A Mephisto mellett még melyik Oscar-díjra jelölt magyar film érdemelte volna meg legjobban a szobrocskát? 👁

Danesz99 kérdése, 2014. április 3.-2014. május 24.

•   61% (44) A Pál utcai fiúk
  •   18% (13) Jób lázadása
  •   7% (5) Bizalom
  •   6% (4) Hanussen
  •   6% (4) Magyarok
  •   3% (2) Macskajáték
  •   Redl ezredes

2014-05-19 22:14:34 GeryFlash #9

Pál utcai filmek Oscart na ne már :D Nem tartom nagyra a díjat de azért...

2014-04-08 18:05:43 csabaga #8

Az az érzésem,a Pál utcai fiúkat látták leginkább a fórumozók...

2014-04-04 17:02:41 csabaga #7

Az Ötödik pecsétet kihagytam.Nálam is nagy kedvenc.Bár ezt sem jelölték.

2014-04-04 17:01:39 csabaga #6

Az a baj,hogy sok jó filmünket,általában a kedvenceimet nem jelölték erre a díjra.

A tizedes meg a többiek
Isten hozta,őrnagy úr!
A tanú
Te rongyos élet

A szatírákat kedvelem...

Az eddigi szavazók által preferált Pál utcai fiúk nem akkora kedvenc,talán a "militarista" hangvétele miatt.
Legyen a Jób lázadása.

2014-04-04 09:25:12 Tenebra #5

Ha már választani kell, akkor A Pál utcai fiúk. Bár én Az ötödik pecsétnek adnék Oscart, az nagyon megérdemelné, hogy nemzetközileg is ismert legyen.

Egyébiránt: a Mephisto helyett szerintem a Hanussen inkább megérdemelné, ha csak Szabót nézzük. :D

A Jób lázadása meg ugye tipikus Oscar-téma. :P Az is kaphatna ilyen szempontból. (Bár abban a filmben nincs semmi amúgy, ami miatt díjat érdemelne. Konvencionális forma, sztori, karakterek.)

A Pál utcai fiúk még a legokésabb a listáról, mivel az nemzetközileg is ismert, és végtére is egyetemesebb a témája. Meg hát az a film, amiben gyerekek vannak, szintén Oscar-gyanús. :P

De, ha tényleg arra adnánk a díjat, hogy melyik film alkot maradandót, akkor jelölték vagy sem, de Az ötödik pecsétre szavaznék.

2014-04-04 07:37:44 BonnyJohnny #4

Attól tartok ez inkább lesz népszerűségi szavazás. :/ Ami tendenciát én is csak tovább erősítek. :P

2014-04-03 22:56:39 critixx #3

Mindkettő kiváló film. Az adott mezőnyben persze nyilván Bergman nyert, de önmagában simán megérdemelné a díjat.

2014-04-03 22:47:02 limupei #2

A Jób lázadása? Ezt most úgy érted, hogy jobbnak tartod a tényleges nyertesnél, ami ugye a Fanny és Alexander?

Pál utcai fiúk - Háború és béke
Macskajáték - Amarcord
Magyarok - Elő a zsebkendőkkel!
Bizalom - Moszkva nem hisz a könnyeknek
Jób lázadása - Fanny és Alexander
Redl ezredes - Hivatalos változat
Hanussen - A hódító Pelle

2014-04-03 22:38:53 critixx #1

A Mephisto mellett? Szerintem a Mephisto nem érdemelte meg. A Jób lázadása annál inkább megérdemelte volna.