Te miért nézel meg kétszer vagy többször egy filmet? 👁

Ugor kérdése, 2014. február 16.-2014. április 8.

•   34% (78) Ezek itt fent vegyesen előfordulnak velem.
  •   18% (41) Mert vannak felejthetetlen jelenetek, amiket újra és újra látni kell!
  •   14% (33) Micsoda hülyeség ez, hát azért, mert tetszett.
  •   11% (25) Mert sokszor elfelejtem, amit régen láttam és kíváncsi vagyok, hogy most hogyan hatna rám.
  •   10% (23) Mert először inkább a történetét érzem át, másodszorra meg figyelni tudok az apró részletekre is.
  •   4% (10) Például azért, mert személyes emlékek kötődnek hozzá.
  •   3% (7) Sokszor azért, mert régen nem tetszett és adok a filmnek még egy esélyt.
  •   2% (5) Kedvenc színésznőmet/színészemet bárhol, bármikor, akárhányszor!
  •   2% (5) Megnézném esetleg némelyiket újra, de annyi film van, amit még nem láttam, hogy sajnálnám az időt mindig arra az egyre.
  •   1% (3) Nem tudom, nem érdekes ez a kérdés.
  •   A mozi drága, kevés DVD-m van, hát többször előfordul, hogy úja megnézem ugyanazt, ha unatkozom.
  •   Más az oka, de azt lent megírom.
  •   Nem nézek meg soha többször egy filmet. Egyszer láttam, kész. Másodszorra nem érdekes, mert már tudom, mi történik benne.

2020-03-10 16:55:00 pittyke444 #13

Mert egyszeuen imadok nehany filmet, peldaul a disney tol az utodokat 4 x neztem meg a TV ben 2 nap alatt. Most kulfoldon elek es van korlatlan moziberletem igy akar 2 -3 szor is nezhetek egy filmet kenyelemben es akarmikor.

2014-04-05 13:09:31 Danesz99 #12

Kedvenc színésznőmet bárhol, bármikor, akárhányszor...

2014-03-28 18:16:25 Rohmer #11

A 2000 -es évek filmje : Gran Torino 2008
A 90 - es évek filmje : Az őrület határán 1998
A 80 - as évek filmje : A szakasz 1986
A 70 - es évek filmje : Apokalipszis most 1979
A 60 - as évek filmje : Volt egyszer egy vadnyugat 1968
Az 50 -es évek filmje : Észak Északnyugat 1959

Számotokra melyik az a film ami a legmeghatározóbb filmes élményt adta ?
Én ezeket néztem meg legtöbbször

2014-03-24 21:57:26 Marla Singer #10

Túl sok a tennivaló és túl kevés az idő, így van olyan, hogy filmnézés közben mást is csinálok, de ha nagyon jó a film, újranézem a kimaradt részek miatt.

2014-03-08 16:24:13 csabaga #9

Vegyesen,kivéve az első opciót.
Jó dolog a felejtés,enélkül bajban lennék...

2014-02-18 21:16:40 critixx #8

Vannak filmek, amiket egyszerűen jó érzés újranézni. Akárhányszor. Például az Országúton. Valahogy mindig ad valamit. :)

2014-02-18 17:46:10 Maminti #7

Mert belefeledkezni-történetbe,karakterbe,díszletbe,atmoszférába,ect.-jóóó:)

2014-02-18 16:19:59 sleepingdancer #6

Másodjára észre szoktam venni olyasmiket, amiket elsőre nem. Durvább esetekben másodjára értem meg a történetet.

2014-02-17 10:47:40 yahooboi #5

A legtöbbször azért nézek újra filmeket, mert a társaságomhoz képest rengeteget láttam és azok a filmek, amik most érdekelnek "réteg-filmek", nekik nem valók.
A másik ok pedig az, hogy más életszakaszban, más hangulatban sok film másként hat. A Memento és a Oldboy például 7 -8 éve fél óra után ment a szemétdombra. Mára már mindkettő az első 100-ban helyezkedik el. Fordítva is sül a dolog, mert van, ami régen kedvenc volt, ma már nem tudnék leülni elé.

2014-02-16 15:57:38 csabaga #4

Hat választ is bejelöltem.

Egy opció viszont hiányzik.Én az a típus vagyok,aki szereti tudni,miről szól a film.Az sem baj,ha tudom a csattanót.
Ha ismerem a filmet,teljesen más szemmel nézem,tudom már mire kell figyelni,mi a fontos és mi nem.

Sok filmet alig két nap alatt kétszer megnézek,és azonnal eldől,tényleg jó-e,vagy csak pillanatnyi hatása volt.
Vagy csak rossz/túl jó napot fogtam ki.

2014-02-16 13:52:08 nejmed #3

3,4,5,7,8 :)
+van, hogy elfelejtem, hogy mi a vége egy filmnek. Ilyenkor, ha emlékeim szerint egy jó film volt, akár újra is nézhetem őket. :)

2014-02-16 10:44:05 zéel #2

Érdekes kérdés. És persze nem csak filmre, hanem pl. könyvekre is vonatkoztatható.
Hogy miért szedek elő újra egy már látott/olvasott filmet vagy könyvet? Mert valamiért erős nyomott hagyott bennem.
És persze nem biztos, hogy az egészet végig nézem/olvasom újra. Lehet, hogy csak belenézek.

De szerintem a legérdekesebb egy régen látott filmmel kapcsolatban, hogy több év után hogyan hat rám ugyanaz az alkotás. Mert ugyan a film nem változott, de én és a körülményeim alighanem. Jó esetben tapasztaltabb lettem, és pl. az a film, amelyiket régebben marhaságnak gondoltam (mert nem voltam elég érett hozzá), arról kiderülhet, hogy sok tanulsággal szolgál. (Meg persze az is kiderülhet, hogy tényleg marhaság volt.)

2014-02-16 09:40:52 Tenebra #1

Tetszés miatt
Meg a felejthetetlen jelenetek miatt is képes vagyok valamit megnézni újra, még akkor is, ha összességében nem tetszett annyira.
Vagy a személyes emlékek miatt.
De azért is megnézek újra valamit, mert esetleg korábban szar hangulatban néztem és nem tetszett. Mint pl. Wes Anderson Holdfény királysága, azt pl. mostanában tervezem újranézni.