóbb akciófilmjét. Azt viszont aláírom, hogy a harmadik lett a legszarabb - a szinopszisa legalábbis bice-bóca, a karakterek hanyagul vannak odakenve felületes színészi alakításokkal, és mindent csak a látvány húz feljebb.
Az Alien viszont tényleg teljesen más tészta, de azért nem mondhatnám, hogy filmtörténeti jelentősége meghaladja a Terminátorét. A két filmben formai és tartalmi különbözőségek vannak, de tényleges súlyméregetésük szerintem is eléggé kényes kérdés, bár a ralph által felhozott differenciákkal, mint kiderült, ennek ellenére abszolút nem értek egyet.

2006-04-16 16:51:24 bengeeno #2

Alien, vajon él ilyen?;)

2006-04-14 01:11:16 ralphduren #1

Nem is értem, hogyan hasonlítható össze, a két sorozat. Az ALIEN igazi klasszikus sci-fi, egy stílus, egy külön világ, hangulat sajátságos és megismételhetetlen atmoszférával. Ezzel szemben a Terminator filmek pattogatott kukorica szagú, jó kis esti kikapcsolódást biztosító szórakoztató akciófilmek, melyek azért a szokottnál több mondanivalóval és főleg történettel bírnak. Sorrendben sajnos egyre gyengébben sikerültek. (Persze az Alien 4-et és a Predatoros baromságot nem számolom az ALIEN sorozathoz.)