A kérdés egyszerű: Star Wars vagy Star Trek? 👁

flake kérdése, 2013. október 26.-2013. december 16.

•   52% (75) Star Wars
  •   18% (26) Mindkettőt szeretem
  •   17% (24) Egyik sem
  •   11% (16) Star Trek
  •   1% (2) Ez ennél bonyolultabb, kommentben leírom

2013-11-24 16:28:02 csabaga #31

Ha a "mindkettőt" hozzáadom a válaszokhoz,az arány már 1/3,ami sokkal jobb,mint a régi közkérdésnél.

Kár,hogy nincsen"nem tudom mert a Star Treket nem ismerem"opció.Így szerintem még szorosabb lenne.

2013-11-23 23:34:30 Hannibal Lecter #30

Mindkettő jó a maga módján. Nehezen tudnék dönteni. A Star Wars értelemszerűen főként gyerekkori élmény, tizenévesen volt igazán jó látni, akkortájt nagyon magába szippantott. A Star Trek világával csak pár hónapja ismerkedem, az is nagyon tetszik, de teljesen más a kettő. Mindkét franchise-t szeretem, de másként.

2013-11-17 19:26:53 Dynast Grausherra #29

critixx: "Nem ugyanezt mondtam én is? :-)" De, csak én a te verziódból vélek némi negatív felhangot is kiolvasni. Csak egy picit. :)

2013-11-17 17:04:55 critixx #28

Amúgy ez az individualitás-probléma tényleg érdekes és nagyon sokszor jelen van a ST-ben. A borg mellett ott vannak olyan ellenfelek is, mint a Dominion, ahol a genetikailag programozott alattvaló-népek csak azért léteznek, hogy az alapítókat szolgálják, akiknek filozófiája, "ami felett kontrollt gyakorolsz, az nem tud bántani téged" vagy Kardasszia, akik egy orwelli társadalomban élnek, ahol minden felett az állam gyakorol abszolút hatalmat. A konfliktusok során gyakran a klasszikus nyugati individuum-eszmény és az ezt eltörölni kívánó erők csapnak össze. No, de erről hosszú tanulmányt lehetne írni, ez meg nem alkalmas hely az ilyesmire.

2013-11-17 17:00:35 critixx #27

"Másrészt a Star Trek sci-fi, amelynek a célja, hogy elgondolkodtató legyen, a Star Wars meg egy mese, aminek a maga egyszerű módján kell egy könnyen érthető tanulságot megfogalmaznia."

Nem ugyanezt mondtam én is? :-)

2013-11-17 03:48:26 lonecoyote #26

Na, azért lehet a Star Wars-on is filozofálni. Nem láttátok a Shop Stop-ot? :)

2013-11-16 21:07:56 Dynast Grausherra #25

critixx: A két teljesen elütő jelleg miatt ebben van igazság. A Star Wars az emberi kultúra alapjaiból indul ki (ezért könnyű szeretni), a Jó és a Rossz harcáról, és a világgal való egyensúlyról. A Star Trek sokszor vet fel olyan problémákat, amelynek nagyon távol állnak a mindennapi élettől. A Voyager egyik részében Tuvoc ott ragad egy bolygón egy csapat gyerekkel, akikre halál vár, majd sorban el is tűnnek. Tuvok meg akarja menteni az utolsó kislányt, beavatkozva a bolygó életébe, azonban kiderül, hogy az ottaniak fordítva öregednek, és a "kislány" valójában 90 éves, és Tuvokhoz hasonló unokái vannak. Ez egy rendkívül elgondolkoztató, érdekes és lenyűgöző filozófiai probléma, megdöbbentő bemutatója annak, mennyire különböző is lehet egy másik kultúra, és mennyire káros lehet, ha az ember ebbe bármilyen módon bele akar nyúlni, de nem olyan probléma, ami milliókat foglalkoztat. Ugyanez a téma egyébként elég gyakori a Star Trekben, százféle fordulattal. Másrészt a borg egy zseniális kép egy olyan társadalomról, amely semmissé teszi az egyéniséget. Ez már sokkal köznapibb téma. A Star Warsban meg a Star Trekben is lehet találni komolyabb mondanivalót, a Star Trekben természetesen sokkal többet, de annak van 1000 része, külön filmjei, míg a Star Wars egyetlen darab történetet mesél. Másrészt a Star Trek sci-fi, amelynek a célja, hogy elgondolkodtató legyen, a Star Wars meg egy mese, aminek a maga egyszerű módján kell egy könnyen érthető tanulságot megfogalmaznia.

2013-11-16 19:40:38 critixx #24

lonecoyote: Mélyebb dolgokat mondanak? Tényleg nem ismered a Star Trek világot. :)

2013-11-11 00:18:12 lonecoyote #23

Ja, és még hozzátenném, hogy a fantáziavilágokat és a meséket sokan lenézik, pedig szerintem mélyebb dolgokat mondanak, mint egy ilyen földhözragadt Star Trek (micsoda oximoron :).

2013-11-11 00:11:51 lonecoyote #22

Star Wars vs. Star Trek = Űropera vs. Űrszappanopera. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam. :) Na jó, az igazsághoz hozzátartozik, hogy Spock, az egy király karakter volt, meg nem ismerem annyira a Star Trek világot, de amennyire igen, abból erre a következtetésre jutottam. A Star Wars igazi lenyűgőző galaktikus filmeposz, és ez a jedis "filozófia" megmozgatja az ember agyát, meg talán ad is valamit az embernek. Star Wars.

2013-11-01 13:23:28 Brumi #21

A Stardust lazán lenyomja mindkettőt. :)

2013-10-31 11:31:48 Dynast Grausherra #20

Brumi: Stardust? :) "Star"sky és Hutch? :)

2013-10-31 11:05:44 critixx #19

A Star is Born? :DD

2013-10-31 11:04:56 flake #18

Starship Troopers? :)

2013-10-31 09:40:02 Brumi #17

Egyik sem. A "Star" kezdetű filmekért, sorozatokért különösebben nem rajongok. :)

2013-10-30 21:22:12 ChrisAdam #16

critixx: Végül is az nem film, hanem sorozat!!! Na, de nem fogom. Nem is tervezem. Sajnálom. :P

Bonny: 2012 nyaráig alig volt komment a Star Trek régi mozifilm topikjaiban, aztán miután megnéztem, egyre többen nézték, meg volt az a bizonyos április-május-június. Durva.

2013-10-29 16:20:32 csabaga #15

Igaz,én sem tizenévesen láttam a Star Trek filmeket.Sokat jelentett,mikor sikerült eredeti nyelven megnéznem.

Az új viszont nem érdekel.

2013-10-29 15:46:49 critixx #14

Ez olyan vicces egyébként, hogy úgy akarták a Star Trek-et eljuttatni a nagyközönséghez, hogy Star Wars-t csináltak belőle és a franchise minden jellegzetességétől megfosztották.

2013-10-29 07:22:49 BonnyJohnny #13

csabaga: És azt vedd számításba, hogy sokan a J.J. Abrams féle verzió óta nézték meg. :) Konkrétan nem is olyan rég vonult a fórumon egy Star Trek néző hullám, amikor hetente töben is felbukkantak, akik akkor kezdték el a sorozatot.

2013-10-28 16:53:49 csabaga #12

Hozzávetőleg az első Star Wars filmet tízszer annyian osztályozták(ismerik!),mint az első Star Trek mozifilmet,így az arányok még jónak mondhatóak.

kb.1600-160 az arány.

2013-10-27 15:36:37 csabaga #11

A Star Wars a rendezői bővítés után már alig jelent nekem valamit.Tönkretették az emlékeimet.
Az új részeket meg már alig tudtam végignézni.

2013-10-27 12:14:08 critixx #10

Chris: Ajánlom, hogy nézd meg a sorozatokat is. (Tudom, tudom, most nem nézel filmeket... ;-))

2013-10-27 07:09:31 ChrisAdam #9

Végül is mindkettőt szeretem/szerettem, bár ma nem rajongok egyikért se, de a Star Wars még most is közelebb áll a szívemhez, azért mégis a leghatalmasabb univerzum a fantáziauniverzumok között. Sőt, hogy így most beszélek róla, egyértelműen a Star Wars. És nem csak 10 éveseknek szól, aki ezt gondolja, olvassa el a könyveket. Na jó, persze az nem a film.

2013-10-26 22:39:27 Dynast Grausherra #8

Olórin, szívemből szóltál. :)

2013-10-26 22:29:56 Olórin #7

Én mindig feleslegesnek éreztem az összehasonlításukat, azt meg sosem értettem, hogy a két tábornak miért kell fújnia egymásra. Én mindkettőt nagyon szeretem (azzal együtt, hogy mindkettőnek vannak abszolút megbocsáthatatlan mélyrepülései), és mindkettőt egészen más dolgok miatt.

A magam nyelvére lefordítva azt, amit csabaga írt: a Star Wars szórakoztatóbb, a Star Trek jobb:)

2013-10-26 16:38:40 critixx #6

Már korábban leírtam, hogy miért lesz mindig sokkal népszerűbb (itthon és nemzetközileg) is a Star Wars, keressétek vissza.

Az eredeti sorozat mellett szerintem a Deep Space Nine a franchise csúcsa. Abban a szériában olyan komplex történetszálak és olyan zseniálisan megírt karakterek vannak, melyekről George Lucas még álmodni sem merhetett volna soha. Nála a háború kimerül abban, hogy szőrös macik lövöldöznek fehér rohamosztagosokra. Akkor lenne igazán szép a világ, ha az emberek el tudnák felejteni az előítéleteiket (meg a gyerekkori emlékeiket) és objektíven szemlélni ezt a két sagát. Melyek egyébként tényleg összehasonlíthatatlanok. Az egyik egy űrmese kamaszoknak/gyerekeknek, a másik egy komplex science fiction felnőtteknek (és komolyabb kamaszoknak).

2013-10-26 16:26:08 critixx #5

csabaga, szívemből szóltál. :)

2013-10-26 15:58:38 csabaga #4

Star Trek.

A régi Star Wars kamaszoknak,az új 10 éves gyerekeknek szól.

Így a felnőtt sci-fit választom.Ott is az első 6 film,és az eredeti sorozat.

A két film annyira más,talán nem is kellene összehasonlítani...

2013-10-26 12:32:06 BonnyJohnny #3

Örülök, hogy bekerült a mindkettőt szeretem válaszlehetőség, mert így kevésbé lesz harcisas a közkérdés hangulata. :)

2013-10-26 10:24:47 Kapoka #2

2013-10-26 10:12:04 Júlió #1

Egyértelműen Star Wars..gyerekorom egyik meghatározó filmjei közé tartozik. A Star Trek sem rossz én úgy gondolom, de sosem fogott meg engem úgy igazából.