Melyiket vezetnéd be a Flavorwire által javasolt új Oscar-kategóriák közül? 👁

Raul kérdése, 2013. március 30.-2013. május 20.

•   25% (42) Legjobb elsőfilmes rendező
  •   20% (34) Legjobb színészgárda
  •   16% (26) Egyiket sem, úgy jó ahogy van.
  •   11% (19) Legjobb vígjáték
  •   8% (14) Legjobb kaszkadőrök
  •   8% (13) Nem érdekel.
  •   6% (10) Legjobb filmzenealbum
  •   2% (4) Legjobb akciójelenet
  •   2% (3) Legjobb szereplőválogatás
  •   1% (1) Legjobb rendezőnő

2013-04-28 15:21:19 Veres Szilárd #24

yep, a művészfilm szerintem is nemlétező kategória, a film egy művészeti ág, minden film művészeti alkotás, tehát akkor bármi lehet művészfilm. ha már ilyen kettéosztás, inkább költségvetés alapján vagy stúdió alapján lehetne. 100 alatti és feletti filmek, vagy lenne egy külön díj a nagy stúdiók filmjeinek, meg egy a kisebb, független stúdiók filmjeinek. de teljes mértékben ezt sem tartanám tökéletesnek.

2013-04-28 15:14:49 Veres Szilárd #23

"Legjobb rendezőnő." yeaaah, kapd be, nemi egyenjogúság! idézzük fel tavaly hány nő által rendezett film készült. aztán a tavalyelőtti, meg azelőtti... s ha éppen az évben csak béna romkomokat rendeztek nők, akkor adjunk Oscart a legkevésbé kínosnak? ezen túl méltatlan lenne Kathryn Bigelow-val, ha nem mondjuk Ang Lee-vel, meg Ben Affleckkel harcolhatna a rendezői elismerésért, hanem vigaszágon megkapná néhány kényszerből mellérakott vetélytárs ellenében.

2013-04-23 22:37:25 Hannibal Lecter #22

"Legjobb rendezőnő." - Ez jó! :D :D

2013-04-03 22:09:03 jorgecosta #21

csak a pontosság kedvéért: van a normál film és van a kardozós-baszós-pattogatott kukoricás. művész, művészi nincs :P

2013-04-03 15:49:57 csabaga #20

Köszönöm a pontosítást.Sajnos kiderült,a forrásom ebben sem megbízható.Máskor nem is hagyatkozom vakon rá...
Konkrétan Bokor Pál könyveiről van szó.A tárgyi tévedéseket javító pótkötetet kellene mellékelni hozzájuk...

2013-04-03 11:13:42 limupei #19

csabaga: Éppen a Thalberg esetleges, hisz nem adják minden évben. Ellenben életműdíjat és technikai Oscart minden évben kiosztanak.

Egyébként Oscar esetében ezek közül egyedül az elsőfilmes rendezőnek lenne értelme. Mindenki ismeri a díjazási szokásaikat, náluk a legjobb kosztüm a legtöbb kosztüm, a legjobb operatőr meg a leglátványosabb operatőri munka. A színészgárdával is ez lenne, az kapná, amiben a legtöbb ismert név van.

2013-04-01 16:38:17 csabaga #18

Talán lehetne több különdíjat kiadni.Csak egy állandó(Thalberg)díj van jelenleg.
A többi(humanitárius,technikai,életmű)esetleges.

Olyasvalamire gondolok,amit Chaplin kapott az első Oscar átadáson.Nem életműdíj,hanem elismerés az addigi filmes munkásságáért.
Így nem kellene valakinek örökös mellőzöttnek lennie,és mellé 80 évesnek,hogy végre kapjon valami kitüntetést.

2013-03-31 23:47:58 critixx #17

Tenebra: A Virradat egy melodráma. És a valaha készült egyik legjobb film, amit Hollywoodban forgattak.

2013-03-31 19:02:15 Tenebra #16

critixx: Viszont megnéztem, és mellette a Dübörgő életet is jelölték. Tehát azért csak adtak egy melodrámának is esélyt. :D Meg a Virradatot még nem láttam (igen, ezt is pótolni kéne már), de a tartalmát megnézve ez is felvonultat melodrámai elemeket (pl. szerelmi háromszög, betolakodó harmadik személy). Tehát végülis illeszkedett az amcsik elképzeléséhez, gondolom, azért is kaphatott Oscart.
Megjegyzem amúgy, hogy a melodráma közel sem pejoratív, végülis a Dübörgő élet is egy frappáns, társadalomkritikus film, nem olcsó hatásvadászat. Tehát megérdemelte a nevezést.

2013-03-31 18:09:18 critixx #15

Tenebra: Nana, azért az első Oscaron a "művészfilm" díját Murnau Virradata nyerte!

2013-03-31 17:23:44 Tenebra #14

Igen, csak éppen akkoriban a "Művészfilm" náluk az olyanok voltak, mint Griffith melodrámái. :D (Pl. a Letört bimbókat artfilmként reklámozták.) Ma ezek alapján az Oscar-művészfilm a Lincoln lenne.

2013-03-31 16:46:12 ChrisAdam #13

"Az első Oscarnál még két díj volt:"Normál"film-Művészi film."

Na ezt a kettőt viszont érdemes lenne kettészedni, komolyan!

2013-03-31 16:38:58 csabaga #12

ChrisAdam:végül is kettő elég:Vígjáték/zene-vagy valami más(pl."dráma")

Persze a műfajok egymásba csúszhatnak,de érzésem szerint jót tenne ez a megkülönböztetés.Kevésbé kellene az almát a körtével összehasonlítani.

Az első Oscarnál még két díj volt:"Normál"film-Művészi film.

2013-03-31 12:25:28 flake #11

Legjobb elsőfilmes rendező! Ez már egyébként is megfordult a fejemben.

2013-03-30 23:18:33 ChYga #10

talán a kaszkadőröket lehetne díjazni... kemény meló lehet az, na. :D

2013-03-30 19:24:21 ChrisAdam #9

csabaga: Sosem tartottam ezt jónak, mert valamelyik műfaj mindig kimaradna...

2013-03-30 16:17:42 csabaga #8

A műfaji megkülönböztetés az európai díjak között igen gyakori.Az Oscar is átvehetné szerintem.

2013-03-30 14:59:04 ChrisAdam #7

Bonnyval értek egyet teljes mértékben.
Szerintem egyik se kellene, de ha már nagyon, akkor szereplőgárda. Talán ez még valamennyire érdekes.

critixx: :DDDD

2013-03-30 13:19:07 critixx #6

Legjobb női rendező, legjobb afroamerikai rendező, legjobb meleg rendező, legjobb ázsiai származású rendező, legjobb fogyatékkal élő rendező és legjobb 30 alatti rendező. Csak hogy korrektek legyünk!

2013-03-30 10:59:38 Leslie #5

Bonny: egyetértek. Legfeljebb a színészgárda jöhetne szóba.

2013-03-30 10:57:26 BonnyJohnny #4

Egyébként, ha lenne külön rendezőnői díj, akkor az csökkentené az értékét. Hovatovább kirakat díj lenne.

2013-03-30 10:56:01 BonnyJohnny #3

A nemi és műfaji megkülönböztetés felesleges.
Legjobb rendezőnő? Akkor legyen legjobb színes bőrű rendező is? NEM!
Legjobb vígjáték? Akkor legyen legjobb akció, sci-fi, horror, erotikus? NEM!
A legjobb kaszkadőr és akciójelenet díjaknak megvan a saját helyük. Oscarra ugyanúgy nem kell, mint megkülönböztetni a smink-jelmez-díszlet kategóriát jelenkori-történelmi-fantasy kategóriákra. Ezeknek is ugyanúgy megvan a helyük.
A filmzenealbum miért érdemelne Oscart? Szerintem az ügyesen összeválogatott zene beleszámít a rendezésbe (de egy jobb világban biztos beleszámítana). Ugyanígy a szereplőválogatás. Bár ha ezalatt a castingos munkáját értjük, akkor igen. Az érdemelne.

2013-03-30 10:33:25 Tenebra #2

Legjobb filmzenealbum - elég ciki, hogy eddig ilyen nem volt, pedig a filmzene legalább olyan fontos része a filmnek, mint a kép, és olykor igen jó érzékkel állítják össze a készítők, ha nem is eredeti zenéről van szó. (Pl. Nicolas Winding Refn vagy Martin Scorsese járnak ebben az élen, na, meg Tarantino is mindig kiváló zenéket válogat össze.)

Legjobb rendezőnő - ez is hiányzik, szerintem is érdemes lenne külön kiemelni, kik a tehetséges nők.

Még talán a legjobb elsőfilmes is mehetne, sőt, a kaszkadőrös is.

2013-03-30 10:27:45 Raul #1

Akit érdekel, itt olvashat bővebben, érvekkel és képzeletbeli jelöltekkel: http://bit.ly/VrIFOZ