Tarantino – Kókler vagy zseni? 👁

BonnyJohnny kérdése, 2014. július 13.-2014. szeptember 2.

•   60% (98) Tehetséges filmes
  •   18% (30) Tarantino egy látnok, aki megreformálta az amerikai filmkészítést
  •   18% (29) Túlértékelt filmes
  •   4% (6) Egy keselyű, aki egykori óriások vállára állva csipkedi a húst a korábbi generációk nagy kultuszfilmjeinek félig elfeledett testéről.

2018-01-05 12:11:39 Gameface #39

egy zseniális filmet azért letett az asztalra: romantikus műfajban a Jackie Brown etalon.

2018-01-05 10:43:09 Dangar #38

Tény, hogy egyetlen filmjével sem tudott megfogni (erőltetett, túltolt, hatásvadász katyvasz mind), kóklernek mindazonáltal nem nevezném. Nyilvánvaló, hogy tud filmet rendezni, a többség oda is van érte - nekem egyszerűen nem jön be a stílusa. Mármint nagyon nem.
Hozzátenném, emberileg is egy öntelt, közönséges hólyagnak látszik - vagy láttatja magát.

Részemről egy túlértékelt, de amúgy tehetséges keselyű...

2018-01-01 17:32:13 gerbence #37

Mindegyik egyszerre.
Tehetséges filmes, aki dögevő keselyűként, vagy szeméttelep fölött köröző sirályként csipkedi és válogatja össze a régi, kidobott, lejárt szemetet amiből látnokként megformálja az ezekből összeépíthető remekműveket, és ezzel megreformálta az amerikai filmkészítést (és egyben visszahatott az európai, sőt a keleti filmkészítésre is). Emellett gyakran túl is értékelik, leginkább mert annyira szerethető. Egy geek, egy filmbuzi, egy azok közül, akik pl. erre az oldalra is regisztrálnak: közülünk, csak ő meg is csinálta, vászonra is pakolta a maga végletekig szubjektív filmes világát.
Olyan ő a filmben, mint a hiphop volt a zenében (nem a mostani, csilivili pénzmutogatós újgazdag proli videoklipes szar, hanem a hetvenes-nyolcvanas évekbeli, magnókazettákon a panelszobákban összeházibarkácsolt, samplingelt alapokra saját közlést rászövegelő, zenei képzettség nélküli, utcai kölyköké).
Ha Tarantino nem hozott újat a filmezésben, akkor a hiphop sem hozott újat a zenében (hiszen már meglévő zenéket használtak fel, és abból csináltak valami újat). Hát dehogynem.

2018-01-01 17:12:45 dikalosz #36

Kókler

2014-08-08 10:29:32 Dynast Grausherra #35

Neil Gaiman "Az aranyhalas medence és más történetek" című novellája is remek ad képet Hollywoodról, valamint az ottani fejesek ostobaságáról.
"Mind áradoztak a könyvről. Egyikük nevét sem értettem rendesen. A férfiak szakállat vagy baseball sapkát vagy mindkettőt viseltek; a nők mind lélegzetelállítóak, viszont valahogy sterilek."
"- Hm. Ez a Manson kölyök. Játszhatná őt Keanu Reeves? "Isten ments! gondoltam. Jacob elkapta a tekintetemet és kétségbeesetten bólogatni kezdett. - Miért is ne? - válaszoltam."
"- Ez maga szerint milyen? - Béna. - Mi is ezt gondoltuk, amikor láttuk. Így aztán kirúgtuk a rendezőt, újravágtuk a filmet, és egy napot ráhúztunk a forgatásra. ... - Ez már jobb valamivel? - Szemétre való."
"Bementem, hogy megvitassuk a szinopszist. Azok közül, akikkel korábban dolgoztam, senki sem volt ott."

2014-08-07 19:09:24 BonnyJohnny #34

Mármint Player. :)

2014-08-07 19:08:55 BonnyJohnny #33

A témában ajánlom a Plyer című Robert Altman filmet. Bár nem ez a fő szála, remek szatíra a hollywoodi filmkészítés "könnyűségéről"...

2014-08-07 16:32:59 Olórin #32

Ja, nem, igazad van, nem nehéz, valakinek van egy ötlete, megkeres egy stúdiót, megkapja rá a pénzt, és megcsinálja úgy, ahogy eltervezte. Mindennapos dolog.

2014-08-06 08:21:09 critixx #31

Rohadt nehéz filmet csinálni Hollywoodban? Kérlek, mesélj még...

2014-08-04 14:02:51 Olórin #30

Reklámszöveg az, hogy rohadt nehéz filmet csinálni Hollywoodban? Akkor nagyon-nagyon sok filmes nyomja ugyanezt a reklámot...

2014-08-04 13:17:57 Mviktorio #29

Remek forgatókönyvíró és élő filmlexikon, aki a jól használja a különböző műfajokat, de nem látnok vagy zseni.

off. A Lincon-t kb. 1999 óta lehet látni az imdb-n mint Spielberg következő filmje, szóval azért lehet benne valami.

2014-08-04 11:25:36 critixx #28

Olórin: és te mind el is hiszed ax efféle reklámszövegeket.

2014-08-04 10:54:35 critixx #27

Még egy "lájk" Cesarénak.

2014-08-03 21:50:38 sajoferenc #26

Egyetértek Cesare Gonzago véleményével! Tehetséges, de filmjeinek mélysége, mondanivalója, és művészi értéke nem mérhető a "régiekhez"....

2014-08-02 21:27:09 Cesare Gonzago #25

Thetséges kókler, de nem zseni.

2014-07-27 21:31:06 Olórin #24

"bármilyen hülye agymenéssel előjöhet"

Ez valószínűleg tényleg így van, bár mióta Spielberg azt mondta, hogy NEKI évekbe és izzadságos munkába telt összeszednie a pénzt a Lincolnhoz, és hajszálon múlt, hogy sikerült, azóta kevésbé hiszek a "szabad kéz" elméletében, még a legsikeresebbek, legkiváltságosabbak esetében is .

2014-07-27 18:17:58 critixx #23

Átfogalmazom. Nem annyira a lelkesedés hiányáról van szó, az megvan, inkább arról, hogy Tarantino manapság szó szerint bármilyen hülye agymenéssel előjöhet (nem akarok megsérteni senkit, de a Kill Bill vagy a Halálbiztos pont olyan kamaszkori maszturbációs álmok, ahogyan Broomfield jellemezte a mester filmjeit), senki sem szól bele, hanem azonnal pénzt kap rá, lehet akármekkora baromság amivel előrukkol. És igen, sok esetben érzem úgy, hogy már szándékosan manírkodik, direkt "Tarantinós" dolgokat csinál, mert tudja, hogy ez kell a népnek. De más is csinálta ezt, pl. egy időben Bergman.

2014-07-27 17:51:02 Olórin #22

A Kutyaszorítóban, mint hatalmas pénzügyi siker azért túlzás kicsit.

"a Mester tudja, hogy nem kell megerőltetnie magát"
Ezt meg nem veszem be. Függetlenül attól, hogy valakinek tetszenek a filmjei vagy sem, a lelkesedés szerintem elég világosan lejön belőlük (mint ahogy mindenféle megnyilvánulásából). Tényleg úgy gondolod, hogy azzal áll neki filmet csinálni, hogy "na, összegányolok valami szart, a nép úgyis megeszi, mert az enyém"? Pont ő az egyik utolsó filmes, akiről ezt el tudnám képzelni.

2014-07-25 20:01:30 critixx #21

Tarantinóval a fő probléma, hogy az első két filmje hatalmas (de tényleg HATALMAS) siker lett (kritikailag és pénzügyileg egyaránt), ezért konkrétan bármit megtehet. Ha ráfingik egy lapra és odaadja Weinsteinéknek, arra is adnának milliárdokat, mivel tudják, hogy a Tarantino névvel úgyis óriásit kaszálnak majd vele. Ezért a filmjei elkezdtek erőltetetten "tarantinósak" lenni, a Mester tudja, hogy nem kell megerőltetnie magát, elég ha szándékosan összekotyvaszt minden olyat, amiről majd azt mondják, ez annyira de annyira a saját keze munkája.

2014-07-25 12:19:40 angel #20

Nem túlértékelt; ő értékeli magát minél magasabbra. Így adja el magát már régóta. :)

2014-07-16 07:30:24 BonnyJohnny #19

Szabadni szabad, de angolul sikk. :)

2014-07-15 17:53:19 csabaga #18

Magyarul szabad itt írni?...:))))

2014-07-15 12:53:10 Tenebra #17

Godard Tarantinoról:
"Tarantino named his production company after one of my films. He’d have done better to give me some money."
:D

2014-07-14 22:53:00 critixx #16

Egy másik vélemény, Nick Broomfield rendezőtől: "It's like watching a schoolboy's fantasy of violence and sex, which normally Quentin Tarantino would be wanking alone to in his bedroom while his mother is making his baked beans downstairs. Only this time he's got Harvey Weinstein behind him and it's on at a million screens."

2014-07-14 18:51:08 flake #15

Tarantino egy látnok, aki megreformálta az amerikai filmkészítés, úgy hogy az elején csekély fogalma is volt minderről. Napjaink egyik legtehetségesebb rendezője, akit sikk lett szidni, mert sajnos, akin nincs fogás azt kezdik el először basztatni a szerencsétlen nyomorultak. No offense. Magánvélemény.

2014-07-14 17:09:43 csabaga #14

Sokat "lopott",de ezzel nem jár egyedül

Mit mondjak akkor a Brian De Palma nevű rendezőről?Még a Carlito útja is lopás!

2014-07-14 14:30:48 critixx #13

Tulajdonképpen azt a sok "újat" amit hozott, előtte már mások ellőtték, pl. Godard, akit Tarantino maga is nagyon istenít.

2014-07-14 14:29:04 Simpleton Larry #12

Túlértékelt, de tehetséges.

2014-07-14 12:25:48 BonnyJohnny #11

De megfogalmazhatod magadnak KT-s osztályzás alapján is. Első a zseniális, második a jó, harmadik a közepes.

2014-07-14 12:24:16 BonnyJohnny #10

A látnoka túlzás része. :) Hozott-e valami újat a filmkészítésbe szerinted, vagy nem? Ha igen, akkor tiéd az első válaszlehetőség. ;)

2014-07-14 11:58:33 Kalti #9

Nem igazán jók a válaszlehetőségek, kicsit több, mint szimplán tehetséges, de nem is látnok, azt már túlzásnak érzem.

2014-07-14 11:28:44 Xuja #8

Mondjuk a Brigantik és a Django szerintem is túlértékelt kicsit, viszont a Halálbiztos meg kifejezetten alul, méltatlanul hanyagolt mestermű.

2014-07-13 18:06:37 csabaga #7

Régen tehetséges volt,ma már túlértékeltnek tartom.

2014-07-13 17:41:22 Leslie #6

Zseni.

2014-07-13 15:16:24 carmine #5

Igen én is Xuja véleményét osztom. Az hogy megreformálta volna, az talán kicsit túlzás. De számomra vitathatatlan, hogy korunk egyik legeredetibb rendezője, mindezt úgy, hogy a nagyközönséghez is tud szólni, nem csak a kritikusokhoz.
Ráadásul nem gondolnám, hogy kiöregedett volna, szerintem elég groteszk és morbid volt a Becstelen is. Számomra az utolsó két filmje egy lapon említhető minőségben a Ponyvaregénnyel vagy a Kutyaszorítóban-nal.

2014-07-13 13:20:37 Xuja #4

Hát nekem tényleg a kedvenc rendezőm. Azt nem mondom, hogy minden idők legjobb amerikai filmrendezője, de az ő új filmjét várom mindig a legjobban. Szóval zseni, de az első válaszlehetőség azért egy kicsit túlzás.

2014-07-13 12:56:25 BonnyJohnny #3

A kérdés alapjául szolgáló disputa:

2014-07-13 12:01:57 critixx #2

Tehetséges, de túlértékelt.

2014-07-13 10:44:48 Tenebra #1

Szerintem tehetséges alapjáraton, csak kezd ő is gyengülni, öregedni. De ez érthető, hogy 50 évesen már nem olyan a lendülete, mint amilyen mondjuk 30-as korában volt. Kicsit mondjuk túlértékelt is, sokan az atyaúristent, a "posztmodern film megteremtőjét" látják benne, holott David Lynch vagy Peter Greenaway sokkal kreatívabbak voltak e téren. Tarantino tényleg mindent "lopott", viszont az "összelopott" tárgyakból egész jó, sajátosan morbid filmeket hozott létre. Ezért is kár, hogy se a Brigantyk, se a Django nem annyira groteszk-ironikus, mint a korábbi művei.