Véget ért A trónok harca (Game of Thrones) 4. évad. Neked ki (volt) a kedvenc karaktered a sorozatból? 👁

Tenebra kérdése, 2014. július 6.-2014. augusztus 26.

•   29% (46) Nem nézem a sorozatot
  •   1% (1) Robb Stark
  •   Jeoffrey Baratheon
  •   Theon Greyjoy / Reek

2014-07-23 17:13:11 robbiemarko #24

Oberyn Martell. Halála sokkolt.

2014-07-23 11:32:55 Lil Martin #23

Oberyn. sajnos a Véreb kicsit elkurvult.

2014-07-10 11:12:49 Leslie #22

Daenerys: Nálam pont fordítva. Az 1. évadban az egyik legérdekesebb karakternek tartottam és valóban érdekes volt ahogy félénk kislányból vezér, királynő lesz. Aztán a második évadtól, ahogy a sárkányok egyre nagyobbak, a hadserege is egyre nagyobb és az ő hatalma is, így lett egyre unalmasabb és érdektelenebb. Már nem magabiztos, hanem arrogáns. Mikor nem volt hatalma, de nagyképűsködött és pattogott, az vicces volt. Most hogy van hatalma, és így csinálja, így arrogáns. Szóval nálam Dany évadról évadra egyre lejjebb van.

A nővé és felnőtté érés folyamata számomra Sansa karakterében sokkal érdekesebb.

Arya is nagy kedvenc korábban, de mióta 3 évada csak bóklászik vagy egy helyben toporog, azóta visszaesett. Sandorral jó volt a kettősük és a színésznő is nagyon jó, de mégsem mozdult előre a sztorija. Az, hogy ölt, az nem újdonság, már az első évadban is csinálta. Oké, most már lazán, érzelemmentesen csinálja, de ennyi tragédia után nekem ez nem meglepő.

2014-07-10 08:01:37 BonnyJohnny #21

Azt mondjuk elismerem, hogy ebben az évadban kezdett érdekes lenni. Jöhet még feljebb... nem zárom ki.

2014-07-09 21:50:46 Tenebra #20

Daenerys-t én csak most kezdtem megkedvelni. Előtte ez a tömeges rabszolga-felszabadítás valahogy nagyon nem illett a sorozat hangulatához. De most ugye, hogy uralkodó lett tulajdonképpen, előjönnek a szituáció szépségei. Tulajdonképpen egy diktátorfigurává kezd válni. Idealista, de a valóság kissé kontrasztban áll a nézeteivel, nem mindenki kér az ő "szabadságából".

SPOILER
Ennek szimbóluma ugye a sárkányok láncraverése... Nagyon szép jelenet volt. Persze megdöbbentő, de kiválóan jellemezte, hogy csúszik mélyre ez a kis naiv, idealista forradalmár. Benne van ebben az emberi történelem minden forradalmának problémája.

2014-07-09 21:09:57 Marla Singer #19

Daenerysnél mindenki érdekesebb? Számomra nem. Ő volt az a karakter, aki számtalanszor megtörhetett és elbukhatott volna, ha hagyja, hogy a rajta uralkodni próbálók alakítsák a sorsát. Szerintem tökéletes nő, királynői karakter, akiben megvan az a nemesség, ami ebben a sorozatban senki másban.
Szóval maga irányítja az életét, erős, szép, nőies és ahogy Jorah mondta jó a szíve, ráadásul félénk,szófogadó kislányból fejlődött ilyenné. A róla szóló részek a kedvenceim.
És a már itt tartunk Daario Naharis sem egy rossz karakter.

2014-07-09 17:11:06 BonnyJohnny #18

dézi: Direkt kihangsúlyoztam, hogy Jon Snowra túlzás lenne állítani, hogy sablonos karakter. Ennél jobban nem tudom kifejezni, hogy nekem sem az.

"na nekem inkább ők a túl egyoldalúak"
Ez így, ha nekem volt válasz, megint csak felesleges az "inkább", mivel Robbon kívül senkire nem írtam, hogy egyoldalú... rá meg én is azt írtam.

2014-07-09 14:38:18 dézi #17

Daenerys: mert erős, határozott női karakter, aki kiáll az elvei és az igazság(érzete) mellett akkor is, ha emiatt konfliktusba kerül másokkal. emellett tetszik, hogy a nőisége és az anyasága is hangsúlyos és érdekes. röviden komplex női karakter.

Jon Snow nekem nem sablonos (kb egyik karakter sem az, éppen ezért jó sorozat), benne is több olyan tulajdonság van, ami miatt szimpatikus, plusz helyes pasi.

akiket nem kedvelek különösebben: Robb Stark, Ramsay - na nekem inkább ők a túl egyoldalúak.

2014-07-09 14:32:10 Simpleton Larry #16

Darth Baelish

2014-07-09 10:37:23 BonnyJohnny #15

Viszont Ramsay szerintem is viccesen szadista, Joffrey idegesítően szadista figurájával szemben. Bár nem olvastam a könyveket, csak Iwan Rheon és Jack Gleeson alakításából tudok kiindulni.
Arya a harmadik évadban közelített Tyrionhoz, és most mellé ért, Jaime pedig ebben az évadban kezdett közelíteni, kíváncsi vagyok, ő is felér-e. (Ami azért is nagy szó, mert én kifejezetten utáltam a figurát.)
De az elsőszámú kedvenc a kezdetektől Tyrion volt, és ebben az évadban csak még jobban megerősítette vezető helyét a szememben.

Jon Snow szerintem túl sima (a sablonos azért túlzó lenne) karakter ő ebben a sorozatban, hogy kitűnjön. Rob Stark pedig kifejezetten unalmas figura volt ebben a közegben (szinte tökéletes hős). Meg szerintem Ned Stark gyerekei közül úgyis az a legtökösebb, akinek nincs is. :) Brandon szála rém unalmas (erről nem a karakter tehet), Sansa pedig csak sodródott az árral (az évad végén kezdett érdekes lenni, majd meglátjuk).

Sandor szintén jó figura, jól párba állítható Bronnal, csak épp ellentétes stílussal képviselik ugyanazt a kalandozó típust. :)

Az utált figurák csúcsán természetesen Joffrey áll, utána anyja és nagyapja. De persze egyiküket sem lehet nem szeretni utálni. Kiváló karakterek, kiváló alakításokkal prezentálva.

2014-07-09 08:56:05 BonnyJohnny #14

Daenerys? Miért? Gyakorlatilag mindenki érdekesebb nála, aki körülötte van.

2014-07-09 00:17:33 dézi #13

Daenerys, Tyrion, Arya, Jon Snow, The Hound.

2014-07-07 22:50:42 Tenebra #12

Én nevettem Ramsay egyes megnyilvánulásain. Persze oké, kibaszottul fájdalmas volt mind, és felháborodással keveredett az a nevetés. :D Inkább ilyen, "kínomban röhögök" dolog. Theon kínzását persze, hogy nem volt kellemes nézni, és drukkoltam a nővérének, hogy szabadítsa ki és szúrja át ennek a szemétládának a torkát. De mégis: van ebben, és Joffrey-ban valami, ami miatt zseniális gonoszok. Én mindig vonzódtam az ilyen figurákhoz, Joker is ezért tetszik. Jóllehet, amúgy ütném az ilyet a valóságban. :D

Az elírásért bocs, ennek ellenére büszke vagyok magamra, mert fejből tudtam a neveket, nem kellett utánanéznem. :D Szerintem ez nagy eredmény, mivel még a 4. évad elején sem tudtam, ki az a Jorah Mormont, csak annyit, hogy "ja, igen, ő a barátzónás fickó a Daenerys mellett". Úgyhogy bocs, a neveket megtanultam, az írásmódjukat még memorizálni kell.

Az meg, hogy kimaradtak: igen. A kérdések általában szubjektívek, és ugye mindig olyan lehetőségeket sorol fel a kérdésfeltevő, ami hozzá közel áll. Hozzám Ygritte közelebb állt, mint Catelyn vagy Davos. Illetve sajnos nem jutott eszembe minden szereplő, mivel rengeteg van, ezért is maradt ki az amúgy nekem is szimpatikus Jorah, illetve a másik nagy kedvenc, Petyr Baelish. De erre van a "Más, egyéb..." válaszlehetőség, tehát kommentben fel lehet sorolni a kimaradt kedvenceket.

2014-07-07 17:37:46 Leslie #11

Nem bírom ki, muszáj kicsit kukacoskodni: Jamie helyett Jaime, Jeoffrey helyett Joffrey, Clegan helyett Clegane. Ja és Brandon inkább Ned bátyját jelenti, a fiút inkább Bran-nek mondják-írják.
Érdekes, hogy Catelyn kimaradt (meg mondjuk Kisujj, Varys, Davos, Margaery, Jorah), míg a viszonylag jelentéktelen mellékszereplő Ygritte ott van.

2014-07-07 17:27:14 Leslie #10

Ez a viccesen szadista tényleg aranyos. Ennyi erővel a nácik is azok voltak. Még ha csak a sorozatot nézem könyvek nélkül, akkor is egy elmebeteg őrült. Érdekes, hogy a sorozat évadokon keresztül mutatja Theon kínzását, mégsem lett elég bevállalós a dolog, ezért tűnhet viccesnek. A könyvben csak a végeredményt látjuk, és az ezerszer borzasztóbb.

2014-07-07 16:59:29 limupei #9

Viccesen szadista? Szerintem még nagyobb elmebeteg, mint a kiskirályfi volt :/

2014-07-07 11:55:16 Tenebra #8

Első számú kedvencem Sandor Clegan volt, már csak a neve miatt is. :D

Tyriont is szerettem, de a 4. évad végén nagyon nem tetszett...

Arya is egész jó.

S nagy kedvenc Ramsay Bolton. Igazi szemét genyó, mániákus őrült - viccesen szadista.

2014-07-07 11:04:03 flake #7

1.Tyrion/Arya
2.Jamie
3.Kisujj és Varys

2014-07-06 22:17:53 limupei #6

Eddig a szezonig egyértelműen Tyriont mondtam volna, de mostanra Arya is megérkezett mellé, kissé lemaradva pedig már ott van Jamie.

SPOILER SPOILER

És persze Oberyn :(

2014-07-06 21:54:03 Marla Singer #5

Találjuk ki nagyon jó karaktereket, aztán öljük őket halomra! - gondolta a Trónok harca írója. Nem csoda, hogy nehéz választani.

2014-07-06 21:26:42 critixx #4

Egy percet nem láttam belőle.

2014-07-06 20:28:52 Leslie #3

Tyrion a kedvenc természetesen. :)
A második Jaime, a harmadik Sansa.

2014-07-06 20:24:32 BonnyJohnny #2

Meglepne, ha nem az nyerne, akire szavaztam. Bár az utóbbi után Arya is kedvencem lett, és valószínűleg másoknak is.

2014-07-06 20:00:37 Szabó Dániel #1

Jaqen H'ghar